[1v] Zmiana góry pompy na grzybek.

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Areksmyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr lis 07, 2007 16:18
Lokalizacja: Gdańsk

[1v] Zmiana góry pompy na grzybek.

Post autor: Areksmyk » wt maja 13, 2008 10:14

Witam serdecznie,
Kupiłem pompę z grzybkiem i chciałbym przełożyć samą górę do mojej zwykłej pompy od 1V. Mam pytanie do osób które to zrobiły w ich samochodach (zmiana samej góry):
- czy jest możliwość że coś nie będzie pasowało? (mam pompę od silnika 70 KM - gość nie wiedział jakie jest oznaczenie silnika)
- czy trzeba później coś regulować (nie wiem kąt wtrysku czy coś takiego)

Mówiąc szczerze wolałbym przełożyć samą górę (mniej roboty i można zrobić to chyba samemu) czy jednak dołożyć trochę kasy i dać pompę do wymiany do mechanika?

Przeszukałem forum i widziałem że kilka osób przekładało samą górę ale nie znalazłem nic o żadnych problemach związanych z tą zamianą (chyba że ich nie ma - to nie ma pytania).

Pozdr.
Arek.



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » wt maja 13, 2008 10:41

Mi zmieniał góre pompy trochim i szczegółów nieznam ale z tego co wiem to powinno wszystko pasować. Druga sprawa to masz w 1V pompe 8mm a tą z grzybkiem która kupiłes ma 9mm i radził bym zmienic cała pompe a nie sama góre.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Areksmyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr lis 07, 2007 16:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Areksmyk » wt maja 13, 2008 11:22

Czyli samemu raczej tego nie zrobię... ustawienia rozrządu itd - jakoś brzmi to jak czarna magia niestety a nie chciałbym czegoś zepsuć przy okazji.
Dzięki za odp.



Awatar użytkownika
t0mal
VW Baron
VW Baron
Posty: 3332
Rejestracja: sob cze 30, 2007 11:34
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: t0mal » wt maja 13, 2008 13:46

Wymieniaj cala pompe albo daj komus zeby ci zrobil to jest gora 20 minut roboty, jesli pompa nie byla rozlegulowana ustawiasz na znaki i po problemie.



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » wt maja 13, 2008 13:56

No sam jeśli nie grzebałes przy pasku rozrządu to tego nie zrobisz , lepiej daj do jakiegoś mechanika. Stara pompe jesze sprzedaz i sie troche zwróci.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

puclok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw mar 20, 2008 18:22
Lokalizacja: wisła

Post autor: puclok » wt maja 13, 2008 16:18

Ja zmieniałem góre pompy i większych problemów nie ma ,tylko żeby wszystko pasowało musi być góra od pompy z przyśpieszaczem obrotów , zakładająz góre z LDA wykręć śrube od dawki paliwa bo inaczej nie założysz , troche się trzeba pomęczyc pożniej z założeniem dźwigni od gazu ,i musisz troche rozrusznikiem pokrecić za pierwszym razem bo sie pompa musi odpowietrzyć.Na koniec regulujesz tylko wolne obroty.W sumie to w tej tej pompie bez grzybka można uzyskać ten sam efekt odkręcając tylko śrube od ogranicznika obrotów tylko że wtedy bedzie max dawka od samego początku a z grzybkiem dopiero po podaniu odp ciśnienia i z tąd różnica w spalaniu na korzyść LDA.No i tak jak wcześniej koledzy pisali stara pompa ma 8mm a z LDA 9mm czyli wymiana całej pompy da lepszy efekt.
Ostatnio zmieniony wt maja 13, 2008 16:42 przez puclok, łącznie zmieniany 1 raz.



Areksmyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr lis 07, 2007 16:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Areksmyk » wt maja 13, 2008 16:58

Wymienię jednak całą pompę. W razie jakby co - wstawię starą i będzie grało.
Tylko niestety muszę poczekać do wypłaty :( bo w tym miesiącu sprzęgło mnie pocisnęło już po kieszeni :)
A w międzyczasie spiłuję podkładkę z LDA i nie wiem zobaczę co to jest ten GOV mod bo mówiąc szczerze nie bardzo to rozumiem.


Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki wszystkim za odpowiedź.
Ostatnio zmieniony wt maja 13, 2008 17:00 przez Areksmyk, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » śr maja 14, 2008 10:56

Areksmyk pisze:bo w tym miesiącu sprzęgło mnie pocisnęło już po kieszeni
juz wymieniłes sprzęgło ? , ja jak zmieniłem pompe to mi zaraz sprzęgło klekło i zmieniłem z 200mm na 210mm na wąski wieloklin dedykowane do 1V taxi . cena taka sama a sprzegło mam troche mocniejsze.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Areksmyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr lis 07, 2007 16:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Areksmyk » śr maja 14, 2008 13:15

Niestety wymieniłem bo już nawet malucha nie mogłem dogonić w ostatnich dniach dogorywania sprzęgła. Myślałem o tym 210 mm ale to wiąże się z wymianą koła zamachowego (następne wydatki). Zobaczę jak wymienię pompę co będzie się działo ze sprzęgłem.



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » śr maja 14, 2008 15:00

Areksmyk pisze:koła zamachowego (następne wydatki).
Słuchaj za koło zapłaciłem 50zł bez targowania , myśle ze jeszcze pare zł to by mi spuścili. czyli nie takie duże pieniadze a miałbys wieksze sprzegło które dłużej by Ci służyło. No ale juz zapózno , trudno.


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Areksmyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr lis 07, 2007 16:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Areksmyk » śr maja 14, 2008 15:08

Masz rację, ale już mówiąc szczerze nie miałem czasu szukać koła gdyż sprzęgło było na wykończeniu i chciałem je jak najszybciej wymienić.
Tak więc przy następnej wymianie (bądź po spaleniu) sprzęgła wymięnię na większe razem z kołem zamachowym.



Awatar użytkownika
Krzylu
Germanista
Posty: 2105
Rejestracja: czw lis 11, 2004 16:55
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Krzylu » śr maja 14, 2008 15:59

Mi zmieniał góre pompy trochim i szczegółów nieznam ale z tego co wiem to powinno wszystko pasować. Druga sprawa to masz w 1V pompe 8mm a tą z grzybkiem która kupiłes ma 9mm i radził bym zmienic cała pompe a nie sama góre
dokladnie tak jak twardy, pisze szkoda sie bawic w takie klocki bo i tak lepsze parapetry bedziesz mial na 9mm pompie



Areksmyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr lis 07, 2007 16:18
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Areksmyk » śr maja 14, 2008 20:48

A jeszcze z innej beczki - kupiłem pompę podobno na chodzie ale czy to można jakoś samemu sprawdzić czy dać do zakładu? Czy może po prostu ją zamontować i zobaczyć co będzie się działo?



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » śr maja 14, 2008 20:59

sprawdzić można na takim stole , podiedz gdzies gdzie naprawiaja pompy i sprawdza jakie ciśnienie daje i czy jest dobrze wyregulowana. tak będzie raczej bezpiecznie bo przeciez nie wiesz co kupiłes , jesli okaże sie że cos z nia nie tak to będzie trzeba znowu rozrząd rozbierac itd. powodzenia :bigok:


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 134 gości