Pomocy. Nie mogę otworzyć schowka (klucze w środku)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kodek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: sob gru 04, 2004 23:31
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Pomocy. Nie mogę otworzyć schowka (klucze w środku)

Post autor: kodek » ndz paź 02, 2005 16:24

Cześć mam problem ze schowkiem. Urwała mi się klamka i nie mogę schowka otworzyć. JaK to zrobić żeby nie uszkodzić drzwiczek? Cały mechanizm wpadł mi do środka. Proszę o poradę.


kodek

Pablomed

Post autor: Pablomed » ndz paź 02, 2005 20:47

wkładasz cienki przedmiot np twardy drut przez otwór przy górnej krawędzi klamki po prawej stronie i wantujesz dalikatnie w dół, aż natrafisz na dźwignię którą naciska odłamany element klamki. Naciskasz ja i powinno otworzyć się. Jak drut będzie cienki to nie uszkodzisz zbytnio plastików, lub wcale. Potem nowa klamka (allegro za 50-70 zł) albo kleisz starą. Jak tak zrobiłem bo szkoda mi było kasy.



kodek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: sob gru 04, 2004 23:31
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

schowek

Post autor: kodek » śr paź 05, 2005 21:40

Dzięki patent ok. Schowek otworzony. Jedyny problem teraz to zakup nowej klamki. Dzwoniłem do ASO w Koninie i kosztuje ona 100zł (sama klamka bez mechanizmu)


kodek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr paź 05, 2005 21:51

Jak nie jesteś wielkim estetą to sklej jak ja. Najpierw nawierciłem przez obie części otworek wiertłem 1,4 mm, potem z tego wiertła zrobiłem trzpień wzmacniający i na kleju połączyłem. Działa super, a z zewnątrz tylko dziurkę na 1 mm widać którą zatkałem szarym klejem. Wygląda jak by muszka na....ła. POtem masz czas na szukanie po szrotach, bo stówe dać za takie byle co, czy nawet 60-70 zł jak na allegro to lekka przesada


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 388 gości