Problem z podlaczeniem uniwersalnych szyb przod

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Sajmon

Problem z podlaczeniem uniwersalnych szyb przod

Post autor: Sajmon » czw wrz 22, 2005 11:00

Witam
Mam problem z podlaczeniem elektrycznych szyb w mk3 (2 drzwi).
Kupilem sobie zestaw uniwersalny firmy SPAL i chce wykorzystac do sterowania szyb oryginalne przelaczniki, ale z wersji 4 drzwiowej, ktorymi standartowo steruje sie szybami tylnymi z przedniej deski rozdzielczej.
NIestety mam problem z podlaczeniem takiego przelacznika do tego zestawu Spala, poniewaz w tym zestawie nalezy odwracac napiecie zeby zamykac szyby.
Jak podlaczylem ten przelacznik to moge szyby tylko opuszczac.

Czy wie ktos co potrzebuje zeby taki zestaw mi zadzialal ??
Wielkie dzieki za pomoc.
Ostatnio zmieniony wt mar 25, 2008 18:35 przez Sajmon, łącznie zmieniany 1 raz.



piotr1979
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 538
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 13:39
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Re: Elektryczne szyby w mk3 - problem

Post autor: piotr1979 » czw wrz 22, 2005 11:55

Sajmon pisze:Witam
Mam problem z podlaczeniem elektrycznych szyb w mk3 (2 drzwi).
Kupilem sobie zestaw uniwersalny firmy SPAL i chce wykorzystac do sterowania szyb oryginalne przelaczniki, ale z wersji 4 drzwiowej, ktorymi standartowo steruje sie szybami tylnymi z przedniej deski rozdzielczej.
NIestety mam problem z podlaczeniem takiego przelacznika do tego zestawu Spala, poniewaz w tym zestawie nalezy odwracac napiecie zeby zamykac szyby.
Jak podlaczylem ten przelacznik to moge szyby tylko opuszczac.

Czy wie ktos co potrzebuje zeby taki zestaw mi zadzialal ??
Wielkie dzieki za pomoc.
moim zdanie m popelniles blad kupujac je.czasami warto dolozyc i kupic orginalne.aqle to twoj wybor,nie bede sie wpieprzal.


passat b5 fl ,galaxy 1.9tdi 2005r auy,ALHAMBRA 1.8T AJH,honda civic ufo type r

Awatar użytkownika
micab
Forum Master
Forum Master
Posty: 1763
Rejestracja: pt mar 18, 2005 01:10
Lokalizacja: wełtyń k/szczecina
Kontakt:

Post autor: micab » czw wrz 22, 2005 13:04

oryginalne podnośniki też przecież napewno działają na odrwacaniu kierunku prądu.....z silniczka powinny wychodzić dwa piny i to właśnie przyciski decydują w którą stronę płynie prąd ;)

pozatym tak jak mówi piotr moim zdaniem trzeba było kupić używane oryginalne podnośniki ;)


vw, bmw, ford, mercedes, peugeot, nissan, fiat,

Sajmon

Post autor: Sajmon » czw wrz 22, 2005 13:09

Problem w tym ze oryginalnie oprocz przyciskow oraz silniczka elektrycznego jest chyba jeszcze jakis modul, ktory steruje zamiana biegunow.Nie wiem niestety co to jest za modul i czy idzie go dostac.



piotr1979
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 538
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 13:39
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: piotr1979 » czw wrz 22, 2005 14:23

Sajmon pisze:Problem w tym ze oryginalnie oprocz przyciskow oraz silniczka elektrycznego jest chyba jeszcze jakis modul, ktory steruje zamiana biegunow.Nie wiem niestety co to jest za modul i czy idzie go dostac.
ten modol jest przysilniczku,ale kupiles juz te wiec trzeba je jakos podlaczyc.powoli jakos dasz rade. :bigok:


passat b5 fl ,galaxy 1.9tdi 2005r auy,ALHAMBRA 1.8T AJH,honda civic ufo type r

Sajmon

Post autor: Sajmon » czw wrz 22, 2005 15:03

z tego co sie zoriwntoiwalem to faktycznie ten modul znajduje sie przy silniczku.
Nie wiesz tylko dlaczego on jest az 15 pinowy ??
Bo z tego co udalo mi sie ustalic to do silnika wychodza tylko dwa piny.

[ Dodano: Czw Wrz 22, 2005 16:44 ]
Juz wiem co jest co.Znalazlem schemat instalacji elektrycznej sterowania elektrycznymi szybami.W golfie jest polaczone wszystko ze wszystkim :))
Wszystkie szyby razem + centralny + zamykanie centralnego od wewnatrz + szyberdach ......itp. jednym slowem niezla mieszanina :))



piotr1979
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 538
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 13:39
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: piotr1979 » czw wrz 22, 2005 18:21

no


passat b5 fl ,galaxy 1.9tdi 2005r auy,ALHAMBRA 1.8T AJH,honda civic ufo type r

Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » czw wrz 22, 2005 18:28

Moduł tylko jest do podnośnika szyb a wygląda to tak http://www.allegro.pl/show_item.php?item=65102414



Sajmon

Post autor: Sajmon » pt wrz 23, 2005 13:42

miomio1 : ja z toba rozmawialem za pomoca maila na temat tego modulu :) chyba go zakupie od ciebie. Jest mozliwosc negocjajci tej ceny z aukcji ?? :)



arek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:09
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: arek » pt wrz 23, 2005 20:54

moduł co steruje szybami jest w przednim lewym podnośniku czyli tym od kierowcy , pozostałe to tzw pomconicze moduły.


Golf Mk2 TDI 110KM Max Voll :)

Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » pt wrz 23, 2005 21:05

Sajmon pisze:miomio1 : ja z toba rozmawialem za pomoca maila na temat tego modulu :) chyba go zakupie od ciebie. Jest mozliwosc negocjajci tej ceny z aukcji ?? :)
Pewnie zawsze jest możliwość negocjacji :pub: ,to nie jest moduł pomocniczy tylko z tego co wiem są podnośniki bez modułu chyba na 3 przewody ,to wtedy jest moduł oddzielnie , a ten jest przy każdym silniczku



arek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:09
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: arek » pt wrz 23, 2005 21:07

bzdura :bajer: nie ma innych w mk3. Ten moduł nic nie da , wszystkim steruje moduł przy podnośniku od kierowcy :hmm:


Golf Mk2 TDI 110KM Max Voll :)

Awatar użytkownika
miomio1
Cool Europe GL
Cool Europe GL
Posty: 790
Rejestracja: czw gru 30, 2004 23:33
Lokalizacja: Mragowo
Kontakt:

Post autor: miomio1 » pt wrz 23, 2005 21:29

tak tylko słyszałem od elektronika , który naprawia podnośniki ....może to i bzdura



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt wrz 23, 2005 21:54

sorki ale chyba mieszacie w tym wątku coś o oryginalnym a coś o dokupywanym uniwersalnym mechaniźmie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 375 gości