Tarcze, klocki + problem z hamplami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
15XI80
lazy driver
lazy driver
Posty: 322
Rejestracja: wt mar 22, 2005 14:43
Lokalizacja: opolszczyzna
Kontakt:

Tarcze, klocki + problem z hamplami

Post autor: 15XI80 » czw kwie 10, 2008 13:03

No więc passat B3 2,0 E 4 x tarcze. Do wymiany mam tarcze i klocki z przodu- jaką firmę polecacie? W dobrej cenie i jeszcze lepszej jakości? :hmm:

Zauważyłem, że prawy przód łapie bardziej niż lewy. Z prawej prawie nie ma klocka, z lewej można by jeszcze jeździć- na mokrej nawierzchni przy zblokowaniu kół można to wyczuć (toczę się powoli, pedał w podłogę, prawe zblokowane, lewe nie). Co by to mogło być?

Plus jak wiadomo jest problem z tymi nieszczęsnymi zaciskami z tyłu- brak ręcznego. Jakieś pomysły co z tym zrobić? Kilka razy go robiłem, za każdym razem po jakimś czasie przestawał działać (nie używam ręcznego w ogóle, a mimo to np miesiąc po naprawie go już nie było albo był tylko na 1 koło). A jak już chciałem go używać, to lubił sobie nie odbić- raz się zorientowałem po 2 km na obwodnicy, z tyłu było aż szaro. Były tam stosowane zestawy naprawcze i nic. Co zostaje- wymiana na bębny??

Pozdr!



dychsm
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 118
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 19:04
Lokalizacja: Brodnica
Kontakt:

Post autor: dychsm » czw kwie 10, 2008 20:17

klocki i tarcze to moga byc np ATE, Brembo

co do tylnych hamulcow to proponuje zalozyc zaciski od golfa 4 powinny podpasowac, chociaz lepiej wczesniej sprawdzic, z tym ze trzeba zamienic je miejscami (wzgledem "czworki") zeby podejsc linka recznego z paska


Golf 3 1.8 syncro było
Golf 3 1,9TDI był
Volvo V50 2,0D obecnie

Awatar użytkownika
15XI80
lazy driver
lazy driver
Posty: 322
Rejestracja: wt mar 22, 2005 14:43
Lokalizacja: opolszczyzna
Kontakt:

Post autor: 15XI80 » sob kwie 12, 2008 15:26

Tarcze i klocki już zmieniłem na atf i maff. Ale wciąż problem z tylnymi zaciskami. Może jeszcze jakieś pomysły??



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 421 gości