brak swiateł mijania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sutor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw sty 31, 2008 16:32
Lokalizacja: mazury

brak swiateł mijania

Post autor: sutor » pt mar 14, 2008 22:14

Poniewaz seat to prawie vw :) wiec mam takie pytanko!dzisaj wieczorem po uruchomieniu silnika zauwazylem ze po wlaczeniu przełacznika nie pala sie swiatła mijania.Postojowki sa lecz po przelaczeniu na mijania dalej pala sie postojowe a mijania nie>Kontrolka swiateł sie pali.Drogowe swiatła sie wlaczaja po przełaczeniu przełacznika przy kierownicy.Zarowki napewno sa dobre,bezpieczniki tez.Na bezpiecznikach od mijania nie ma pradu -czy to znaczy ze wylacznik swiate jest zepsuty??jest jakis przekaznik od swiatel mijania, jak tak to gdzie??Prosze o pomoc!!



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pt mar 14, 2008 22:20

jezeli mozesz wlaczyc swiatla drogowe na stale a nie mrugniecie to wlacznik jest dobry, jezeli dlugie tylko mrugna to po wlaczniku
szukaj bezpiecznikow
nie wiem czy w seacie sa przekazniki od swiatel, w golfie sa montowane fabrycznie dopiero od mk4



Awatar użytkownika
Sieergiej
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pn sty 14, 2008 15:34
Lokalizacja: Andrychow/Sulkowice
Kontakt:

Post autor: Sieergiej » pt mar 14, 2008 22:47

Sprobuj przeczyscic bezpieczniki papierem sciernym, moga byc zasniedziane, ja tak mialem w golfie :P



sutor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw sty 31, 2008 16:32
Lokalizacja: mazury

Post autor: sutor » pt mar 14, 2008 22:54

wlasnie jezdzilem na swiatłach drogowych bo musialem dojechac do pracy.dzwignia da rade wlaczyc drogowe na stałe>czyli mowicie ze moze zasniedziale bezpieczniki?!Spruboje przeczyscic ale watpie czy to cos da bo wyciagalem je i wkladalem i nic nie dalo



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pt mar 14, 2008 23:04

u mnie bylo tak ze jak siadl wlacznik to dalo si przelaczyc na swiatla mijania ale palily tylko postojow, dlugich nie dalo rady bo wlacznik nie puszczal pradu.
mi to wygladda na to ze masz sprawny wlacznik, sprawdz czy jest napiecie w gniezdzie od bezpiecznika jezeli nie ma to szukaj przekaznikow lub sparwdz czy sie nie rozlaczyly jakies kosti
toledo 2 wiec jest 99 lub wyzej wiec powinien miec juz przekazniki



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt mar 14, 2008 23:09

sutor pisze: da rade wlaczyc drogowe na stałe
w golfie oznaczało by toawarię lewej manetki, pewnie u ciebie to samo. Dwa bezpieczniki naraz to raczej nie tego


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » pt mar 14, 2008 23:09

albo przelacznik krotkie dlugie w kierownicy szczelil
wyglada mi na to ze wlacznik swiatel jest dobry bo wlaczaja sie dlugie, czyli dochodzi napiecie do przelacznika krotkie dlugie wiec albo ten przelacznik albo przekazniki lub bezpieczniki ale staawiam na przelacznik bo watpie zeby siaadly 2 przekazniki badz bezpieczniki jednoczesnie
najlepiej rozkrec oslonne kolumny kierownicy i psrawdz czy dochodzi napiecie i czy wychodzi na krotkie



greg

Post autor: greg » pt mar 14, 2008 23:31

1. nie wiem jak ma leon 2 tj jedna żarówka czy tez 2 w jednej lampie tj. żarówka 2 włóknowa czy tez 2 po jednym włóknie - bo inaczej jest wtedy rozwiązane - przy jednowłóknowej (np golf) mijania idą z włącznika stale a przy 2włóknowej (bora) naprzemiennie. Od tego też zależy system włączania i wyłączania



Awatar użytkownika
Wałek
spamer forumowy
spamer forumowy
Posty: 274
Rejestracja: pt mar 14, 2008 22:23
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Post autor: Wałek » pt mar 14, 2008 23:34

napewno przekaznik ale gdzie on jest w seacie nie mam pojecia ale mysle ze kolo akumulatora pod macha


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=58976cc3ee823f76][img]http://images40.fotosik.pl/163/58976cc3ee823f76m.jpg[/img][/url]

sutor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw sty 31, 2008 16:32
Lokalizacja: mazury

Post autor: sutor » pt mar 14, 2008 23:55

kostki dociskalem i nic nie dalo.Zauwazylem tez ze nie moge ustawic drogowych gora doł tym pokretłem przy właczniku swiateł.Poprostu tez nie dziala.Dopiero jak zmostkuje bezpieczniki od swiateł długich z bezp.od mijania wszystko chodzi!!Co to moze byc bo w sprawach elektryki jestem laikiem???Ktos wie gdzie moze sa te przekazniki w toledo??



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » sob mar 15, 2008 00:02

Wałek pisze:napewno przekaznik ale gdzie on jest w seacie nie mam pojecia ale mysle ze kolo akumulatora pod macha
jeden przekaznik?
zazwyczaj sa 2 od swiatel mijania wiec musialy by strzeelic oba jednoczesnie-nierealne



Awatar użytkownika
Wałek
spamer forumowy
spamer forumowy
Posty: 274
Rejestracja: pt mar 14, 2008 22:23
Lokalizacja: Żyrardów
Kontakt:

Post autor: Wałek » sob mar 15, 2008 00:06

jesli miał zware to mogły ale od mijania jest chyba jeden


[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=58976cc3ee823f76][img]http://images40.fotosik.pl/163/58976cc3ee823f76m.jpg[/img][/url]

greg

Post autor: greg » sob mar 15, 2008 00:09

Wałek pisze:napewno przekaznik ale gdzie on jest w seacie nie mam pojecia ale mysle ze kolo akumulatora pod macha
nie ma przekaźnika!!!!

[ Dodano: Pią Mar 14, 2008 11:11 pm ]
sutor pisze:.Poprostu tez nie dziala.Dopiero jak zmostkuje bezpieczniki od swiateł długich z bezp.od mijania wszystko chodzi!!Co to moze byc bo w sprawach elektryki jestem laikiem?
trza było tak od razu. Uszkodzony przełącznik świateł

[ Dodano: Pią Mar 14, 2008 11:11 pm ]
nie masz napięcia na nóżce oznaczonej 56 :bigok:

[ Dodano: Pią Mar 14, 2008 11:12 pm ]
możesz sprobować naprawić - poszukam fotoporady



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » sob mar 15, 2008 00:13

regulacja polozenia swiatel dziala tylko na swiatlach mijania
to nie beda przekazniki tylko lewa manetka od przelaczania krotkie dlugie
2 przeekazniki na raz by ni szczelily



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 211 gości