Amorek z tyłu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Bartus_M
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn mar 24, 2008 13:57
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Bartus_M » śr mar 26, 2008 07:26

Hmmm, dla bezpieczenstwa?:). Mam dumny plan zaimpregnowania powiechrzchni w nadkolu, najpierw podkladem do farby, a później czymś antykorozyjnym, aby wiecej w tamtym miejscu przez choć rok nie było takiej "jajców". Trzeba przyznać, że to nie jest rzecz, którą da się sprawdzić podczas zakupu co? Z zewnątrz wszystko wyglądało ładnie, a lekkie tłuczenie - wciąż są tuleje na wahaczach do wymiany, i z takim przeświadczeniem kto by sie spodziewał:) Poduszki wymienie wszystkie, choć ta jedna na górze, jest w nienaruszonym stanie. Ta dolna jest wybita wyżarta, i dostała "eliptycyzmu". Zastanawiam sie jeszcze, zeby wszystko zlozyc odpowiednio w dopbrej kolejnosci, zeby nic mi nie zostalo :D

A co do tych śrubek to ani nasadowy, 9 ani 10 nie pasował. Wszyestkie wywalczyłem kombinerkami. klucze albo byly za male tak jak 9 albo za duże tak jak 10. Bylejakie kombinerki też nie pomagają, z tego względu, że się ześlizgują na tej wkręto-podkładce. Ponieważ jak mówiłem, łączenie podkładki w nakrętką jest zrobione tak jakoś delikatnie, nie jest wylane tak, żeby zachowac konty, tylko pod "okrągłym kształtem", no i był problem:)
Ostatnio zmieniony śr mar 26, 2008 07:36 przez Bartus_M, łącznie zmieniany 2 razy.


Z poważaniem
Bartłomiej Maliszewski

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr mar 26, 2008 07:44

guti pisze:talerzyk kupisz w kazdym sklepei , on juz jest z to guma w która wchodzi sprzezyna o ile sienie myle,
Talerzyki są "luzem". Miałem caałkiem podobnie, przy rozbieraniu miseczka się wysypała. Chyba 25 z obie zapłaciłem.



Bartus_M
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn mar 24, 2008 13:57
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Bartus_M » śr mar 26, 2008 07:55

Ja i tak robie tylko tę jedną stronę, choć możnaby się spodziewać jak wygląda druga wzorem tej pierwszej. Ale narazie cierpie na chroniczny wiziąb organizmu, i wczoraj wyziębiłem się ekstremalnie, a na sam koniec w samochodzie kolegi okazało się, że lekkie tłuczenie spowodowane jest tym, że zgubiła się jedna śrubka od naciągacza...No i miłe marzenie na szybki powrót ... prysło:), pozatym wymiana gaźnika u niego troszkę potrwała:) Jak zrobi się cieplej, zajrze pod drugie nadkole, bo pewnie jest to samo:) ale to juz przy okazji wymiany tulei:) Pozdrawiam kolegów w przemrozonego Lublina:)

[ Dodano: 26 Mar 2008 16:56 ]
Koszt gumy i tego talerzyka ok. 28zł komplet. komplet poduszek 10zl. Dotychczas zamknelo sie to na38zł. Jutro ide odebrac zamówienie i zobaczymy, czy właściciwie zamówiłem dobry "talerzyK" Talerzyk sprzedawany jest oddzielnie a guma oddzielnie, głupi kawałek metalu 20zł.... :helm:


Z poważaniem
Bartłomiej Maliszewski

Awatar użytkownika
smoked
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: pt sie 04, 2006 09:28
Lokalizacja: Radzymin k.W-wy
Kontakt:

Post autor: smoked » ndz kwie 13, 2008 16:56

Witam, postanowilem dzis ostatecznie wyciszyc tylna polke i nie obeszlo sie bez sciagania plastikowych boczkow - ja akurat nie mialem problemow z nakretkami o ktorych kolega pisal - zwykly nasadowy klucz wystarczyl :) Co jednak zauwazylem niepokojacego to pekniete w 1/3 obwodu gniazdo jednego amorka - co z tym zrobic puki jeszcze sie jako tako trzyma ?? Amory byly wymieniane rok temu i mechanik mowil, ze troche obgnite bylo, ale ze zrobil ok (od dolu przynajmniej). Takie pekniecie mozna jakos spawac od gory ?? Co proponujecie ??

Obrazek

Dodam, ze przy naciskaniu na tyl auta, np. siadajac na brzegu bagaznika, peknieta blacha nieznacznie sie wychyla, a wiec w czasie jazdy dzieje sie to samo...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 435 gości