Jak wyciszyc twarda deske??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
piotr_5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 464
Rejestracja: czw paź 04, 2007 20:21
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Jak wyciszyc twarda deske??

Post autor: piotr_5 » pn kwie 07, 2008 21:05

Szukalem ale nie znalazlem dlatego pytam, mam w aucie twarda deche i jak to twarda deska lubi pobrzeczec :/ zlokalizowalem miejsce nas schowkiem jak nacisne tak miedzy kanalami wentylacji na szybe to slychac takie nie wiem co - trzask takie cos, w kazdym razie dzwiek:) i przy szczegolnych obrotach i dolkach wlasnie tam sie tlucze...jak sie tego pozbyc moze ktos to mial...chyba ze jakos z tym zyc i pogodzic sie z tym zagluszajac to radiem :helm:



Awatar użytkownika
slimak20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: śr maja 09, 2007 22:27
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: slimak20 » pn kwie 07, 2008 21:17

no niestety pogodzic sie i ztym zyc bo nasze dziury robia swoje .dlatego w lepszych wersjach byly miekkie dechy.ten plastik na tych twardych dechach jest okropny i strasznie trzeszczy .pomaga wsadenie pomiedzy uszczelka drzwi a boczkiem deski kawalka werza ogrodowego (taki klinik ) , a w miejscu polaczen pulek dolnych powsadzac gompke.nie wiele to daje bo decha pracuje i bedzie skrzypialo .ale z wyrzej wymienionymi wynalazkami jest o wiele lepiej.p.s posprawdzaj czy masz wszystkie srobki i te metalowe zaczepy na wkrety.


VW=bezawaryjność>>szyk>>styl;)

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » pn kwie 07, 2008 22:50

Po pierwsze podokręcaj śruby trzymające dechę, ale uwaga na te śruby na podszybiu - ja je dokręciłem i po jakimś czasie pękły mocowania dechy w tym nmiejscu i teraz to dopiero się tłucze!
Po drugie możesz mieć właśnie pęknięte te mocowania na podszybiu - poznasz to po tym, że cała decha będzie trochę chodziła góra/dół jak nią poruszasz, ewentualnie, jeżeli nie wszystkie mocowania jeszcze pękły, to w niektórych miejscach decha nie będzie się aż tak mocno ruszała.
Następna sprawa to ta ramka gdzie są mocowane przyciski radio i panel nawiewów - sprwdź, czy wszystkie otwory mocujące są całe, czy nie są popękane.
Kolejna rzecz, moim zdaniem jedna z istotniejszych - mocowanie radia. Oryginalne radio mocowane jest zarówno z przodu (trzyma się na tej ramce) jak i z tyłu (jest taki otwór w głębi deski, a w radiu bolec). Problem w tym, że niektorym te tylne mocowanie radia przeszkadzało przy montowaniu innego radia - w związku z tym wycinali to tylne mocowanie i radio pasowało. Tylko teraz radio trzyma się tylko na tej plastikowej ramce, która jest cienka i pod wpływem ciężaru radia cała się wygina i drży.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
kipek21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 229
Rejestracja: sob maja 12, 2007 21:22
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Post autor: kipek21 » pn kwie 07, 2008 23:34

W starej desce, też twardej, miałem pourywane te śruby w podszybiu, no i trzeszczało tak jak u Ciebie, nawet udało mi się to jakoś zrobić, wyjąłem szybę, podważyłem dechę do góry, w miejsce śrub napchałem kleju do szyb(możesz zrobić to czymś innym, bo klej trochę drogi) i zostawiłem na noc, rano założyłem szybę przejechałem kawałek i cisza jak makiem zasiał :okej:

Trochę z tym roboty ale opłacało się :)


[img]http://img155.imageshack.us/img155/9865/jedzepd6lu6zm8.jpg[/img]

Sprzedam Nokie 5310.

Awatar użytkownika
szyki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr mar 23, 2005 19:54
Lokalizacja: pyrlandia
Kontakt:

Post autor: szyki » wt kwie 08, 2008 14:44

jeszcze jeden pomysł.

rozbierz deskę i złóż ją na nowo stosując silikon pomiędzy łączenia.

u mnie pięknie pomogło na dłuugi czas.

pozdro.


nie wszystko złoto, co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
[url=http://picasaweb.google.co.uk/szyki1/GolfGT]aktualnie: mkII 1,8 RV w US GTI[/url]
[url=http://picasaweb.google.co.uk/szyki1/Golf]ex. mkII 2G z fajnym audio[/url]

Awatar użytkownika
piotr_5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 464
Rejestracja: czw paź 04, 2007 20:21
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: piotr_5 » czw kwie 10, 2008 00:23

Dzieki Panowie za zainteresowanie po pkt dla Was bede jakos cos kombinowac jeden z w/w sposobow :helm:



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » czw kwie 10, 2008 00:29

ja musze coś wykombinować bo mam własnie problem z radyjkiem :// lezy mi tam i trzeszczy hałasuje itd :///



Awatar użytkownika
piotr_5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 464
Rejestracja: czw paź 04, 2007 20:21
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: piotr_5 » pt kwie 11, 2008 20:32

To_mas, a masz zalozona kieszen?? ja mam i poodginane blaszki i sie nie tlucze... :helm:



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pt kwie 11, 2008 23:47

piotr_5, no właśnie mam ale taką chu... cała pogięta byle jaka :// taka krótka w ogóle musze zakupić nówke :) tylko nie wiem czy sie opłaca z allegro czy normalnie w jakimś sklepie z radyjkami :)



Awatar użytkownika
piotr_5
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 464
Rejestracja: czw paź 04, 2007 20:21
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: piotr_5 » sob kwie 12, 2008 19:40

To_mas, to kupuj w sklepie:) chyba wyjdzie podobnie jak z allegro z przesylka:) pozaginasz i elegancko nie bedzie juz sie tluklo (tz jedno mniej):)

[ Dodano: 17 Kwi 2008 12:16 ]
zrobilem cos takiego znalazlem w garazu duza detke wycialem z niej pasek szerokosci 2-3 cm i wsunalem od prawej strony i juz sie nie tlucze przynajmniej takie mam wrazenie:D polecam:) jesli ktos ma cos takeigo a trzeba zagladac gleboko zeby zobaczyc ze cos tam jest wlozone:)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 354 gości