Gdzie jest czujnik podciśnienia

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mmarek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:29
Lokalizacja: dolny slask

Gdzie jest czujnik podciśnienia

Post autor: mmarek » sob mar 15, 2008 21:15

Wiatm. Mam lub miałem :bajer: kłopoty z silnikiem więc tak jak tu niektórzy radzili podjechałem podpiąć sie pod kompa u rzekomo dobrego elektryka i wyskoczyły dwa błedy: pierwszy to czujnik temp ale go odpinałem kiedyś na włącz silniku więc sterownik go zapamiętał to chyba normalne a drugi bład to... uwaga czujnik podciśnienia. Najlepsze jest to ze mechanik nie potrafił mi nic o tym powiedzieć :otepienie: poruszał kablami i wężami powiedział że wszystko jest OK ze nie ma sie do czego przyczepić :bajer: a oczywiście problem pozostał ( częste dławienie jak ruszam, duże spalanie i okopcone świece)
Czy jest ktoś to moze mi powiedzieć gdzie to ustrojstwo sie znajduje o ile to to jest powodem dolegliwości.
Silnik to 1.8 ADD 95r nic trudnego i szczególnego :bajer:
Ostatnio zmieniony sob mar 15, 2008 21:52 przez mmarek, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » sob mar 15, 2008 21:16

:bajer: wpisz w profilu jaki silnik !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :grrr:



mmarek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:29
Lokalizacja: dolny slask

Post autor: mmarek » wt mar 18, 2008 18:30

Macie jakieś pomysły co z tym dalej robic bo mi już rece opadają :crazy:
Porozłączałem wszystkie wtyczki, poczyściłem wszystkie masy silnika, cewki itd.
jeden dzień było ok ale dzisiaj znowu szaleje ( sam se podnosi obroty z 850 do 900 i dławi sie gdzie po paru km znowu dobrze a za pare znów lipa) a spalanie szkoda gadać. Wiem że pewnie jakaś pierdółka a tyle zdrowia zeżre. Paliwo only orlen nawet 98 nie pomogła. co jeszcze sprawdzić bo splajtuję :chytry:



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Post autor: lwlw » wt mar 18, 2008 19:26

Może u Ciebie jest podobnie - u mnie w AAM ten czujnik jest z przodu filtra powietrza, może nieco pod nim i pod prawym reflektorem; trzeba wyjąć obudowę filtra żeby się do niego dostać - o ile mówimy o tym samym.
Ostatnio zmieniony wt mar 18, 2008 19:32 przez lwlw, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt mar 18, 2008 19:58

mmarek pisze:Macie jakieś pomysły co z tym dalej robic bo mi już rece opadają
a nie tobie pisałem że winien jest czujnik MAP w twoim amrykaninie? Potwierdziło się, a jak wygląda dokładnie w twoim silniczku nie wiem, wpisz sobie w google MAP sensor i ogladaj fotki, w koncu utrafisz na coś podobnego.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mmarek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:29
Lokalizacja: dolny slask

Post autor: mmarek » wt mar 18, 2008 20:27

Paweł Marek pisze: tobie pisałem że winien jest czujnik MAP
Tak mi pisałeś tylko dopiero teraz skojarzyłem że map sensor to moze być czujnik podcisnienia. Szukam w goglach ale nic nie mage znaleść :crazy:
lwlw pisze: ten czujnik jest z przodu filtra powietrza
u mnie koło filtra jest tylko takie coś jak na zdjęciu (nie jestem pewnien ale to chyba elektrozawór pochłaniacza par paliwa ? ) a z przodu nic nie mam :( Obrazek



lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Post autor: lwlw » czw mar 20, 2008 00:39

mmarek pisze:u mnie koło filtra jest tylko takie coś jak na zdjęciu (nie jestem pewnien ale to chyba elektrozawór pochłaniacza par paliwa ? )
Chyba masz rację... to nie wiem, gdzie jest ten czujnik :(



mmarek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 226
Rejestracja: czw gru 28, 2006 19:29
Lokalizacja: dolny slask

Post autor: mmarek » czw mar 20, 2008 01:04

lwlw pisze:
mmarek pisze:u mnie koło filtra jest tylko takie coś jak na zdjęciu (nie jestem pewnien ale to chyba elektrozawór pochłaniacza par paliwa ? )
Chyba masz rację... to nie wiem, gdzie jest ten czujnik :(
już mam powoli dość tego auta, jakiś głupi czujnik ( o ile to on jest przyczyną) a tyle nerwów potrafi zjeść, jak tak dalej bedzie to chyba przerzuce sie na rower :bajer:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 406 gości