Golf IV,a hamulce

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

hacper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 18:08
Lokalizacja: Bytom/NL

Golf IV,a hamulce

Post autor: hacper » czw wrz 22, 2005 18:45

Witam
Przedstawie wam po krotce sprawe.
Kupilem golfika i latala troche kierownica przy hamowaniu, na pedale bylo malo czuc drgania ,ale ze nie wiedzialem ile poprzedi gosciu jezdzil tym autem bez wymiany tarcz,wiec wymienilem tarcze i klocki (brembo) po okolo 2tys km znowu wrocila sytuacja z przed wymiana tarcz ( mowia mi ze sie przegrzaly i sie pokrzywily) wiec postanowilem przetoczyc tarcze (miedzy czasie zmienilem wszystkie opony bo byly lyse i pomoglo to na okolo 1000km ,znowu bylo zle) po przetoczeniu tarcz lekka poprawa ,ale na dzien dzisiejszy kierownica dalej lata przy hamowaniu.I teraz sie zastanawiam czy nie wymienic calego ukladu hamulcowego ,bo wszystko wskazuje na to ze cos musi powodowac krzywienie tarcz w samym ukladzie , jezeli macie jakies inne zdanie prosze napiszcie.

Z gory dzieki .



kiwu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw lut 24, 2005 11:13
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: kiwu » czw wrz 22, 2005 21:36

Tarcze zazwyczaj krzywią się w wyniku kontaktu z wodą, może jakość tych tarcz nie jest najleprza.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw wrz 22, 2005 22:12

a hamujesz sportowo czy tak emerycko?



hacper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 18:08
Lokalizacja: Bytom/NL

Post autor: hacper » pt wrz 23, 2005 05:47

Ja uwzam ze jezdze spokojnie i tak raczej jest



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt wrz 23, 2005 18:30

hacper pisze:Ja uwzam ze jezdze spokojnie i tak raczej jest
No to cos jest nie tak, być może jakośc tarcz jakie kupowałeś była taka sobie. Jak miałem kiedyś Tico i w serwisie wymieniali mi tarcze, to gość stwierdził, że mieli dostawcę ktorego tarcze wytrzymywały dokladnie 1000 km.......



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » sob wrz 24, 2005 20:12

Ja proponuję sprawdzić piasty czyli te elementy do których przykręcasz tarczę.Myślę bo już się z tym spotkałem że po założeniu tarcz pomiędzy tarczą a piastą jest rdza a co za tym idzie jak zakładasz tarczę to nie idzie osiowo i po krótkim czasie wywala tarczę .Jest też możliwość że piasta ma bicie to daje ten sam efekt.Może być jeszcze łożysko lużne lub wywalone też rozwali tarcze .Sprawdż i daj znać .Powodzenia



hacper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 18:08
Lokalizacja: Bytom/NL

Post autor: hacper » sob wrz 24, 2005 22:18

OK poslucham twojej rady i sprawdze piasty i lozyska ,dzieki za pomoc dam znac co i jak.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 59 gości