Problem z szyberdachem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

gabrysd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 26, 2005 09:12
Lokalizacja: Kłodzko

Problem z szyberdachem

Post autor: gabrysd » wt paź 04, 2005 23:41

Mam takie pytanie czy mozna dostrac jakies czesci do szybredachow??A dokladnie ulamana jest taka czesc co przesowa cala szybe (to jest takie srebne:)) nie wiem jak to sie fachowo nazywa. Tego chyba nie da sie skleic??



rurov
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob gru 11, 2004 21:44
Lokalizacja: Skarżysko-Kam
Kontakt:

Post autor: rurov » wt paź 04, 2005 23:49

Temat często poruszany na forum. Niestety nie da się tego skleić. Wiem z praktyki. Musisz gdzieś poszukać na szrotach. Nowy element jest dość drogi.



Awatar użytkownika
GTomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: wt cze 14, 2005 21:54
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: GTomek » śr paź 05, 2005 00:35

a tak przy okazji zapytam wie ktoś może gdzie można dostać te linki do szybera
ma kumpla który ma passata i nigdzie nie moze dostać tej linki może ktoś sie spotkał z jkimś sklpem gdzie można dostać te pierdoły


[url=http://www.userbars.com/][img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/7/vw.gif[/img][/url]

gabrysd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 26, 2005 09:12
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: gabrysd » śr paź 05, 2005 00:55

@rurov
A nie wiesz jak to moze sie nazywac?? bo wrazie co zebym wiedzial jak mam sie pytac o to.



Awatar użytkownika
Arcturus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: śr sie 03, 2005 14:06
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: Arcturus » śr paź 05, 2005 07:59

ASO! ok 200 pln za sztuke sprzedawane w komplecie na obie strony ;-(
tak ze lepiej szukac szyberka z niemiec!



Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » śr paź 05, 2005 10:05

zestaw naprawczy w ASO, prowadnice, linki i to co potrzebne 410 zlotych na zamowienie ;) goscie ktorzy naprawiaja szyberdachy tez chca okolo 400 za czesci + 200 robota...przejza co jeszcze trzeba zrobic bo przeciez tak bez powodu nie rozlecial sie.



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » śr paź 05, 2005 10:08

Najpierw sprawdź to :bajer: . Potem to i to :bigok: . To na końcu jak już będziesz miał potrzebne części :chytry: ...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

rurov
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob gru 11, 2004 21:44
Lokalizacja: Skarżysko-Kam
Kontakt:

Post autor: rurov » śr paź 05, 2005 11:34

Jak chcesz to mam linke do szyberka. Mam też prawy ślizg z linką i kilka innych części. Jak coś to pisz na rurov@interia.pl



gabrysd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn wrz 26, 2005 09:12
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: gabrysd » śr paź 05, 2005 15:34

Mi wlasnie poszla prawy (od kierowcy) poslizg:( Jak by ktos mil to prosze o napisanie gabrysd@o2.pl



Awatar użytkownika
adix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pn mar 28, 2005 10:08
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: adix » śr paź 05, 2005 17:02

Mam tez problem z szybedachem w Mk3 ale troszke innej natury. Szyber w pozycji zamknietej jak sie jedzie po dziurach strzasznie drga. tzn nie jest stabilny tylko jak go zamkniemy i poruszamy nim to sie rusza, głownie od strony kierowcy. próbowalem go regulowac tym srubkami malymi, ale nic nie pomoglo, jest to uciazliwe szczególnie jak sie ma twarde zawieszenie i jeździ po dziurach. Moze miał ktos taki problem i wie jak go rozwiazać. Z góry wielkie dzieki



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » śr paź 05, 2005 20:44

gabrysd pisze:Mi wlasnie poszla prawy (od kierowcy) poslizg:( Jak by ktos mil to prosze o napisanie gabrysd@o2.pl
Z tego co piszesz to padł Ci lewy a nie prawy ślizg (od strony kierowcy). Zresztą chyba wszystim tak padają

[ Dodano: Sro Paź 05, 2005 20:46 ]
adix0 pisze:Mam tez problem z szybedachem w Mk3 ale troszke innej natury. Szyber w pozycji zamknietej jak sie jedzie po dziurach strzasznie drga. tzn nie jest stabilny tylko jak go zamkniemy i poruszamy nim to sie rusza, głownie od strony kierowcy. próbowalem go regulowac tym srubkami malymi, ale nic nie pomoglo, jest to uciazliwe szczególnie jak sie ma twarde zawieszenie i jeździ po dziurach. Moze miał ktos taki problem i wie jak go rozwiazać. Z góry wielkie dzieki
Mnie też drga :grin: ale ja ma walnięty ślizg - może u Ciebie jest podobnie?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr paź 05, 2005 22:39

udało mi się skleić tylne sanki, którym ułamała się jedna z czterech prowadnic. Przewierciłem w trzech miejscach na wylot przez odłamane elementy wiertłem 1,4, z wierteł zrobiłem trzpienie, połaczyłem to na kleju i już zapmniałem że naprawiałem. Działa pół roku. Więc coś tam można sobie poradzić, a nie od razu ASO. zależy co się złamało dokładnie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
adix
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: pn mar 28, 2005 10:08
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: adix » czw paź 06, 2005 19:53

No własnie drga, a jest to uciazliwe jak byk jeszcze na naszycg drogach, z poczatku myslałem ze zawieszenie juz mi nawala ale to jednak szyber. Niechce mi sie tego narazie rozbierać. Dlatego pytam jak juz rozbiore gdzie szukac usterki.



pawulon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: czw paź 06, 2005 23:37
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: pawulon » ndz paź 09, 2005 13:21

brat i 2 kolegów ma tez problem z szyberem i to właśnie z tą srebrną blaszka jedyne lekarstwo to kupno całego szyberu na szrocie ceny chodzą w granicach 200 PLN



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 410 gości