problem z swiatlami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

przemekvr6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 18:06
Lokalizacja: GLIWCE

problem z swiatlami

Post autor: przemekvr6 » ndz mar 16, 2008 19:24

mam taki problem sciagalem atrape aby wyciagnac licznik w golfie mk II i teraz jest taki problem ze gdy wlacze awaryjki mrogaja lecz kontrolka od kierunkow mi nie mrog tylko swieci sie na stale a gdy wylacze awaryjki to tak mozna powiedziec ze sie "zarzy"
nastepnie gdy wlacze kierunek czy to w lewo czy w prawo to one nie migaja tylko swieca swiatlem ciaglym a kontrolka w zegarze swieci sie na stale a gdy wylacze kierunki to sie zarzy nie wie moze ktos z co jest tego przyczyna moze cos zle podlaczylem moze przekaznik padl lub nie wiem co,i prosil bym o fotke jak powinny byc wlozone przyciski od poszczegolnych zeczy w kokpicie mianowicie gdzie co fabrycznie bylo no i jescze o fotke bezpiecznikow i przekaznikow gdzie co i jak bo tam mam tylk,o chyba z 4przekazniki a reszta pusta jes i chcial bym wiedziec co do czego,bede wdzieczny za pomoc



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 16, 2008 19:32

Licznik do tego nic niema. Skoro stalo się to po jego wyciąganiu to dociśnij wszystkie kostki koło kierownicy jeszcze raz, nie pomylisz się bo każda pasuje tylko w jedno gniazdo. I sprecyzuj o jakie auto chodzi ( w opisie mk2, w profilu mk3). Może też być to przypadek, i opis pasuje do braku masy, czyli nie styka lub się upalił pin któregoś kabla brązowego, z tyłu przy lewej lampie, albo gdzieś na lewo od skrzynki bezpieczników do blachy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

przemekvr6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 18:06
Lokalizacja: GLIWCE

Post autor: przemekvr6 » ndz mar 16, 2008 20:10

znaczy to jest mk II 1,8 RP moj a mkIII to taty i dlatego,moze jakiegos przekaznika brakuje (jest taka mozliwosc)a moze masy ale w ten czas kontrolka od migaczy by sie tak zarzyla gdy migacze sa wylaaczone?



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » ndz mar 16, 2008 20:15

Kontrolka od migaczy żarzy się, ja jesy np. manetka od kierunków nie podłaczona. Jak masz awaryjne nie w manetkach, tylko z przycisku obok radia, to jak tam będzie niepodłaczone, to też może się jażyć. Myślę, że tak jak PawełMarek pisał - gdzieś nie docisnęłeś jakiejś kostki.


- naprawa, odnowa i budowa od podstaw wiązek elektrycznych (także clean look);
- swapy silników;
- inne nietypowe usługi elektryczne, których warsztaty nie robią, albo biorą za nie kupę kasy :D
BARDZO niskie ceny, staranne wykonanie - szczegóły priv.

Awatar użytkownika
szypowski1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 00:07
Lokalizacja: brzeg
Kontakt:

Post autor: szypowski1 » ndz mar 16, 2008 20:24

ja tak miałem jak włączałek kierunek to kontrolka swieciła ale to przez niepodłączony przeąłcznik awaryjnych



casper255
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 13:29
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: casper255 » pn mar 17, 2008 12:11

Moze ja cos w temacie pomog bo u siebie jakis czas temu to przerabialem.
Wymienilem przekaznik bo na niego wskazywalo.
Okazalo sie ze to jednak wlacznik awaryjnych.
Wsadzilem stary przekaznik, nowy wlacznik awaryjnych i jak reka odjal
wiec proponuje to sprawdzic.


Byla VW Jetta 1,6PN
jest Seat Toledo II 1,8 20V AGN

Awatar użytkownika
grzecho87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 94
Rejestracja: czw cze 07, 2007 07:40
Lokalizacja: Brzesko
Kontakt:

Post autor: grzecho87 » pn mar 17, 2008 22:51

sprawdź sobie też bezpieczniki bo kiedyś też tak miałem.robiło mi jakieś zwarcie i wywalało dwa bezpieczniki jak tylko włączyłem kierunkowskaz i wtedy kontrolka tak żarzyła.później odłączyłem centralny zamek i wszystko wróciło do normy:)



Awatar użytkownika
szypowski1
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 00:07
Lokalizacja: brzeg
Kontakt:

Post autor: szypowski1 » pn mar 17, 2008 22:54

który bezpiecznik bo nawet nie wiem jaki jest od czego i jakiej mocy powinien byc



przemekvr6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 21, 2006 18:06
Lokalizacja: GLIWCE

Post autor: przemekvr6 » pn mar 17, 2008 23:23

dzis cos tam patrzylem i chyba wogule to tam brakuje przekaznika o ile od kieronkow jest przekaznik wogule mam tylko 3 przekazniki w skrzynce



casper255
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 13:29
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: casper255 » wt mar 18, 2008 08:31

od kierunkow i awaryjnych jest ten sam przerywacz
a co do bezpiecznikow to masz rozpiske w poradach


Byla VW Jetta 1,6PN
jest Seat Toledo II 1,8 20V AGN

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 378 gości