Pytanie o sprzęgło i koło dwumasowe

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
stania-PL
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: wt wrz 04, 2007 01:06
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Pytanie o sprzęgło i koło dwumasowe

Post autor: stania-PL » wt kwie 01, 2008 22:48

Witam !
Byłem u mechanika i tak: Tarcza sprzegłowa zdarta zostały tylko nity, docisk połamany jakieś łopatki połamane, koło dwumasowe rozsypane (sprezynki chyba)

i teraz mam pytanie jakie sprzęgło kupić, żeby nie było lipne lubie jeździć dynamicznie a nie chcę by przy każdym zrywniejszym ruszaniu czuć było spalone sprzęgło (miałem tak w poprzednim samochodzie - Mondeo) czy firma LUK jest godna czy nie bardzo?

drugie pytanie:
Czy oddawać koło dwumasowe do regeneracji?Czy to wogole się sprawdza?Znalazłem na allegro firmę z Poznania koszt: 600-800zł

Czy zainwestować w taki zestaw:
http://moto.allegro.pl/item332624415_ko ... t_tdi.html

W najbliższych czasach mam w myślach wirusa z 110 Km do 130 Km i chcialbym troche twardsze/mocniejsze.

Bardzo proszę o wypowiedzi.


<wymoderowano>

Awatar użytkownika
jaro4444
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: pt cze 22, 2007 20:10
Lokalizacja: Drawsko Pom/Warszawa

Post autor: jaro4444 » wt kwie 01, 2008 23:01

Polecam LUK-a. Jest bardzo dobry i seryjnie mocowany w 110 KM TDI. Sachs w najnowszych seriach z końcówką nr zestawu ...041 jest rownie dobry lub nawet lepszy.


Biegnę siły swe wszystkie biegowi oddając...
Słucham pośród krzyku piękna ciszy poszukując...

Był Leon jest Audi

Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

Post autor: PinkFloyd » wt kwie 01, 2008 23:05

Zestaw jak piszesz moze byc , tak jak kolega pisze polcam LUk, regeneracja to kit mi sie rozsypało po 3 miechach, a jednomas Valeo nie tłumi tak dragn na jałowym i widac róznicw w kulturze pracy. pamietaj tylko ze do zestawu dokup łozysko oporowe bo w nim nie ma .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 127 gości