Dziwny problem ze świecami i silnikiem??

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

KOSMOCERAS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lis 14, 2005 01:13

Dziwny problem ze świecami i silnikiem??

Post autor: KOSMOCERAS » ndz mar 30, 2008 10:06

Witam!
Mam pewien problem od pewnego czasu, mam golfa III TDI 1.9, ostatnio miał robiony remont silnika na wyciek oleju, i obecnie nie bierze ani kropli ;) odnośnie płynów jest ok, ale jest mały problem może miało to związek z remontem a może nie dlatego wspominam o tym po pewnym czasie od remontu ok 1-2 m-cy zaczęło się dziać coś takiego, że jeśli odpalę silnik jest ok strat za pierwszym kręceniem, po jakiejś chwili silnik (nie wiem jak to pisać) przygasa i sie odpala jakby ponownie sam i przez moment świeca świece żarowe jak ma to miejsce trwa to zaledwie może 1 sekundę i potem jest ok. Jak zauważyłem również podczas jazdy sie to zdarza że na chwile go przygasa i kontrolka się zapala świec (wygląda to mniej więcej tak jak ostatni moment odpalania normalnie z kluczyka jak silnik już chyta i pracuje ). Moje spostrzeżenia to tak: dzieje się to nie za każdym razem i w tym problem bo nie można tego pokazać mechanikowi :( jest to bardzo losowe zjawisko, ale zdarza się przynajmniej raz na co dzień lub 2 dni, jak zauważyłem temperatura nie ma tu wpływu bo zdarza się to tak samo jak jest silnik zimny i jak jest po jeździe (nagrzany) lub w trakcie jazdy. Nie ma na to też raczej wpływ temperatura zewnętrzna bo dzieje się to jak jest ciepło i jak jest zimno...
Nie wiadomo jak to ugryźć ?? Już nawet planowałem wrzucić laptopa z VAG i mieć podpiętego go jak gdziekolwiek jadę może wtedy by zarejestrowało co się w tedy dzieje??
Sam nie wiem już przeglądałem wstępnie instalację i wydaje się ok ... może jest gdzieś jakieś przebicie lub nie styka coś?? Mechanik mi mówił że on dobrze wszystko zrobił ale wiadomo to?? i zwala na elektrykę że może jakiś czujnik jest nie tak??
Może ktoś spotkał się z podobnym zjawiskiem?? albo wie jak to naprawić bo jest to troche wkurzające bo jak wiadomo podczas jazdy jak sie to dzieje to troche szarpnie podczas tego pseudo odpalenia ponownego :(

Prszę o pomoc w tej dziwnej sprawie...
Szukałem o tym również na forum ale wszystkie przypadki ze świecami są całkiem inne niż mój , no chyba że coś przeoczyłem.. to poszę o zrozumienie . ;)
Dzięki z góry za pomoc.
Ostatnio zmieniony ndz mar 30, 2008 10:07 przez KOSMOCERAS, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
jasiek21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 672
Rejestracja: pn lis 13, 2006 13:01
Lokalizacja: Pszów / Karczów
Kontakt:

Post autor: jasiek21 » ndz mar 30, 2008 10:21

sprawdź przekaźnik 109, on może takie szopki odstawiać
Może też być tak, że coś świruje kostka stacyjki. Ostatnio znajomemu auto gasło na dziurach i to była wina właśnie kostki.
Ale u Ciebie pierwszy do sprawdzenia ten przekaźnik, bo jego awaria właśnie takie objawy ma.
Ps. Z której Dąbrowy jesteś?
Ostatnio zmieniony ndz mar 30, 2008 10:25 przez jasiek21, łącznie zmieniany 2 razy.


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/228972.html][img]http://images.spritmonitor.de/228972.png[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 153 gości