Oświetlenia włącznika świateł

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
upel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr cze 06, 2007 22:17
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Oświetlenia włącznika świateł

Post autor: upel » pt mar 28, 2008 12:39

Witam, jak to w końcu jest z tym włącznikiem świateł w MK3, bo ja mam taki włącznik (bez halogenów)

Obrazek

i pali mi ten środek pokrętła na zielono i taka dioda jakby nad pokrętłem jak zapale pozycyjne... jak zapale mijania to już ta dioda nie pali, tylko samo obracane pokrętło jest w środku podświetlone... No i pali jeszcze od tylnych przeciwmgłowych dioda tam jak je zapale, czy coś tam powinno jeszcze więcej świecić...?? Chodzi mi np. o te znaczki nad pokrętłem czy znaczki od regulacji elektrycznej świateł lub jasności wewnętrznego podświetlenia?

A czy u mnie jest od zapalniczki i popielniczki jedna żarówka, czy dwie (rok 1994), bo świeci mi popielniczka, ale licho... może brudne jest to szkiełko, ale zapalniczka jakby nie oświetla...
Ostatnio zmieniony pt mar 28, 2008 12:44 przez upel, łącznie zmieniany 1 raz.


...::: Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, a na pewno komuś pomożesz :):::...

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

Post autor: prezesik25 » pt mar 28, 2008 13:08

upel pisze:czy coś tam powinno jeszcze więcej świecić...?? Chodzi mi np. o te znaczki nad pokrętłem czy znaczki od regulacji elektrycznej świateł lub jasności wewnętrznego podświetlenia?
tak, powinny świecić, jest tam taka nietypowa żarówka na długim trzpieniu, u mnie też się taka spaliła, zastąpiłem ją diodą. Poszukaj na allegro takich żarówek.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
herflik95
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 953
Rejestracja: pn mar 13, 2006 11:36
Lokalizacja: LKR
Kontakt:

Post autor: herflik95 » pt mar 28, 2008 13:21

upel, zerknij sobie :dol:
http://vwforum.pl/mk3.htm jest to porada dotycząca wymiany oświetlenia m.in włącznika świateł- znajduje sie ona na dole strony



Awatar użytkownika
upel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr cze 06, 2007 22:17
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Post autor: upel » pt mar 28, 2008 13:55

tak, powinny świecić, jest tam taka nietypowa żarówka na długim trzpieniu, u mnie też się taka spaliła, zastąpiłem ją diodą. Poszukaj na allegro takich żarówek.
Czyli te znaczki nad pokrętłem i od tych regulacji świateł i oświetlenia też? i to od tego wszystkiego jest jedna żarówka?

A jaka jest ta żarówka? może jakaś fotka, albo najlepiej link z allegro... bo chce zwykła żarówkę, bo z diodami to trzeba lutować i w ogóle... Muszę ten przełącznik rozbierać?


...::: Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, a na pewno komuś pomożesz :):::...

Awatar użytkownika
abpel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 20:37
Lokalizacja: OPOLE
Kontakt:

Post autor: abpel » pt mar 28, 2008 14:08

wyciagasz włacznik swiateł i na tylnej sciance masz otwor wkladasz tam srubokret wykrecasz oprawke wymieniasz zarowke lub wlutowujesz diode Obrazek Obrazek


wykorzystałem zdjecia kolegi Wesdam chyba nie bedzie mial nic przeciwko temu...
Ostatnio zmieniony pt mar 28, 2008 14:11 przez abpel, łącznie zmieniany 2 razy.


[size=100][color=red][b]You´ll Never Walk Alone[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
upel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr cze 06, 2007 22:17
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Post autor: upel » pt mar 28, 2008 14:29

abpel pisze:wyciagasz włacznik swiateł i na tylnej sciance masz otwor wkladasz tam srubokret wykrecasz oprawke wymieniasz zarowke lub wlutowujesz diode
aha dzieki :bigok:

a czy jak chciałbym diodę to musi być zielona czy może być biała (oczywiście jak chce na zielono podświetlenie) i jakiś rezystorek do tego (czy jak to się nazywa) i jeśli tak to jaki :bajer: ??
a żarówki taką to dostanę gdzieś czy ogólnie trudno jest :bajer: ??

A jeśli chodzi o to oświetlenie popielniczki i zapalniczko to jest tam jedna żarówka :bajer: ??


...::: Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, a na pewno komuś pomożesz :):::...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 376 gości