Od czego ten czujnik bo go właśnie ułamałem ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Od czego ten czujnik bo go właśnie ułamałem ??

Post autor: Dystans6 » sob kwie 05, 2008 13:35

Przed chwila odkrecałem świece zeby zobaczyć w jakim są stanie i ułamałem ten czujnik (niefart taki praca w pośpiechu ) na szczescie go skleilem na kropelke i sie trzyma. Chciałem zapytać jaka funkcje on spełnia bo nie wiem czy teraz działa odpowiedno i czy lepiej go wymienić ?? Obrazek



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » sob kwie 05, 2008 14:31

le[iej kupić nowy, koszt dobrej firmy ok. 60-70 zeta. Jest to najprawdopodobniej czujnik temperatury silnika, odpowiada za odpowiednie dawkowanie paliwa w zależności od temperatury płynu chłodzącego.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob kwie 05, 2008 14:41

Dystans6 pisze:Chciałem zapytać jaka funkcje on spełnia bo nie wiem czy teraz działa
wyłącza i włącza podgrzewanie kolektora ssacego


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » sob kwie 05, 2008 15:12

Paweł Marek pisze:wyłącza i włącza podgrzewanie kolektora ssacego
aha, to się myliłem, sorki


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: Dystans6 » sob kwie 05, 2008 21:03

Kurcze no nie wiem sam akurat tak sie ułamał ze w srodku sie nic nie uszkodziło wiec go skleilem kropelka i trzyma niby dobrze sie a jakis zmian w zachowaniu silnika nie zauwazyłem wic moze bede tak jezdził no bo nie chce mi sie wydawać 70 zł na takie sprawy chyba ze cos bedzie nie tak .A wogole jak by coś ten czujnik nie chodził jak trzeba to co będzie sie działo z samochodem jaki moze być obiaw ??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob kwie 05, 2008 21:22

nie denerwuj się, weź omomierz albo żaróweczkę z bateryjką i go sprawdź. Na zimnym przewodzi prąd (puszcza go poprzez przekaźnik na grzałkę w kolektorze ssącym czyli jeż, co jest potrzebne do łatwiejszego odparwania paliwa z kolektora). Na rozgrzanym silniku przestaje przewodzić i to cała filozofia. I kosztuje około 30 zeta nr oryginału 251 919 369B


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: Dystans6 » sob kwie 05, 2008 22:43

Paweł Marek pisze:nie denerwuj się, weź omomierz albo żaróweczkę z bateryjką i go sprawdź. Na zimnym przewodzi prąd (puszcza go poprzez przekaźnik na grzałkę w kolektorze ssącym czyli jeż, co jest potrzebne do łatwiejszego odparwania paliwa z kolektora). Na rozgrzanym silniku przestaje przewodzić i to cała filozofia. I kosztuje około 30 zeta nr oryginału 251 919 369B
Spoko dzieki to mnie uspokoiłeś troche a ten niebieski czujnik tak z ciekawości zapytam od czego jest ??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob kwie 05, 2008 22:50

on jest najważniejszy, daje info do sterownika silnika o temperaturze.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: Dystans6 » ndz kwie 06, 2008 22:39

Dobra dzieki za pomoc mam jeszcze tylko pytanie jak ten czujnik czerwony sie nazywa fachowo zeby podac nazwe w sklepie jak będe go kupował ma to jakąś fachową nazwe czy powiedzieć tylko czujnik regulujacy podgrzewanie kolektora ssącego ?



swirekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lip 09, 2008 17:05
Lokalizacja: elk

Post autor: swirekk » śr lip 09, 2008 17:09

Ostatnio wymienialem oba te czujniki. Zamontowane mialem dwa niebieskie, i w sklepie mi powiedzieli ze maja tylko niebieskie wiec kupilem dwa takie same i jeden wstawilem po lewej stronie, drugi po prawej. W sklepie powiedzieli ze widocznie to jest bez roznicy. I teraz mam pytanie. Czy faktycznie jest to bez roznicy, czy na lewa i prawa strone ida rozne czujniki?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr lip 09, 2008 18:45

swirekk, o czym piszesz, jakie auto, jaki silnik


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

gailbraith

Post autor: gailbraith » śr lip 09, 2008 20:00

Te czujniki są inne gdyż niebieski w różnej temperaturze wykazuje się mniejszym lub większym oporem prądu zaś czerwony w temperaturze poniżej 60 stopni przewodzi prąd, powyżej nie.
Ostatnio zmieniony śr lip 09, 2008 20:02 przez gailbraith, łącznie zmieniany 1 raz.



swirekk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr lip 09, 2008 17:05
Lokalizacja: elk

Post autor: swirekk » śr lip 09, 2008 22:02

No tak, zapomnialem sie ;p Golf 2 CL 1.3. Ktos moglby mi podac numery katalogowe tego czujnika z lewej strony do mojego samochodu, zebym mogl kupic odpowiedni?
Ostatnio zmieniony śr lip 09, 2008 22:09 przez swirekk, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 156 gości