Mechanik spalił mi kompa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ar2ek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw mar 06, 2008 23:16
Lokalizacja: Śląskie - Siewierz i okolice
Kontakt:

Mechanik spalił mi kompa

Post autor: ar2ek » śr kwie 09, 2008 21:00

Wczoraj wstawiłem Golfika do warsztatu, aby wymienić uszczelkę pod głowicą i uszczelnić dolot . Dzisiaj dzwonie do gościa, aby się dowiedzieć kiedy moge odebrać auto , a on mi mówi, że są problemy z komputerem, bo nie widzi wtrysków. Zaniepokojony jade do warsztatu a on na miejscu pokazuje mi kompa z wypalona płytą PCB, część elementów jest dosłownie usmażona, wkur...ny pytam, co sie stało, a on mi mówi że to musiała być wina alternatora, a dokładnie regulatora napięcia, który jest w środku, musiał dać za wysokie napięcie. A ja jakieś dwa miechy temu oddałem alterantor do przeglądu i elektryk wymienił w nim łożyska, szczotki i sprawdził, że jest wszystko ok, ładowanie normie. Jedynie co to było słychać w nim czasem takie metaliczne brzęczenie , jakby grzechotkę i nawet chciałem , aby ten mechanik to sprawdził - a on mi teraz mówi , że to brzęczenie to był psujący się regulator :panna:
Jak można spalić tak kompa, pewnie można, może to być też wina regulatora, ale podejrzewam, że on mi go po prostu sfajczył, przez swoja nieudaczność, jak moge mu udowodnić jego winę ?
załączam linki do zdjęć spalonego kompa
Obrazek
Obrazek


ar2ek

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » śr kwie 09, 2008 21:02

uszkodzony regler nie miał prawa tak zrobić



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr kwie 09, 2008 21:08

zajechałeś do niego autem więc komputer działał. Mechanik zrobił jakieś zwarcie i spalił nie ma innej opcji. Obejrzyj wtyczki i kable powinien też być gdzieś na nich ślad takiego zwarcia potężnego. Gadaj z nim spokojnie na początek, potem próbuj straszyć, znajdź świadków którzy widzieli że do niego dojechałeś tym samochodem. A komputer znajdzie się nowy, takie drogie nie są, spisz numer z obudowy.
Ostatnio zmieniony śr kwie 09, 2008 21:09 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.



ar2ek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw mar 06, 2008 23:16
Lokalizacja: Śląskie - Siewierz i okolice
Kontakt:

Post autor: ar2ek » śr kwie 09, 2008 21:32

to wygląda tak jakby , któryś kabel prowadzący do kompa dotknął klemy aku, bo to musiało być duże natężenie. Jutro jadę do warsztatowca na pertraktacje, sprawdzę końcówki (dzięki Paweł Marek - dobry pomysł), może gdzieś znajdę ślady zwarcia... kompa już chyba znalazłem, w Jaworznie jest rozbity passat z silnikiem 2 litry, spiszę tylko numery, może będzie to ten.

jak nie pomoże spokojna gadka,to postraszę , że opiszę go w internecie, zepsuję mu opinię itd.
juz raz na jednego gościa z branży budowlanej to podziałało :hehe:


ar2ek

Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » śr kwie 09, 2008 21:57

kompa już chyba znalazłem, w Jaworznie
jakbyś potrzebował GPS to służę pomocą


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 453 gości