zmiana zegarów golf II

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » czw lut 17, 2005 23:43

collo pisze:mam pytanko golf c wersja bieda zwykly licznik z zegarem analogowym na jeden wtyk chcialbym miec z obrotkiem szukac MFA czy zwyklego? i czy bedzie dzialal obrotek jesli nie to co zrobic? /chodzi mi o wezyk z podcisnieniem czy on byl w standarcie/
MFA sobie daruj, za duzo kombinowania bedziesz mial, a obrotek zawsze mozna jakos podpiac, chyba z cewki bierze sygnal (ale pewny nie jestem)


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

MaLiBU
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 549
Rejestracja: czw gru 16, 2004 22:56
Lokalizacja: W-wa/Radom
Kontakt:

Post autor: MaLiBU » czw lut 17, 2005 23:45

blaade pisze:
MaLiBU pisze:napisane jest na dole tarczy predkosciomierza malym druczkiem

950(najprawdopodobniej masz taka), 955 lub 1080
No niekoniecznie...ja mam takiego samego Golfika i u mnie jest indeks niestety 935 :( Niestety dlatego, że nie sposób znaleźć licznika z obrotkiem w wersji na jeden wtyk z indeksem 935...
racja, te dane 950, 955 lub 1080 wziolem z jakiejsc strony opisujacej MFA i jej ukryta funkcje, podejzewam ze wersje MFA licznikow moga byc tylko z takimi indeksami, ale pewny nie jestem...


[b][color=blue]Volkswagen Klub Polska #107[/color][/b][b] | Frakcja Member | VW Silesia Club[/b]
[b][color=czerwony][url]http://www.majoVWka.pl/[/url][/color][/b]
[img]http://malibu.vwgolf.pl/malibu4.jpg[/img]

Awatar użytkownika
blaade
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 00:53
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: blaade » pt lut 18, 2005 01:34

collo pisze:mam pytanko golf c wersja bieda zwykly licznik z zegarem analogowym na jeden wtyk chcialbym miec z obrotkiem szukac MFA czy zwyklego? i czy bedzie dzialal obrotek jesli nie to co zrobic? /chodzi mi o wezyk z podcisnieniem czy on byl w standarcie/
Szukaj zwykłego. Napewno będzie Ci działał. Ja u siebie niedawno też wstawiłem licznik z obrotkiem i wszystko jest ok poza indeksem tzn. powinienem mieć 935 a kupiłem 950 :grin: Podobno jak pokombinuję ze ślimakiem to idzie to poprawić :helm:



Awatar użytkownika
collo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 301
Rejestracja: sob sty 01, 2005 18:06
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: collo » pt lut 18, 2005 17:54

ok mam szukac zwyklego bez napisow kolo wyswietlacza np l/100 najpierw musze sprawdzic jaki mam indeks /musze rozkrecic wszystko bo mam naklejone biale tarcze lipa/ rozumiem ze na tym wyswietlaczu pojawi sie tylko godzina i nic wiecej a jak z obrotkiem musze ciagnac jakis przewod z cewki czy alternatora czy podlaczenie wtyczki rozwiaze problem.



Awatar użytkownika
blaade
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 00:53
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: blaade » pt lut 18, 2005 21:58

collo pisze:ok mam szukac zwyklego bez napisow kolo wyswietlacza np l/100 najpierw musze sprawdzic jaki mam indeks /musze rozkrecic wszystko bo mam naklejone biale tarcze lipa/ rozumiem ze na tym wyswietlaczu pojawi sie tylko godzina i nic wiecej a jak z obrotkiem musze ciagnac jakis przewod z cewki czy alternatora czy podlaczenie wtyczki rozwiaze problem.
Indeks jest też podany na białej naklejce z tyłu licznika (np.W=935). Jak znajdziesz licznik bez MFA to obrotomierz powinien działać na 100 % - tylko wpinasz go do wtyczki i po sprawie.Co do wersji z MFA to słyszałem że też nie ma problemów z działaniem obrotka a na elektronicznym wyświetlaczu, z oczywistych względów, będziesz widział jedynie godzinę :)



zielaq

Post autor: zielaq » pn wrz 26, 2005 13:35

ja tez miałem licznik na index 935. inme było nic oprocz predkosciomierza i diodek. i mało tego jeszcze predkosciomierz zawyzał mi predkosc o 10 mk/h. z tego co słyszałem to moze byc dlatego ze w golfie (1.3 gaznik z 87 roku) nie było seryjnie montowanej 5-biegowej skrzyni biegów a ja taką mam, czyli pewnie była przełożona z jakiegos polo albo cos. i mowią ze to mogło byc przycyzną błędnych wskazan. teraz sobie kupiłem licznik z obrotomierzem i mfa na index 950. i teraz moim zdaniem jest lepiej (wskazanie predkosci) obrotomierz działa bez zarzutów. z tego co sie dowiadywałem (a spedziłem nad informacjami na temat licznikow sporo czasu zanim to kupiłem ) to jesli masz wyswietlacz w liczniku to zawsze jest to mfa. ale mfa działą tylko w wersjach gt albo gti a w innych zamiast tego bedzie zegarek. co do przerobek to nie wiem ale chetnie tez zagospodarowałbym ten wyswietlacz na cos innego niz godzine...
pozatym pytanko do posiadaczy licznika z wyswietlaczem - czy sam wyswietlacz macie osobno poswietlony ?? bo ja kupiłem zegary bez zaroweczek i wsadziłem 2 ze starego licznika (narazie bo na dniach wymieniam na czerowne diody :) ) i jak jest ciemno to z tego wyswietlacza nic przeczytac nie mozna bo go po prostu nie widac.
pozdro



Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » pn wrz 26, 2005 15:32

zielaq pisze: jesli masz wyswietlacz w liczniku to zawsze jest to mfa
A ja się z kolegą nie zgodze... to nie znaczy ze jest to MFA...Ja mam z wyswietlaczem i dam sobie głowe uciąć że nie jest to MFA!! A co do podświetlenia to ja mam osobiście wsadzone 2 diody BLUE oczywiście :D


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

zielaq

Post autor: zielaq » pn wrz 26, 2005 15:42

ja tylko mowie z tego co słyszałem/ czytałem. a jak jest naprawde, co producenci tam wsadzali to pewnie oni sami tam nie wiedzą :P
pod tym wyswietlaczem jest miejscowa nja diody ?czy większe przeróbki ?



zielaq

Post autor: zielaq » wt wrz 27, 2005 07:34

ja widziiałem jeden jedyny raz licznik z obrotkiem z indexem 935. ale kosztował cos ponad 200 na allegro wiec sobie darowałem. opcja którą moge ci doradzic przedstawia sie w taki sposob ze kupujesz sobie z allegro licznik z obrotkiem z indexem 950. załóz najpierw licznik zobacz co sie dzieje, jak bedzie przekłamywał to po prostu przełóż sam predkosciomierz ze swojego starego do tego nowego imasz po problemie :)
ale jest z tym tez strata :P bo w tych licznikach z indexem 935 nie ma licznika dziennego przebiegu. i jak przełożysz 935 do 950 to niestety tez nie bedziesz miał ...
pozdrawaim



grześ1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt lut 18, 2005 19:04
Lokalizacja: szczecin

Post autor: grześ1 » wt wrz 27, 2005 09:06

Ja niedawno przełożyłem czały licznik, który kosztował mnie koło 160 zł. Ma indeks 935, obrotomierz, elektroniczny zegarek, licznik dziennego przebiegu. Został wyprodukowany przez firme Motometer. Jest na jede wtyk, a z przełożeniem nie było żadnych problemów. Miał jedynie spalone żarówki od podświetlania to wsadziłem panel z diodami :)



zielaq

Post autor: zielaq » wt wrz 27, 2005 09:34

hehe ja tez kupiłem ten nowy licznik firmy monometr. i tez nie miałem zaróweczek :) wsadze jakies kolorowe i bedzie luzik bo niestety nie mam teraz juz czasu na zabawe w panele :( chociaz z chęcią bym sobie go ładnie oswietlił ...

[ Dodano: Wto Wrz 27, 2005 09:46 ]
jesli masz licznik z indexem 935 i z przebiegiem dziennym to juz wogole jestem przekonany ze w tych firmach produkujących liczniki robili codziennie inny licznik buahahah i pewnie sami nie wiedzą teraz ktory co ma :P



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 519 gości