Zamek w drzwiach pasazera raz otwiera raz nie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Qles
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 13:17
Lokalizacja: Tarnów

Zamek w drzwiach pasazera raz otwiera raz nie

Post autor: Qles » śr kwie 02, 2008 13:33

Witam!

Jestem nowy na tym forum ponieważ stałem sie szczęśliwym posiadaczem 3-drzwiowego Golfa 4 1.9 TDI 110 koni.

I mam taki problemik z zamkiem w drzwiach pasażera.
Podczas zamykania drzwi wszystko jest ok zamyka sie.
Natomiast gdy chcę otworzyć to zamek reaguje jak chce raz odbije raz nie odbije, bywa naprawde różnie czysta loteria. Da sie coś z tym zrobić? Czego to jest przyczyna?
To jest centralny zamek. I mówie o sytuacja otwierania samochodu od strony kierowcy:) od strony pasażera zawsze otwiera:)

Dziękuje z góry za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw kwie 03, 2008 13:38 przez Qles, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
pszczyna
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2558
Rejestracja: śr lut 08, 2006 21:54
Lokalizacja: Pszczyna .Śląsk
Kontakt:

Post autor: pszczyna » śr kwie 02, 2008 14:55

W pierw sprawdź połączenie styków kostki pomiędzy drzwiami a słupkiem w gumowym rękawie do czyszczenia można użyć spreju KONTAKT , a centralny o ile to jest dokładka a nie orginał to można sprawdzić regulację cięgna



myszap
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lis 05, 2007 19:16
Lokalizacja: L-ca

Post autor: myszap » śr kwie 02, 2008 15:19

milem to samo u siebie mk4 3-dzwiowy zawsze zamykal ale nie zawsze otwieral drzwi pasarzera pozbylem sie problemu dosc brutalnie :grin: sciagnolem tapicerke tak aby dostac sie do silniczka otwierajacego drzwi, rozebralem przeciscilem i nasmarowalem wszystkie przekladnie pozniej spryskalem wszystkie stylki (kosci) sprayem KONTAKT do tej pory problem znikl :]



Qles
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 13:17
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Qles » śr kwie 02, 2008 17:03

Ok Dzieki sliczne za odpowiedzi:) Bede dzialal:)



djmeeting
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 19:38
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Post autor: djmeeting » pn wrz 08, 2008 19:03

Koledzy mam podobny problem z mk4 Gti 1.8 150ps
Zamykam kluczykiem i raz zalapie centralny i zamknie wszystkie zamki a raz tylko zamknie od strony kierowcy!Dodam ze dzieje sie to tylko od strony kierowcy i bez roznicy czy otwieram czy zamykam!Pomocy!!!


:)

hudy21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: hudy21 » pn wrz 08, 2008 19:25

djmeeting pisze:Zamykam kluczykiem i raz zalapie centralny i zamknie wszystkie zamki a raz tylko zamknie od strony kierowcy!Dodam ze dzieje sie to tylko od strony kierowcy i bez roznicy czy otwieram czy zamykam!Pomocy!!!
Witam was.
Qles pisze:Podczas zamykania drzwi wszystko jest ok zamyka sie.
Natomiast gdy chcę otworzyć to zamek reaguje jak chce raz odbije raz nie odbije, bywa naprawde różnie czysta loteria. Da sie coś z tym zrobić? Czego to jest przyczyna?
Panowie jest to odwieczny problem albo coś z instalacją tuż przy zamku albo zimny lut na płytce zamka. Rada jest tylko jedna. Rozebrać całe drzwi wyciągnąć zamek i go rozebrać.

Zamek ma zamykać się na dwa razy i ten zamek który się tak nie zamyka jest do naprawy najczęściej zimny lut. Sam przerabiałem to u siebie.

Pozdrawiam i życzę powodzenie podczas rozbierania drzwi.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 476 gości