Remont zawieszenia z tylu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kisiel
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2284
Rejestracja: sob sty 20, 2007 18:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Kisiel » pn kwie 21, 2008 00:05

no ja rozumiem, bo auto na tym szicie podskakuje jak pilka i nie ma amortyzacji

ale zmien swoj post wczesniejszy bo "wkrecic w spreżyny tylniego amorka gumy za 5pln sztuka i bedzie sztywny i bedzie grac" to nie moj cytat :)


[size=200][b][color=black][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=97453]Moja Czarna Perła[/url][/color][/b][/size] <--- SPRZEDANA
Obecnie Audi A3 8L 1.9 TDI 110PS
[img]http://images31.fotosik.pl/48/6a443d0601dd6d22.jpg[/img]

presario
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: czw lis 03, 2005 08:35
Lokalizacja: stargard
Kontakt:

Post autor: presario » pn kwie 21, 2008 21:20

eh niestety ...dzisiaj wymienilem sprezyny + odbijaki + oslony i kicha..auto dalej krzywo stoi :((( w zwiazku z tym mam pytanie...poniewaz zasugerowalem sie tym ze jak sie nacisnie na tyl auta i wraca od razu do poziomu bez wachniec to amorki sa ok....ale....dzisja wyciagnalem amorek jeden i drugi i zgadnijcie ...moglem wcisnac caly ten pret do amorka do srodka i on nie wychodzil na zewnatrz po prostu zostawal w takiej pozycji jak go wcisnalem ...zarowno jeden jak i drugi...zaden nie wracal :(( jeden wchodzil z malym oporem drugi z troszke wiekszym...tak ma byc ? bo zawsze mnie uczono ze jak sie wcisnie ten pret do amorka to on sam sie wroci....a tutaj nic :/

Prosze mi powidziec czy tak ma byc ? bo juz zglupialem ...a jutro jade do pracki wiec zakupilbym amorki....bo chyba powinny odbijac...a jak nie odbijaja ..i dzialaja tak jak dzialaja to moze powodowac ze auto stoi z jednej strony troszke nizej :/ i jezdzi sie jak taczka..prawda ?
Ostatnio zmieniony pn kwie 21, 2008 21:21 przez presario, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn kwie 21, 2008 21:40

gazowo-olejowe odbijają jeśli sa sprawne, mają poduszkę sprężonego powietrza, a olejowe nie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » pn kwie 21, 2008 21:44

presario pisze:.moglem wcisnac caly ten pret do amorka do srodka i on nie wychodzil na zewnatrz po prostu zostawal w takiej pozycji jak go wcisnalem
olejowe tak mają
presario pisze:jeden wchodzil z malym oporem drugi z troszke wiekszym...tak ma byc ?
czyli ten co wchodzi z małym oporem jest bardziej zużyty
Ostatnio zmieniony pn kwie 21, 2008 21:46 przez harrygo1, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » pn kwie 21, 2008 22:36

presario pisze:bo zawsze mnie uczono ze jak sie wcisnie ten pret do amorka to on sam sie wroci....a tutaj nic :/
sprężyny odpowiadaja za powrót amortyzatora..sam amortyzator ma tylko tłumic drgania


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

presario
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: czw lis 03, 2005 08:35
Lokalizacja: stargard
Kontakt:

Post autor: presario » pn kwie 21, 2008 23:08

nie daje mi ten temat spokoju...bo auto dalej krzywo stoi :/ ...strona ktora jest wyzej ma amorka...ktorego jak scisnalem to troszke lecial z gory olej, delikatnie ale lecial, moze byc to przyczyna ? ze autko bedzie wyzej stalo ? Wogole spotkal sie ktos z firma produkujaca amortyzatory o nazwie LIP ? ciezki mam orzech do zgryzienia bo nie chce na darmo wywalac kasy..ale i nie chce zeby autko stalo krzywo :/ ( z jednej strony na wyprostowanej dloni wloze prawie cala reke...a z tej co jest nizej...max 4 palce :/ i widac to :/ )

Acha ukrecilem jedna srube i zamiast 109 wstalem 88 wytrzyma nacisk sprezyny ? ( chodzi mi o ta co na dole przykreca sie do belki)
Ostatnio zmieniony pn kwie 21, 2008 23:10 przez presario, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kisiel
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2284
Rejestracja: sob sty 20, 2007 18:22
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Kisiel » pn kwie 21, 2008 23:09

rysiektr pisze:sprężyny odpowiadaja za powrót amortyzatora..sam amortyzator ma tylko tłumic drgania
tutja jest mowa o wciskaniu samego amortyzatora, wyjetego z kolumny
presario, a w jakim stanie sa tuleje tylnej belki???


[size=200][b][color=black][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=97453]Moja Czarna Perła[/url][/color][/b][/size] <--- SPRZEDANA
Obecnie Audi A3 8L 1.9 TDI 110PS
[img]http://images31.fotosik.pl/48/6a443d0601dd6d22.jpg[/img]

presario
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: czw lis 03, 2005 08:35
Lokalizacja: stargard
Kontakt:

Post autor: presario » pn kwie 21, 2008 23:11

tuleje wymienione miesiac temu..wczesniej bylo to samo...po wymienia to samo :] zostal mi tylko amor......ale przyznam ze takie doszukiwanie sie przyczny jest zajebiscie kosztowne :] no i zalamie sie jak kupie amorki..kolejne 200 zł w plecy ...i ..auto dalej bedzie stalo jak stoi :]

Tak sobie pomyslalem, ze odoboj z lewej strony tam gdzie auto stoi nizej, mialem prawie doszczetnie zniszczony a z prawej gdzie stoi normlanie prawie nietkniety........czy oznaczaloby to jednak ze amorek kaplica ? eh :/ szkoda ze nia ma 100% metody sprawdzenia amorkow ( na diagnostyce mowiac ze mam 85% sprawnosci )
Ostatnio zmieniony pn kwie 21, 2008 23:48 przez presario, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » wt kwie 22, 2008 08:27

presario pisze:Tak sobie pomyslalem, ze odoboj z lewej strony tam gdzie auto stoi nizej, mialem prawie doszczetnie zniszczony a z prawej gdzie stoi normlanie prawie nietkniety........czy oznaczaloby to jednak ze amorek kaplica ?
na to wychodzi



Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » wt kwie 22, 2008 08:57

Coś doradze. Na początku to bym sobie odpuścił wymiane sprezyn . Pisałeś coś ze ci amorek siada , powiedzmy ze olejowe nie sa wypychane do góry natomiast olejowo-gazowe tak , gaz je wypycha ku górze.

Napierwszy strzał załozył bym nowe amorki olejowo-gazowe i odboje. Odboje zapobiegaja uderzeniu amorka, inaczej mowiac gdy koło zostaje wybite ku górze odbój uderza o gorny talerz McPersona i tez na odwrót jesli siądą dwie osoby z tyłu to po wejsciu w dziure cala gora sie zatrzymuje na odboju. I dlatego jesli nie masz adbojów bo spruchniały i amorki sa puste czyli praktycznie sie bujasz na sprezynie.

Jak juz wymienisz amorki i odboje i dalej bedzie tył siedzieć to wtedy zmien sprezyny , gdyż są siadniete pod wpływem obciazenia siadają zamiast trzymać poziom.



kooloo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 17:23
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: kooloo » ndz kwie 27, 2008 18:00

witam, poszukuje taniego kompletu amorków na tył, czy to dobry wybór:

http://www.allegro.pl/item354591260_amo ... _hit_.html



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 713 gości