Jakie felgi / opony dobrać żeby podniesc zawieszenie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

cieplix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 13:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jakie felgi / opony dobrać żeby podniesc zawieszenie

Post autor: cieplix » śr maja 14, 2008 02:08

Wybieram się w dłuższą trasę po Europie w 4 osoby + bagażnik na dachu. Tak obciążony golfik mocno siada z tyłu i przy większych dołkach opony szorują lekko o błotnik + wydech wali w glebę :-( W tej chwili mam alu 15' i niskoprofilowe 205/50. Ponieważ mam możliwość wypożyczyć 4 felgi 14' na czas podróży, chciałbym was zapytać jaki rozmiar opony najbardziej podniesie mi auto w górę. Czy da radę coś takiego założyć też w przypadku moich 15' - tek? Przeglądałem stronkę jakie opony dobierać do odpowiedniego golfa, ale tam brak jest informacji co do wysokości opon ... A może w złym kierunku idę? Jakieś gumowe nakładki na tylne sprężyny (jest coś takiego?). Sprężyn wymieniać nie będę - są w miarę nowe ...
Ostatnio zmieniony śr maja 14, 2008 16:00 przez cieplix, łącznie zmieniany 2 razy.


_________________________________
1,6 GT Alu ABS AIRBAGx2 KLIMA PEŁNA ELEKTRYKA = MÓJ GOLF :)

el Kopyto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: wt mar 07, 2006 13:38
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Post autor: el Kopyto » śr maja 14, 2008 07:07

Jak założysz wyższe opony to owszem tłumik może nie będzie walił w glebe ale tym bardziej będą szorowały po błotnikach, mozesz się pobawić przekładkami gumowymi, zwiększysz ich sztywność podkładając pod sprężyny i powinno być lepiej, ale uważam że jak możesz zainwestować w opony to możesz też zainwestować w sprężyny.


pozdrowienia el Kopyto

Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » śr maja 14, 2008 08:35

masz obnizone auto? albo gumy mozesz zastosowac (brak komfortu) albo odpowiednie twardsze i wyzsze sprezyny


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
szopek87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 19:43
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szopek87 » śr maja 14, 2008 09:20

ale te gumy podniosa go troche w gore ale po dluzszej jezdzie skrzypia mialem tak w mk2 tak jakby cos tarlo


nigdy nie jest tak nisko by nie mogło być niżej
7 cali czystej stali a wahacz o asfalt wali :)

Awatar użytkownika
darekm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: pn lut 07, 2005 12:48
Lokalizacja: Świebodzin
Kontakt:

Post autor: darekm » śr maja 14, 2008 09:35

Rozmiarem opon za wiele nie zdziałasz - te co masz i tak mają wyższy profil niż oryginał w golfie - oryginalnie dla 15' przewidziano 195/50 a ty masz 205/50 czyli wyższy profil. Węższe opony lub głębiej osadzone felgi (wyższe ET) mogą wyeliminować problem ocierania o ranty... Ale żeby podnieść musisz kombinować z zawieszeniem



cieplix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 13:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: cieplix » śr maja 14, 2008 16:57

Kupiłem coś takiego http://www.allegro.pl/show_item.php?item=359839924 mam nadzieję że się sprawdzą i nie wypadną przez 6000 km które mam zamiar zrobić. Faktycznie wymiana opon jeśli mało pomoże to mija się z celem....


_________________________________
1,6 GT Alu ABS AIRBAGx2 KLIMA PEŁNA ELEKTRYKA = MÓJ GOLF :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 266 gości