T4 2.5tdi chodzi jak zamulony

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Ariello01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 16:09
Lokalizacja: Wilkopolska Turek

T4 2.5tdi chodzi jak zamulony

Post autor: Ariello01 » wt maja 06, 2008 23:06

Witam Was serdecznie...mam do Was gorace prosbe w diagnozowaniu przyczyne zamulonego auta. Po krotce opisze: jest To Caravelka 2.5tdi 102 kuce, od samego poczatku widzialem ze jest troche zamulone i pierwsza mysl to pewnie padl przeplywomierz wiec od razu podjechalem do ASO kupilem nowy zalozylem i nic nadal to samo:/ zaczalem jezdzic po mechanikach i kazdy twierdzil ze jest ok nie ma bledow:/ Ostatni tylko stwierdzil przy tescie dynamicznym, ze turbina daje zle cisnienie( odchylka wynosila 200 ...czegos tam:P) i trzeba wymienic Elektrozawor regulacji cisnienia doladowania, wiec podjechalem znowu do ASO kupilem i nadal to samo:/:/ I teraz wielka prsba do was abyscie moze wy ocenili co to moze byc bo ja juz nie mam sily na tych mechanikow wszytskich ani pieniedzy zeby tak sobie co chwile cos wymieniac bez zadnego efektu....Z gory dziekuje za wszelkie rady i podpowiedz Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Marioprestiz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: czw mar 27, 2008 13:42
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Marioprestiz » wt maja 06, 2008 23:12

moze najprosciej w swiecie wyskocz na trase i go przegon/przedmuchaj :)



Ariello01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 16:09
Lokalizacja: Wilkopolska Turek

Post autor: Ariello01 » wt maja 06, 2008 23:18

juz robilem yak i nic, idzie do 140 i koniec ni chu....wiecej. A obroty na 5tym biegu max jakie osiagam to ok 3300/min

[ Dodano: 07 Maj 2008 09:31 ]
Dodoam jeszcze chlopaki ze jak rano nie raz odpalam to auto kreci elegancko odpala od razu tylko ze kasuje mi sie licznik z km i zegraek i taki dzwiek dziwny przy tym jest, objawy jakby aku slabe ale wydaje mi sie ze wtedy by mial ciezko zakrecic a on kreci elegancko.
A i jeszcze jedno wczoraj jak zmienilem ten elektrozaworek i odpalilem to zaczal kopcic na bialo i po paru minutach mu to minelo. To moze poprostu mam zle ustawiony rozrzad?? Auto tez bylo odpalane pare razy na pych gdyz kleknal mi rozrusznik rozrzad rowniez byl wymieniany jakies 2 mies temu i to wlasnie po tym jakos auto sie mulowate zrobilo przynjamniej ja mialem takie wrazenie. Jakby teraz to sprwadzic??
Ostatnio zmieniony śr maja 07, 2008 09:34 przez Ariello01, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
cygan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 18:00
Lokalizacja: Izbica
Kontakt:

Post autor: cygan » śr maja 07, 2008 20:51

odpalałes na pych po remoncie???czy tak był wczesniej potraktowany?



Ariello01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt kwie 24, 2007 16:09
Lokalizacja: Wilkopolska Turek

Post autor: Ariello01 » śr maja 07, 2008 22:53

cygan pisze:odpalałes na pych po remoncie???
Tzn tak, na poczatku wymienilem rozrzad po tym auto jakies takie zamulone wlasnie bylo ale nie kopcilo i bardzo ladnie odpalalo. Pare dni pozniej gdzy blem w trasie kleknal mi rozrusznik wiec nie mialem w sumie innego wyjscia i musialem kilka razy go na pycha odpalic. Jednak po na prawieniu tego problemu autko znowu bardzo ladnie odpalalo i rowniez nie kopcilo jednak dalej bylo takie zmulone. Dymek z rury( taki bardziej niebieski iz bialy) zauwazylem dopiero wczoraj jak zmienilem elektrozawor pd turbiny



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 171 gości