Jest jakiś dobry preparat odrdzewiający np. w spray'u ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Jest jakiś dobry preparat odrdzewiający np. w spray'u ??

Post autor: Razal » ndz wrz 18, 2005 09:50

Golf III - na spodzie podłogi jest takie wzmocninie poprzeczne na wysokości nóg pasażerów siedziących z tyłu. Niestety tak się zdarzyło, że lekko przychaczyłem tym i się lekko podgieło. Powstały takie lekkie pęknięcia (ok. 5-10mm) koło dziurek do wkręcania tego wzmocnienia (nie na skutek korozji tylo uderzenia) .Dzisiaj może zamieszczę fote. Odkręciłem już to wzmocninie. Jest już poprostowane. Ale miejsca gdzie się wkręca śruby mocujące są lekko skorodowane, muszę to czymś popryskać (najlepiej jakiś odrdzewiacz w spray'u z rurką, żeby dojść do środka) nie wiem czy jest coś takiego ?? Może ktoś z Was zna taki preparat ??

Będe wdzieczny za podpowiedzi.

pozdrawiam


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » ndz wrz 18, 2005 10:13

Najlepszy preparat odrdzewiający, tyle ze nie w sprayu(jak potrząśniesz puszką to poleci pod ciśnieniem :P) to Coca-Cola. Sprawdź a sam zobaczysz jak działa.


Obrazek

greg

Post autor: greg » ndz wrz 18, 2005 11:28

jest taki środek który zatrzymuje postęp korozji - sprawdzałem - wygląda to po pewnym czasie jak rdzawy nalot ale korozja się już nie posuwała nazywa sie DINITROL RC900 - przepisuję z etykiety: Preparat przetwarzający rdzę i służący do gruntowania w jeednym. Zneutralizowana rdza tworzy z żelazem, metaloorganiczny zwiazek żelazowy. Wolny od ołowiu i cynku. To jest w sprayu ale wiem że i w pojemnikach - puszkach do malowania pistoletem. Ja to kupiłem bezpośrednio od przedstawiciela. Gdzieś mam tel. jak by co. A firma to rozprowadzająca chyba jest w Bydgoszczy ale wożą to po całej Polsce. Na koniec - ja nie jestem przedstawicielem - tylko z porad laklierniczych mi ten środek polecili. Co by ktoś nie mówił że handluję na forum...



aron
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 22:48
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: aron » ndz wrz 18, 2005 11:42

Ja bym ci jednak nie polecal stosowania odrdzewiaczy w tak cienkich blachach jakie sa w sanochodach poniewaz odrdzewiacz jest to jednak kwas który musi wejsc w reakcje z rdza a potem powoli wchodzi w reakcje z resztą. Ja bym zastoaowal jakis srodek smarująco penetrujący Który natlusci i zatrzyma postęp korozji a jezeli masz dojscie to czysc recznie papierem
Tak samo nie polecaja stosowania sylikonu do uszczelniania blach bo to tez jednak kwas Pozdrawiam



elektro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: czw sie 04, 2005 19:59
Lokalizacja: GORLICE

Post autor: elektro » ndz wrz 18, 2005 12:21

Ja stosuje taki środek o nazwie CORTANIN F .NIE jest w spreju tylko w takiej butelce jak płyn hamul R3 . Wnika gęboko w rdze i hamuje dalszy rozwuj korozji . Można nakładać farbe na niego . Polecam



Awatar użytkownika
arkop
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: wt sie 31, 2004 15:40
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: arkop » ndz wrz 18, 2005 13:02

ja poszlem do gosci co dobieraja lakiery i tam sobie kupilem cos ok 20 zł mly sprej dzila ekstra mozna go stosowac jako podklad pod farbe moge polecic jak cie jeszcze to interesuje to ci moge nazwe podac tylko musze zejsc do auta



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Bardzo poproszę

Post autor: Razal » ndz wrz 18, 2005 13:22

Będe wdzięczny

Pozdroooooooooo


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
Dragon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1002
Rejestracja: ndz kwie 17, 2005 21:33
Lokalizacja: Jordanów Śląski k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: Dragon » wt wrz 20, 2005 22:58

tauka pisze:Najlepszy preparat odrdzewiający, tyle ze nie w sprayu(jak potrząśniesz puszką to poleci pod ciśnieniem :P) to Coca-Cola. Sprawdź a sam zobaczysz jak działa.
Swięta racja, dowód twierdzenia Polak potrafi :kufel:



rurov
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: sob gru 11, 2004 21:44
Lokalizacja: Skarżysko-Kam
Kontakt:

Post autor: rurov » wt wrz 20, 2005 23:18

Ja polecam BRUNOX-EPOXY.
Opis producenta: Preparat zabezpieczający przed korozją oraz podkład gruntujący. Wyprodukowany na bazie żywic epoksydowych. Tworzy z cząstek zneutralizowanej rdzy jednolitą metaloorganiczną powłokę. Dzięki znakomitej głębokiej penetracji gwarantuje doskonały efekt końcowy i bardzo ułatwia nałożenie powłoki lakierniczej. Nie zawiera metali ciężkich oraz kwasów mineralnych, ma nieograniczony czas przechowywania, jest rozpuszczalny w acetonie, nie wchodzi w reakcje z powłokami lakierniczymi i szpachlami podkładowymi.
Za spray 150ml dałem 15zł.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 432 gości