Alpine SBE-1243B

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
caligator
Waters of Nazareth
Waters of Nazareth
Posty: 88
Rejestracja: czw lut 21, 2008 14:11
Lokalizacja: Lubin / Wrocław
Kontakt:

Alpine SBE-1243B

Post autor: caligator » wt maja 13, 2008 10:45

Witam,
czy ktoś miał stycznosc z tym głosnikiem? Bo zastanawiam sie nad jego kupnem a skłania mnie trochę do tego jego cena (400zł), wymiary i trochę marka bo jakos dobrze mi sie Alpine kojarzy.

Poprzednio miałem jbl'a gto 1204bp podłączonego do wzmacniacza jbl 2060 takze nie dostawał duzo mocy... Czy ten alpine grałby dobrze pod tym wzmacniaczem? czy słychac byłoby jakas róznice między tymi głośnikami?

I najwazniejsze pytanie? Czym wogle róznia sie głośniki w tym przedziale cenowymi czym ewentualnie się zainteresowac jesli nie tym slpine'em?

Pozdrawiam

P.S. dodam ze niedługo będę wygłuszał przednie drzwi i dodawał zestawik odseparowany bo teraz są chyba standardowe głośniki na przodzie a z tyłu nic (choc nie wiem czy to fabryka bo graja bardzo dobrze według mnie - bas jest odczuwalny i nawet lusterko porusza:P) uprzednio w Vb miałem jakies JBL'y za 250zł i grały duuużo gorzej...

A tu zdjecie tego Alpine'a
Obrazek




EDIT: teraz przegladałem allegro i znalazłem cos takiego :
http://www.allegro.pl/show_item.php?ite ... s%C5%82any.

Opłaca sie to to kupic?:)
Ostatnio zmieniony wt maja 13, 2008 12:57 przez caligator, łącznie zmieniany 2 razy.



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » wt maja 13, 2008 13:00

Jeśli Kolego chodzi ci o odsłuch , a mniemam że tak właśnie jest ,to Alpine Suby zaczynają wydobywać z siebie dźwięki na odpowiednim poziomie (pod odpowiednimi wzmakami) przy serii R (tak wyczytałem na różnych forach krajowe/zagraniczne).
Wszystko co kupujesz od sprzedawcy(nawet hurtownika) niestety nie wyróżnia się stosunkiem cena/jakość taką jaką można uzyskać kupując Sub od zawodnika CA(forumowicza) ... więc podejrzewam że to tylko dobry głośnik budżetowy.

... opłaca się , ale masz 500WRms na zbyciu, jak tak to opisz "je" ? :helm:
Ostatnio zmieniony wt maja 13, 2008 13:03 przez Cookiemonster, łącznie zmieniany 1 raz.


Kłamca z dwumetrowymnosem !

Awatar użytkownika
caligator
Waters of Nazareth
Waters of Nazareth
Posty: 88
Rejestracja: czw lut 21, 2008 14:11
Lokalizacja: Lubin / Wrocław
Kontakt:

Post autor: caligator » wt maja 13, 2008 13:06

chce za jednym rzutem kupic glosnik i wzmak... z tego co czytałem to wzmacniacze do zasilenia tego glosnika sa bardzo drogie - na forum ludzie polecają Oriony...

ale np. ten Carpower 1502 nie pociągnałby go?



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » wt maja 13, 2008 13:27

caligator pisze:chce za jednym rzutem kupic glosnik i wzmak... z tego co czytałem to wzmacniacze do zasilenia tego glosnika sa bardzo drogie - na forum ludzie polecają Oriony...

ale np. ten Carpower 1502 nie pociągnałby go?
Jak polecają to się je kupuje ,CP go zasili i co z tego ..to będzię jeden wielki hałas/łomot itd.... do odsłuchu na poziomie dobrego dźwięku potrzebujesz głośnika ~150W zasilonego wzmakiem (~200W i DF 300<) w tej cenie ... a jak chcesz łupanienę to kup CP i będzię Misiek Koterski SHOW :helm:

p.s. więcej miedzi na wzmak do zasilenia Sub-a niż na sam głośnik , lub porównywalnie.
Ostatnio zmieniony wt maja 13, 2008 13:29 przez Cookiemonster, łącznie zmieniany 1 raz.


Kłamca z dwumetrowymnosem !

Awatar użytkownika
caligator
Waters of Nazareth
Waters of Nazareth
Posty: 88
Rejestracja: czw lut 21, 2008 14:11
Lokalizacja: Lubin / Wrocław
Kontakt:

Post autor: caligator » wt maja 13, 2008 16:53

ok... a powiedzcie mi czemu jeszcze wszyscy tak najeżdzaja na suby Sony? Ja miałem miłe doświadczenie jeśli chodzi o sub'a tej marki... miałem 20cm aktywny subik który na prawdę dawał rade:)

Bo np znalazłem tanio subik 380W rms Sony XS-L124P5B w małej skrzyni zamkniętej... Duzo ludzi go miało, słuchało ze takie opinie są wyrobione?

EDIT: znalazłem wzmaka Ground Zero 2500TX - wystarczy do tego Alpine type r?:) i czy 687zł to nie za dużo za tego wzmaka (nowego)?
Ostatnio zmieniony śr maja 14, 2008 12:08 przez caligator, łącznie zmieniany 1 raz.



Cookiemonster
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 724
Rejestracja: śr wrz 26, 2007 12:19
Lokalizacja: Dabrowa górnicza

Post autor: Cookiemonster » śr maja 14, 2008 23:19

GZ ma dwa bezp. po 25A ,czy mi się wydaje :goof: ..ile on tam ma w mostku ? :grin:

Tu masz dobry wzmak do "R" :
VELOCITY BURNING DESIRE
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=361255004


Kłamca z dwumetrowymnosem !

Awatar użytkownika
caligator
Waters of Nazareth
Waters of Nazareth
Posty: 88
Rejestracja: czw lut 21, 2008 14:11
Lokalizacja: Lubin / Wrocław
Kontakt:

Post autor: caligator » śr maja 14, 2008 23:30

Cookiemonster pisze:GZ ma dwa bezp. po 25A ,czy mi się wydaje :goof: ..ile on tam ma w mostku ? :grin:
na to wyglada ze ma 2x25A :) a w mostku przy 2Ω ma 550W rms...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości