odpadło lewe koło

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

serek21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 12, 2007 15:27
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

odpadło lewe koło

Post autor: serek21 » sob mar 29, 2008 19:04

witam
dzisiaj wyjeżdzałem z parkingu i prawie odleciało mi koło lewe od strony kierowcy, guma jest cała ale rusza się wałek napędowy przy przegubie. Co mam zrobić teraz bo za bardzo się nie znam?? Pilne



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob mar 29, 2008 19:17

opisz dokładniej, daj fotki, lub laweta.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob mar 29, 2008 19:18

rozsypał się przegub zewnętrz
opisz dokładniej, daj fotki, lub laweta.
ny ale to są tylko domysły napisz



Awatar użytkownika
CzapCzap
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 830
Rejestracja: wt mar 14, 2006 23:53
Lokalizacja: Athlone
Kontakt:

Post autor: CzapCzap » sob mar 29, 2008 19:23

Prawie odpadlo ? jak ruszasz kolem to lata z lewej na prawo ? czy co ?
Mi jak pekl wachacz to kolo latalo i malo nie odpadlo.

Opisz dokladniej
Ostatnio zmieniony sob mar 29, 2008 19:24 przez CzapCzap, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek <--------

Golf 3 GL 1.6 AFT - sprzedany :(
Golf 4 GTI 1.8T AGU - Jest :)
Jetta 2 CL 1.6D - Jest :)

greg

Post autor: greg » sob mar 29, 2008 21:20

a wg mnie poleciał sworzeń wahacza (ja tak miałem) wtedy koło się wysunie, auto lekko opadnie a faktycznie przegub sie rusza - fakt że przegub szlag trafił bo wypadek był na środku skrzyżowania a trzeba było uciec z krzyżówki więc ogień z rury, koło w poprzek i zjechałem - musiałem tylko wymienić przegub wewnętrzny + sworzeń whacza



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » sob mar 29, 2008 21:22

Czasami tez sworzeń przy wachaczu, na którym zamotowana jest zwrotnica lubi przerdzewieć, jak długo nie ruszany (tzn. chyab śruby) - tylko wtedy to od razu samochód leci na glebę.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

serek21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 12, 2007 15:27
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: serek21 » wt kwie 15, 2008 18:14

przepraszam że teraz odpisuje ale wczesniej nie miałem jak siasć na kompa, za duzo spraw na głowie. Koło juz naprawiłem, spędziłem prawie cały dzień nad tym, ale udało mi się. Sworzeń wyrwał mi się ze śruby i i przegub wyleciał, groźnie to wyglądało ale naprawa nic nie kosztowała:) ale wyskoczył mi inny problem:( Mianowicie dzisiaj byłem ustawić zbieżność kół i mechanik na stacji diagnostycznej mi powiedział że najpierw muszę wymienić sworzeń bo się rusza, chyba że gniazdo jest już wytarte, ale to musze rozkręcic całe koło żeby sprawdzić a na tym to wogóle już się nie znam, szukam cały dzień części, żeby zobaczyć ceny ale nie wiem jak nazywa się te gniazdo co trzyma sworzeń, czy to jest zwrotnica czy może to jest z piastą połączone.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 442 gości