Glosny silnik po dodaniu gazu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
idzix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 00:15
Lokalizacja: Bielawa
Kontakt:

Glosny silnik po dodaniu gazu

Post autor: idzix » pt kwie 04, 2008 00:02

cos sie dzieje strasznie zegocze nie sa to panewki ani zawory ani popychacze cos innego ale co im wecej gazu tym glosniej sforznie na tlokach sa ok stan oleju jest ok silnik ma 188tys swiece sa dobre olej niedawno wymieniony ciezko jest ten dzwiek opisac ale powiem tyle ze nawet na odpalonym silniku jest glosny a co dpiero po dodaniu lekko gazu to juz nie slychac silnika tylko to rzegotanie rozrzad jest dobry 2 tys przejechane na nim nie przeskoczył wiec co pomocy:)
Ostatnio zmieniony pt kwie 04, 2008 13:44 przez idzix, łącznie zmieniany 1 raz.


ALBO VW ALBO NIC:))) szoszor króluje:D

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pt kwie 04, 2008 00:18

idzix postaraj się zlokalizować skąd ten dźwięk dochodzi tzn. z głowicy, bloku a może z osprzętu rolki paska wielorowkowego itp.
wtedy mozna będzie postawić jakąś diagnozę, czy Ty czy mechanik wykluczyliście podane w Twoim poście podzespoły ?


Obrazek

Awatar użytkownika
idzix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 00:15
Lokalizacja: Bielawa
Kontakt:

pomocy

Post autor: idzix » pt kwie 04, 2008 00:30

mechanik nawet 4 nikt nie wie o co w tym silniku biega ja juz zgłupiałem najpierw zaczeło szalec z czujnikami oleju wiec je wymieniłem pomogło na niedługo zaczeły szalec słychac to z kazdej strony od spodu z góry z boku dzwiek jest taki głosny ze szok aha no i był sprawdzany alternator jest ok poruwnywujac dzwiek jest taki jak bys wzioł srubokret i jezdził nim po wszystkich sprychach w rowerze tyle ze bardziej gruby i głosniejszy tyle moge ci przyblizyc aha no i strasznie słaby jest a pierscienie sa równierz ok :( bo zostały wymienione oleju nie bierze


ALBO VW ALBO NIC:))) szoszor króluje:D

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pt kwie 04, 2008 00:45

idzix pisze:niedługo
=nie długo


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
idzix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 00:15
Lokalizacja: Bielawa
Kontakt:

pomocy

Post autor: idzix » pt kwie 04, 2008 01:12

aha no i trzesie silnikiem obroty sa lekko miejsze silnik odpala normalnie nie slychac przy odpalaniu tylko jak juz zapali wtedy sie pojawia ten dzwiek


ALBO VW ALBO NIC:))) szoszor króluje:D

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pt kwie 04, 2008 01:16

przychodzi mi jedynie na myśl pompa wody (ale nie wiem czy ona może dawać takie dźwięki), czy była wymieniana podczas ostatniej wymiany paska rozrządu ?

[ Dodano: 04 Kwi 2008 01:28 ]
grandilodz pisze:idzix napisał/a:
niedługo
=nie długo
no muszę Ci napisać grandilodz, że w tym przypadku to z ortografią akurat u Ciebie nie jest najlepiej !!!


Obrazek

Awatar użytkownika
idzix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 00:15
Lokalizacja: Bielawa
Kontakt:

pomocy

Post autor: idzix » pt kwie 04, 2008 08:25

pompa nie była wymieniana ale ona raczej nie wydawała by z siebie takiego dzwieku zreszzta z chłodzniem nie miałem problemu


ALBO VW ALBO NIC:))) szoszor króluje:D

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » pt kwie 04, 2008 09:44

no muszę Ci napisać grandilodz, że w tym przypadku to z ortografią akurat u Ciebie nie jest najlepiej !!!
Tak masz racje pożno było a ja za spany byłem przepraszam


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
idzix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 00:15
Lokalizacja: Bielawa
Kontakt:

pomocy

Post autor: idzix » pt kwie 04, 2008 11:24

dodam jeszcze tylko tyle ze silnik jako silnik wkreca sie normalnie na wolnych słychac silnik i normalnie pracuje ale towarzyszy mu ten dzwiek i slychac go bardziej z zewnatrz silnika a nie wewnatrz co polecicie sprawdzic w własnym zakresie moze kopulke albo co innego????


ALBO VW ALBO NIC:))) szoszor króluje:D

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pt kwie 04, 2008 12:10

skoro w silniku wszystko jest OK i odgłos dochodzi z zewnątrz silnika a alternator został już wykluczony to niewiele pozostaje już do sprawdzenia z ruchomych części np. sprężarka klimatyzacji (jeśli posiadasz) może wyć nawet jak nie jest włączona - konkretnie jej sprzęgło.
Może jeszcze komuś coś przychodzi na myśl do sprawdzenia.


Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pt kwie 04, 2008 12:19

Ja dla pewności zrzuciłbym paski klinowe. Ostatecznie wyeliminujesz pompę wspomagania alternator, pompę wody i ew sprężarkę klimy.

Tak sobie myślę ze na upartego pompa mogłaby wydawać takie dzwięki np jakby obłamała się łopatka wirnika i utkwiła w niej. A takie rzeczy się zdarzają zwłaszcza w pompach o plastikowym wirniku.



Awatar użytkownika
idzix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 00:15
Lokalizacja: Bielawa
Kontakt:

prawdopodobne

Post autor: idzix » pt kwie 04, 2008 12:34

moze byc z ta pompa wody bo nie była wymieniana a dzwiek jest cos w tym stylko jak by cos mieliło tyle ze bardziej metaliczny najbardziej kiedy zchodzi z obrotów kiedy na wolnych to jak by pukało


ALBO VW ALBO NIC:))) szoszor króluje:D

trepicjusz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: pt mar 07, 2008 12:29
Lokalizacja: Łomża

Re: pomocy!!!!

Post autor: trepicjusz » pt kwie 04, 2008 12:37

idzix pisze:cos sie dzieje strasznie zegocze nie sa to panewki ani zawory ani popychacze cos innego ale co im wecej gazu tym glosniej sforznie na tlokach sa ok stan oleju jest ok silnik ma 188tys swiece sa dobre olej niedawno wymieniony ciezko jest ten dzwiek opisac ale powiem tyle ze nawet na odpalonym silniku jest glosny a co dpiero po dodaniu lekko gazu to juz nie slychac silnika tylko to rzegotanie rozrzad jest dobry 2 tys przejechane na nim nie przeskoczył wiec co pomocy:)

Ja miałem podobnie w swojej II 3 drzwiowej pół auta rozebrałam włącznie z silnikiem a wiecie co sie okazało , po którymś piwie kolei zacząłem rozbierać tapicerek i wyszło wtedy co tak ładnie dzwoni w prawym boku od strony pasażera są takie śrubki i taki pręt przynitowany jak te śrubki sie poluzują to nity tego nie trzymają zbyt sztywno i dzwoni jak cholera więc wziąłem wiertarkę zrobiłem dziurkę przykręciłem to na śrubkę i dzwonienia nie mam w golfinie dodam że dźwięk słyszalny był w całym aucie łącznie z silnikiem poszukaj czegoś w mocowaniach tapicerki mnie osobiście szlak trafiał jak mi to dzwoniło więc rozumiem kolegę
Ostatnio zmieniony pt kwie 04, 2008 12:40 przez trepicjusz, łącznie zmieniany 2 razy.


Samochód jest bogiem, Prędkość nałogiem,
Nitro zabawą, A tuning podstawą!

Awatar użytkownika
idzix
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 00:15
Lokalizacja: Bielawa
Kontakt:

tak

Post autor: idzix » pt kwie 04, 2008 12:57

tak szukał bym tego wszedzie ale to nie od tego bo silnik jest strasznie słaby gasnie czasami po wcisnieciu sprzegła jak sie to zaczeło to terkotało jak by popychacze dzisiaj nagram ten dzwiek to moze ktos z was bedzie móg to zlokalizowac moze ktos miał cos takiego no i ten dzwiek na poczatku nie było go na zimnym silniku dopiero jak sie rozgrzał potem było jak jechałem 50km/h np na 4 to dzwiek był cichszy ale przy redukcji na 3 bieg przy tej samej predkosci dzwiek juz był głosny a na sam koniec gdy jechałem 80 zaczoł tak trzaskac ze nie chciał jechac wiecej niz 80km/h wiec sie zatrzymałem i trzaskał zgrzytał mysle sobie co ja mam zrobic troszke od domu byłem wiec nie miał mnie kto scholowac wiec powolutku jechalem na 1 biegu ale miałem nawet problemy by ruszyc z miejsca był tak słaby ze gasł silnik nie był przezemnie katowany sznuje go


ALBO VW ALBO NIC:))) szoszor króluje:D

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 240 gości