[mkII]Żarówki ala xenon

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
levi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: czw lut 17, 2005 20:46
Lokalizacja: ..:: 3MIASTO ::...
Kontakt:

[mkII]Żarówki ala xenon

Post autor: levi » śr paź 05, 2005 22:43

Witam

mam zamiar zamontowac sobie zaróeczki ala xenonki,wiem ze nigdy nie uzyskam efektu tego co bym osiagnał montujac xenonki ale narzie mi szkoda kasy na te bajerki wiec wybrałem opcje tansza :) i teraz mam problem bo szukajc żaróweczek owych zauważałem że wytepuja o rożnych mocach 100/90W .60/55W i czy ja moge zamotować np.100/90W czy musze przerabiać coś ?? ,co by sie stało jakbym zamotował bez przerobki 100/90W i o jakiej mocy poleciliście by mi takie żaróweczki ?? :pub:


!! Zobacz !! może coś Ci sie przyda !! aktualne moje aukcje : http://aukcjewp.wp.pl/show_user_auctions.php?uid=3764027

Awatar użytkownika
glodny86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 25, 2005 22:09
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: glodny86 » śr paź 05, 2005 22:48

Hej... Jezeli chcesz zalozyc sobie takie lampki to polecam raczej te slabsze...! Po po pierwsze te mocniejsze sa chyba zabronione(tak slyszalem) a po drugie moga ci zniszczyc tylko lampy tzn wypalic ten odblask w srodku bo jezeli sa mocniejsze to czyli sie bardziej grzeja a lampy tego raczej nie wytrzymaja...:/ Pozdrawka



Awatar użytkownika
JD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt cze 17, 2005 08:30
Lokalizacja: Wiatrowiec

Post autor: JD » śr paź 05, 2005 23:01

dokladnie tak jak kolega powiedzial ja na przegladzie musialem wstawiac slabsze biale bo nie chcial mi facet przegladu wbic
pozdr


president J.F.K.II oraz lemm at 2001 na mk3 :)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr paź 05, 2005 23:06

Przerobiłem ten temat . Pseudoxenonki odradzam. To tylko jakaś farbka. Owszem kolorek ładny ale światła dużo gorsze. Polecam zwykłe białe 90/100, chyba że koniecznie chcesz kolorek to pseudoxenony 90/100. Niby nie wolno ale kto to sprawdzi. Co do wypalania luster - nic takiego sie nie dzieje - jeździłem na nich jettą 10 lat, teraz od 4 lat Vento. W jetcie prawie od razu przepaliły mi sie styki przy stacyjce, więc założyłem przekaźniki (fabrycznie jak wiadomo nie ma ich do świateł), w Vento nic sie dotąd nie przepaliło, ale napewno przekaźniki warto założyć blisko reflektorów, będą jeszcze moczniejsze światła bo odpada opór okablowania, styków włączników itd. Jeszcze jeden mały minusik. Szkła lamp bardziej się rozgrzewają i jak jest chlapa w zimie to szybko na lampach wysycha i trzeba częściej czyścić. Psudoxenonki 50/60 leżą u mnie w garażu. Jak chcesz to dziadostwo to ci poślę w cenie przesyłki.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
andrz3j
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: pt maja 06, 2005 04:59
Lokalizacja: Green Berg & Bomst
Kontakt:

Post autor: andrz3j » czw paź 06, 2005 00:24

1. Tak j.w. odradzam "alaxenonki" słabiej świecą, policja moze sie doczepić do koloru. Prędzej doczepi się do koloru niz do mocy 90/100W. (nie zmienia to faktu że takie żarówki sa zabronione w Polsce)
2. Lepiej kup żarówki np. Philips "blueVision" itp. Każdy producent żarówke takie robi , i sa one dopuszczone do ruchu i świetnei śwecą . Nawet "Alle Weater" maja poblask niebieskawy ale świeca nieźle..


Jeśli ktoś mnie wyprzedza tzn. że jedzie za szybko...

Awatar użytkownika
krzysio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: pn sie 15, 2005 06:53
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysio » czw paź 06, 2005 06:49

ja mam pseudokseonki i w porównaniu do zwykłych to kolosalna różnica



Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » czw paź 06, 2005 09:51

glodny86 pisze:Hej... Jezeli chcesz zalozyc sobie takie lampki to polecam raczej te slabsze...! Po po pierwsze te mocniejsze sa chyba zabronione(tak slyszalem) a po drugie moga ci zniszczyc tylko lampy tzn wypalic ten odblask w srodku bo jezeli sa mocniejsze to czyli sie bardziej grzeja a lampy tego raczej nie wytrzymaja...:/ Pozdrawka
Przylaczam sie do wypowiedzi kolegi!!! Ja mam Phillips Blue Vision, 18,9 V na stykach (bez przekaźników) i jest extra,podstawa to napięcie, jesli nawet kupic Phillipsa a bedziesz mial za niskie napiecie to żadna żarówka Cie nie zadowoli!!! Sprawdz napiecie na stykach po odpaleniu silnika i kup cos solidnego...Ja polecam albo Blue Vision albo GT 150 tez Phillipsa. Pozdroowka!!!


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » czw paź 06, 2005 10:11

levi, lepiej przekaznik zaloz jesli nie masz na swiatla, a pozniej zarowki mieniaj ;)



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » czw paź 06, 2005 19:38

Dioda83 pisze:Przylaczam sie do wypowiedzi kolegi!!! Ja mam Phillips Blue Vision, 18,9 V na stykach (bez przekaźników) i jest extra,podstawa to napięcie, jesli nawet kupic Phillipsa a bedziesz mial za niskie napiecie to żadna żarówka Cie nie zadowoli!!! Sprawdz napiecie na stykach po odpaleniu silnika i kup cos solidnego...Ja polecam albo Blue Vision albo GT 150 tez Phillipsa. Pozdroowka!!!
napewno 18,9 V ??
:satan:



Awatar użytkownika
levi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: czw lut 17, 2005 20:46
Lokalizacja: ..:: 3MIASTO ::...
Kontakt:

Post autor: levi » czw paź 06, 2005 21:08

thx za rady juz sobie zamówiłem PHILIPS BLUEVISION H4 12V 60/55W zobaczymy jak beda swieciły mam nadzieje ,ze tak jak piszecie :food: :))



beerserk

Re: [mkII]Żarówki ala xenon

Post autor: beerserk » czw paź 06, 2005 21:19

levi pisze:Witam

mam zamiar zamontowac sobie zaróeczki ala xenonki,wiem ze nigdy nie uzyskam efektu tego co bym osiagnał montujac xenonki ale narzie mi szkoda kasy na te bajerki wiec wybrałem opcje tansza :) i teraz mam problem bo szukajc żaróweczek owych zauważałem że wytepuja o rożnych mocach 100/90W .60/55W i czy ja moge zamotować np.100/90W czy musze przerabiać coś ?? ,co by sie stało jakbym zamotował bez przerobki 100/90W i o jakiej mocy poleciliście by mi takie żaróweczki ?? :pub:
witam odpowiem tak nie kupuj tego shitu bo spala sie szybko po drugie klosz wytrzymuje w standardzie 65 wat czyli moglby peknac przy 100w i to jest strata kasy.
polecam za to Hella Osram Philips z
Helli Blue Light http://allegro.pl/show_item.php?item=66418291
Osram Cool Blue http://allegro.pl/show_item.php?item=66126422
Philips Blue Vision http://allegro.pl/show_item.php?item=65681530

reszta jest niewarta zachodu a te zarowki sa super :D
takze nie polecam bawic sie w cale kseony za duzo roboty prawdziwy kseon potrzebuje soczewek :D



Awatar użytkownika
Sałyk
VW Lover
VW Lover
Posty: 169
Rejestracja: czw mar 31, 2005 21:45
Kontakt:

Post autor: Sałyk » czw paź 06, 2005 21:48




Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » ndz paź 09, 2005 01:34

Sorki sprostowanie oczywiści chodziło o 13,9 V a nie jak napisalem 18,9 V :rolleyes:


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
Forester
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 503
Rejestracja: czw sty 27, 2005 23:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Forester » ndz paź 09, 2005 19:19

a po co jest przekaznik?
czy potrzebuje tego albo cos innego zeby wsadzic zarowy blue vision, czy moge tak po prostu wymienic stare zarowki na blue vison bez zadnych dodatkowych przerobek i kombinacji?
przepraszam za byc moze glupie pytanie, ale zupelnie nie znam sie na elektryce.
pozdro!


POZDRO !!
----------------------------------------------------
>>>EUROPE EDITION --- ZAGAZOWANY<<<

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 335 gości