Mokro od strony pasażera!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mar_tec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 16:03
Lokalizacja: GDAŃSK

Mokro od strony pasażera!!!

Post autor: mar_tec » czw wrz 29, 2005 13:35

Czytałem już wszystkie posty na temat cieknącego golfa i nic.
Nie wiem co mam jeszcze u mnie sprawdzić.
Podczas deszczu woda spływa na dywanik pasażera.
Jest równiez mokra ściana od strony pasażera. Tak przy uszczelce przy prawych drzwiach od wewnątrz.
Którędy ta woda może tam się dostawać?
Uszczelka nie jest pęknięta. Mam MK2 - 2 drzwiowe.
Co mam sprawdzić??? Pomóźcie! Zbliżają się już deszczowe dni.



piotr1979
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 538
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 13:39
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Re: Mokro od strony pasażera!!!

Post autor: piotr1979 » czw wrz 29, 2005 13:40

mar_tec pisze:Czytałem już wszystkie posty na temat cieknącego golfa i nic.
Nie wiem co mam jeszcze u mnie sprawdzić.
Podczas deszczu woda spływa na dywanik pasażera.
Jest równiez mokra ściana od strony pasażera. Tak przy uszczelce przy prawych drzwiach od wewnątrz.
Którędy ta woda może tam się dostawać?
Uszczelka nie jest pęknięta. Mam MK2 - 2 drzwiowe.
Co mam sprawdzić??? Pomóźcie! Zbliżają się już deszczowe dni.
sprawdz czy z nagrzewnicy nie cieknie.plynu nie ubylo w zbiorniczku?


passat b5 fl ,galaxy 1.9tdi 2005r auy,ALHAMBRA 1.8T AJH,honda civic ufo type r

Awatar użytkownika
mar_tec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 16:03
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: mar_tec » czw wrz 29, 2005 13:45

Nie na 100% to nie jest nagrzewnica i nie leci też drzwiami. Są suche. Leci z prawej strony przy nodze pasażera. Leci słupkiem przy zawiasach, ale od trony wewnętrznej po tapicerce i tylko podczas deszczu. Wiec którędyś woda dostaje się z zewnątrz i przecieka, tylko ja juz nie mam siły szukać gdzie. Po prostu nie wiem.



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » czw wrz 29, 2005 14:32

Mialem kiedys w polonezie ten sam problem i tez nie cikly mi drzwi ani nic z tych rzeczy tylko cieklo wlasnie tam gdzie ty mowisz,po prawiej stronie zza deski.Okazalo sie ze to uszczelka szyby,ale co ciekawe nie miedzy uszczelka a blachą, tylko miedzy uszczeka a szybą :grin: Sprawdz to..



osabzyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz maja 01, 2005 14:44

Post autor: osabzyk » czw wrz 29, 2005 14:36

Ta sama sytacja w VW polo 86c cieklo z pod akumulatora (pod tam sie w podszybiu) oraz z ppod uszczelki szyby



Awatar użytkownika
mar_tec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 16:03
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: mar_tec » czw wrz 29, 2005 14:42

lolo_golf pisze:Mialem kiedys w polonezie ten sam problem i tez nie cikly mi drzwi ani nic z tych rzeczy tylko cieklo wlasnie tam gdzie ty mowisz,po prawiej stronie zza deski.Okazalo sie ze to uszczelka szyby,ale co ciekawe nie miedzy uszczelka a blachą, tylko miedzy uszczeka a szybą :grin: Sprawdz to..
Ok sprawdze, ale jak to naprawić?



Awatar użytkownika
lolo_golf
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2756
Rejestracja: śr mar 16, 2005 23:40
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: lolo_golf » czw wrz 29, 2005 14:55

Powiem szczerze ze nie naprawilem tego bo sprzedalem auto :grin: Ale miałem zamiar wstrzyknać tam silikon przeźroczysty tak zeby nie bylo widac i jestem pewnien ze by pomoglo :grin:



kwiatekm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 14:24
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kwiatekm » czw wrz 29, 2005 17:29

U mnie przeciekało prze zuszczelke szyby. Zasylikonowalem ja dookola i jest ok. Podczas poszukiwan natrafilem tez na slaby punkt. Na podczybiu lezy taka mata wygluszajaca. U mnie po prostu sie odklaiło i woda pochodzila i juz zdobila sie tak powazna korozja. Taka ze srubokret wpadl do srodka. Zdrapalem ja cala, zalepilem dzire i pomalaowalem ja grubo hamerajtem. Jat ok!



kadett
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt sie 26, 2005 12:35
Lokalizacja: Będzin

Post autor: kadett » czw wrz 29, 2005 19:25

Najpierw to sprawdż czy leje się gdy auto stoi czy podczas jazdy. Jeśli tylko podczas jazdy po mokrej powierzchni to znaczy że albo masz dziurę w nadkolu albo jest nieszczelność w miejscu gdzie błotnik łączy się z karoserią przy drzwiach (proponuje ściągnąć kawałek tapicerki tej przy nogach, tam może być coś widać). Jeśli leję się na postoju to najlepiej siądź sobie w aucie podczas deszczu i patrz którędy się leje (można by polewać wodą ale nie wiadomo czy trafisz w to miejsce.



Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » czw wrz 29, 2005 19:35

zobacz czy rurka która wychodzi pomiędzy zawiasami (gumowa ) jest podpięta do rurki plastikowej w pierwszym słupku (musisz rozkręcić plastiki od strony pasażera i przyświecić latarką , jest to miejsce ciężko dostępne )jest to kanał do spływu wody z podszybia .Najlepiej polej wodą po szybie otwórz dźwi pasażera i zobacz czy woda wylatuje przez tą gumowy dziubek co wyżej onim pisałem



art100
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 10:18

Post autor: art100 » czw wrz 29, 2005 20:13

...jest nieszczelność w miejscu gdzie błotnik łączy się z karoserią przy drzwiach (proponuje ściągnąć kawałek tapicerki tej przy nogach...
Pozwoliłem sobie zacytować ten kawałek postu kadeta aby naprowadzić Cie na ten przeciek. Musisz odkręcić półeczke, która jest pod deską. Odciągnij tapicerke z ścianki, polej wodą szybe( oczywiscie na zewnatrz :) ). Obserwuj czy woda nie wychodzi spod zgrzewu łączącego boczek z karoseria. Miałem podobny przeciek właśnie w tym miejscu. Bardzo ciężko było mi go zlokalizować. A wygląda to w ten sposób, że woda scieka do rynienki znajdującej sie pod maską, i z tamtąd prawdopodobnie sie dostaje do środka. Jeśli jest to miejsce zakleic to mozesz zakleic preparatem Boll'a do uszczelniania szyb ew. klejem do klejenia szyb. Wszystko w granicach 20-25 zł.



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » czw wrz 29, 2005 21:21

mar_tec - ...może głupie pytanie - masz szyber :chytry: ...? Bo jeśli tak, to mamy podejrzanego :hmm: ... i jego zatkane rurki odprowadzające wodę :bajer: ...

Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
mar_tec
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 322
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 16:03
Lokalizacja: GDAŃSK

Post autor: mar_tec » pt wrz 30, 2005 08:35

[quote="Kiler"]mar_tec - ...może głupie pytanie - masz szyber ...? Bo jeśli tak, to mamy podejrzanego ... i jego zatkane rurki odprowadzające wodę ...

Nie mam szyber....niestety

Słuszną uwagę zapodał MIOMIO1 i wydaje mi się najbardziej prawdopodobna. Woda dostaje się podczas postoju np po deszczowej nocy. Tylko jak się dostać do tych wszystkich zapchanych węzyków? Muszę się jakoś pomęczyć.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 376 gości