brak swiateł mijania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

greg

Post autor: greg » sob mar 15, 2008 00:17

najpierw musisz go wyjać czyli wcisnać pokrętło, lekko przekręcić wciśniete w prawo i pociągnąć całość do siebie.
wyciągnięty zabierasz do domu i zaczynamy: - podważamy 4 zapinki Obrazek i delikatnie zaczynamy rozsuwać przełącznik Obrazek aż nam się rozsunie - wtedy kręcąc delikatnie częściami i obracajac wokół osi wyciągamy bolec środkowy Obrazek a potem odkłądamy niepotrzebną nam w tej chwili część z przełacznikiem - interesuje nas ta dolna część z pinami
bierzemy tą część i podważamy nakładkę z diodami - schodzi lekko Obrazek podważamy 4 wąsy i wsuwając tam drugi śrubokręcik rozsuwamy wewnętrzną część na zewnątrz ObrazekObrazek aż wyjmiemy całkowicie Obrazek teraz możesz czyścic styki blaszek - składanie jest banalnie proste - elementy pasują tylko w jednej pozycji więc nie ma problema

[ Dodano: Pią Mar 14, 2008 11:19 pm ]
agrala, nie ma przekaźników świateł w golfie 4 i leonie



sutor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw sty 31, 2008 16:32
Lokalizacja: mazury

Post autor: sutor » sob mar 15, 2008 00:27

dzieki Greg:)Jak bede mial chwile to postapie według twoich wskazowek!Myslisz ze zasniedział styk??Ewentualnie moze wiesz ile kosztuje taki przełacznik i od czego moze pasowac?Vw,audi,skoda,seat sa takie same czy roznia sie jakimis pinami??



greg

Post autor: greg » sob mar 15, 2008 00:31

sutor, włącznik powinien być identyczny - spotkaj się z kimś z forum i na chwile przerzuć do siebie jego włącznik



sutor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw sty 31, 2008 16:32
Lokalizacja: mazury

Post autor: sutor » sob mar 15, 2008 23:54

rozebrałem wylacznik ale za cholere nie wiem co moze byc z nim nie tak!Jak pokrecam gałka to sie stykaja blaszzki ale kiedy i jaka powinna w danym momencie to nie wiem!Moze cos w nich nie laczy>Ktos wie czy jak kupie od audi np ale z innym numerem producenta, ale piny z tyłu sie zgadzaja tzn oznaczenia to czy bedzie pasowal do mojego toledo?W jednym sklepie powiedziano mi ze musi to byc konkretny przełacznik do toledo a nie np vw czy skoda!Juz sam głupi jestem!Moze ktos wie cos na ten temat?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 16, 2008 10:31

sutor, włącznik masz dobry, regulator reflektorów masz dobry (zasialanie jest od świateł mijania temu nie działa regulacja). Bierz się za tą manetkę bo pół auta rozbierzesz niepotrzebnie. Co do włącznika, sprawdź tylko czy pojawia się napięcie na kablu czarno bialym wychodzącym z niego (myślę że kolory są takie same jak w vw.),
Ostatnio zmieniony ndz mar 16, 2008 10:31 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.



sutor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw sty 31, 2008 16:32
Lokalizacja: mazury

Post autor: sutor » ndz mar 16, 2008 11:05

Paweł Marek pisze:sutor, włącznik masz dobry, regulator reflektorów masz dobry (zasialanie jest od świateł mijania temu nie działa regulacja). Bierz się za tą manetkę bo pół auta rozbierzesz niepotrzebnie. Co do włącznika, sprawdź tylko czy pojawia się napięcie na kablu czarno bialym wychodzącym z niego (myślę że kolory są takie same jak w vw.),



dlaczego dobry włącznik ?Manetka działa dobrze przeciez moge włączać swiatła drogowe a włacznik nie przełącza mi z postowjówek na mijania to chyba jego wina?!?A jak mostkowalem bezp[ieczniki od drogowych do mijania to wszystko bylo ok



greg

Post autor: greg » ndz mar 16, 2008 12:50

Obrazek masz mieć na 56 napiecie



sutor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw sty 31, 2008 16:32
Lokalizacja: mazury

Post autor: sutor » ndz mar 16, 2008 15:56

Greg masz moze jaksa ksiazke do toledo?Skad masz ten schemat?U mnie z tyłu wylacznika sa identyczne oznaczenia czyli od czego bym nie zalozyl wyłacznika np vw,audi z takimi oznaczeniami to bedzie działał??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 16, 2008 16:10

sutor pisze:dlaczego dobry włącznik ?Manetka działa dobrze przeciez moge włączać swiatła drogowe a włacznik nie przełącza mi z postowjówek na mijania to chyba jego wina?!?A jak mostkowalem bezp[ieczniki od drogowych do mijania to wszystko bylo ok
nie przełącznik przełącza z drogowych na mijania tylko manetka. Włącznik puszcza prąd na kabel 56 i na tym, kończy się jego rola. Manetka przełącza na długie lub na krótkie, albo na długie z krótkimi jeśli to reflektory podwójne. Temu trzeci raz piszę: włącznik jest dobry, prąd z niego kablem do manetek dochodzi, ale z manetek na krótkie już nie. Usterka jest więc w samych manetkach lub dużo rzadziej w połączeniach pomiędzy nią a skrzynką bezpieczników, w samej skrzynce, lub między nią a lampami. Jeszcze raz: normalne działanie długich jest dowodem na to że włącznik jest sprawny


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

sutor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw sty 31, 2008 16:32
Lokalizacja: mazury

Post autor: sutor » ndz mar 16, 2008 16:41

o kurde to ja juz głupi jestem ](*,) powiedzcie mi łopatologicznie jak sprawdzić ktory włącznik mam uszkodzony???



greg

Post autor: greg » ndz mar 16, 2008 16:54

od czego bym nie zalozyl wyłacznika np vw,audi z takimi oznaczeniami to bedzie działał??
tak
sutor pisze:o kurde to ja juz głupi jestem ](*,) powiedzcie mi łopatologicznie jak sprawdzić ktory włącznik mam uszkodzony???
prost e- wyciągasz włącznik świateł i na wyciągniętym po włączeniu jeśli nie ma na pinie 56 napięcia - to masz zepsuty włącznik

[ Dodano: Nie Mar 16, 2008 3:56 pm ]
Paweł Marek pisze:Jeszcze raz: normalne działanie długich jest dowodem na to że włącznik jest sprawny
czytaj ze zrozumieniem cyt. "kostki dociskalem i nic nie dalo.Zauwazylem tez ze nie moge ustawic drogowych gora doł tym pokretłem przy właczniku swiateł.Poprostu tez nie dziala.Dopiero jak zmostkuje bezpieczniki od swiateł długich z bezp.od mijania wszystko chodzi!!Co to moze byc bo w sprawach elektryki jestem laikiem??"



sutor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw sty 31, 2008 16:32
Lokalizacja: mazury

Post autor: sutor » ndz mar 16, 2008 18:26

Panowie na kostce po wpieciu włącznika w miejscu pinu 56 jest napiecie i co teraz?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 16, 2008 18:41

greg pisze:czytaj ze zrozumieniem cyt. "kostki dociskalem i nic nie dalo.Zauwazylem tez ze nie moge ustawic drogowych gora doł tym pokretłem przy właczniku swiateł.Poprostu tez nie dziala.Dopiero jak zmostkuje bezpieczniki od swiateł długich z bezp.od mijania wszystko chodzi!!Co to moze byc bo w sprawach elektryki jestem laikiem??"
nie kapuję o co ci chodzi, chcę tylko pomóc , więc wyjaśnij moj błąd.
sutor pisze:w miejscu pinu 56 jest napiecie i co teraz
więc jak pisałem wyłącznik masz dobry. Teraz szukasz kabla który wyłazi z manetek i przewodzi prąd do krótkich, w MK3 jest to kabel żółty. A ten od drogowych biały. Oznaczenia na kostkach manetek tych kabli do 56a i 56b. Więc włączasz zapłon,włączasz światła wyłącznikiem, na manetkach ustawiasz krótkie. Patrzysz czy jest napięcie na kabelku żółtym. Jeśli niema winne są manetki, jeśli jest wina jest gdzie indziej. To wszystko tyczy sie mk3, nie jestem pewien czy kolory są te same ale na 99 procent tak. Zeby dobrać się do kostki manetek w mk3 trzeba zdjąć osłonę platykową. Jest tych kostek więcej, szukaj takiej z kabelkiem żółtym i białym.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

greg

Post autor: greg » ndz mar 16, 2008 18:59

Paweł Marek pisze:nie kapuję o co ci chodzi, chcę tylko pomóc , więc wyjaśnij moj błąd.
do tego momentu
sutor pisze:Panowie na kostce po wpieciu włącznika w miejscu pinu 56 jest napięcie i co teraz?
nie wiadomo było czy włącznik jest sprawny. sutor, moze to pomoże? Obrazek



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yahoo [Bot] i 71 gości