drgania kierownicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

michal_niedzw.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 10:24
Lokalizacja: poznań

drgania kierownicy

Post autor: michal_niedzw. » śr maja 14, 2008 10:47

1,8 AAM, 1994;
panowie podczas jazdy już tak od ok 80km/h drży mi kierownica. wyważyłem koła, opony i felgi sprawdzone i nadal drży.
dodam jeszcze że ostatnio coś mi bardzo skrzypiało w zawieszeniu i wtedy już delikatnie mi kierownica drżała. pojechałem do mechanika i ten stwierdził że suche są końcówki drążków. nasmarował je (wcisnął strzykawką jakiś olej do nich) i faktycznie skrzypienie ustało. drżenie niestety pozostało a wręcz stało się mocniejsze.
czy możliwe że końcówki drążków mam wyjechane i drżała mi kierownica i jak dostały jeszcze smaru to wogóle pojawiły się luzy na nich?

dziękuję za wszelkie sugestie



Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » śr maja 14, 2008 10:59

wymień te drążki i objaw ustanie bo masz na nich luzy



michal_niedzw.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 10:24
Lokalizacja: poznań

Post autor: michal_niedzw. » śr maja 14, 2008 13:13

ale czy te drgania mogą być spowodowane tymi końcówkami? nie chciałbym bez sensu wydawać kasy... a może można to jakoś sprawdzić??



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » śr maja 14, 2008 13:31

nie koniecznie !
mi właśnie pojawiły się drgania kierownicy przy okreslonej prędkości myślałem ze dobrze zaznaczyłem (cechy )
po wymianie łozyska kolumny mc person
po prostu nic innego mi nie pozostaje jak tylko dokładnie ustawic zbieżnośc a w zasadzie kąt
więc moze warto by udac się do diagnosty i ustawić (sprawdzić zbieżnośc )?
Ostatnio zmieniony śr maja 14, 2008 13:32 przez dziejo, łącznie zmieniany 1 raz.



michal_niedzw.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 10:24
Lokalizacja: poznań

Post autor: michal_niedzw. » śr maja 14, 2008 13:50

ale ja ze zbieżnością nic nie robiłem, nic nie było ruszane poza koncówkami ale one tez nie były wykręcane tylko nasmarowane więc to raczej nie przez źle ustawioną zbieżność...



Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » śr maja 14, 2008 13:57

michal_niedzw. pisze:ale ja ze zbieżnością nic nie robiłem, nic nie było ruszane poza koncówkami ale one tez nie były wykręcane tylko nasmarowane więc to raczej nie przez źle ustawioną zbieżność...
ale czy te końcówki mają już luzy??? podnieś autko i poruszaj kołami góra dół oraz prawo lewo. Z tego co pamiętam to prawo - lewo to luzy na grązku a góra dół to albo sworzeń albo mc person ma luzy



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr maja 14, 2008 14:03

Nad drążkami się nie zastanawiaj, musisz zmienic to co ma luzy. Z tym że drgania raczej nie sa od tego. Ponownie sprawdź felgi i opony. I nie chodzi o wyważenie tylko o jakieś skrzywienie lub małe wybulenie opony którego na oko nie widać. Można na próbę zmienić koła przód tył, pozyczyc koła od kogoś na próbę.
Bywa też że drgania sa od zużytych przegubów napędowych albo skrzywionej półośki


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
barek321
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: wt paź 23, 2007 17:21
Lokalizacja: pieniężno
Kontakt:

Post autor: barek321 » śr maja 14, 2008 14:37

u kolegi przy takich objawac byly do wymiany tuleje, ale nie wiem czy to samo bedzie u Ciebie...


[url=http://img142.imageshack.us/my.php?image=new1wj9vr2.gif][img]http://img142.imageshack.us/img142/4662/new1wj9vr2.gif[/img][/url]
[url=http://g.imageshack.us/img142/new1wj9vr2.gif/1/][img]http://img142.imageshack.us/img142/new1wj9vr2.gif/1/w400.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » śr maja 14, 2008 14:42

Myślę że drązki to nie będą. Zreszta sprawdz rękoma czy mają luzy. Odkrec koło i przesun je w prawo lewo i zobacz czy jest luz.
Najpredzej to mogą byc albo jakies krzywizny na kole, zgieta felga, zużyte sworznie wahacza bądź brak odważnika na półosi- prawej , dłuższej.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

michal_niedzw.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 10:24
Lokalizacja: poznań

Post autor: michal_niedzw. » czw maja 15, 2008 15:03

no więc podniosłem autko na podnośniku i zgodnie z waszymi wskazówkami próbowałem ruszać kołem prawo lewo i góra dół- żadnego luzu, poprosiłem też kolegę by on sprawdził i też nic nie wyczuł...sprawdziliśmy też przeguby, które wymieniałem jakiś czas temu- wyglądają ok, poza tym nie słyszę jakiegoś dźwięku świadczącego o ich uszkodzeniu.
a może gumy na wachaczach? czy one mogą powodować drgania?a może drążki mają luzy a "ręcznie" się tego nie wyczuje? a może coś z tylnymi kołami jest nie tak i stąd te objawy ale czy drgania by aż tak się przenosiły na kierownicę??
Ostatnio zmieniony czw maja 15, 2008 15:05 przez michal_niedzw., łącznie zmieniany 1 raz.



jorgus7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: pn gru 04, 2006 08:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jorgus7 » czw maja 15, 2008 15:21

jesli kierownica drzy w zakresie od 80 do ok 110 z pozniej przestaje to najprawdopodobniej wina kół (opony felgi)



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » czw maja 15, 2008 17:03

ja powiem ci tak jelsi masz tylko felgi z pierscienieniami centrujacymi to najpierw je wymien mogly sie juz wygniesc peknac albo wogule ich nie masz ja kupilem w tym roku nowe felgi dezenta i dostalem do nich orginalne pierscienie zalozylem i drzala kierownica od 80 do 160km/h przy cyz przy 160 juz niele telepalo wymienilem amorki tarcze klocki bylem na zbierznosci sprawdzilem w PZM stan zawieszenia wysztko ok kola wywarzalem 2 razy a okazalos ei ze pierscienie ktore mam orginalne do dezentow sa zel i nie byly zle bo dali mi za duze czy za male wszystkie oznaczenia na nich sie zgadzaly a byly poporstu z dupiastego plastiku i wydawaly sie jakies takie luznawe , wchodzily bez zadnego oporu felga po zalozeniu na piaste zsuwala sie z niej , zmienilem na takie z allegro i odrazu jak je wziolem w rece mozna bylo wyczuc roznice lesza jakos plastiku nie wyginaly sie byly twarde bicie ustalo wiec sprawdz najpierw moze pierscienie bo tak to mzoesz caly samochod wymienic i bedize dalej telepac


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

michal_niedzw.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: wt kwie 25, 2006 10:24
Lokalizacja: poznań

Post autor: michal_niedzw. » czw maja 15, 2008 18:16

pierścienie centrujące mam i są ok, nie są wytarte i nie mają luzów...więc to nie to



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 316 gości