wymiana przedniego klosza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kokos123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 15:31
Lokalizacja: ZG
Kontakt:

wymiana przedniego klosza

Post autor: kokos123 » pn mar 10, 2008 19:46

kurcze pękł mi lewy przedni klosz w golfiku jak go szybko i latwo wymieniac bo slyszalem ze wogole trezba zdejmowac zderzk czy to prawda?? Jak ktos wie to prosze o szczegolowy opis wymiany tego klosza z góry dziek:)
Ostatnio zmieniony pn mar 10, 2008 19:51 przez kokos123, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » pn mar 10, 2008 19:50

trzeba zdejmować zderzak, poniżej masz podobny temat o to samo w tym chodziło
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122613
Ostatnio zmieniony pn mar 10, 2008 19:52 przez Kulon, łącznie zmieniany 1 raz.


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

kokos123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 15:31
Lokalizacja: ZG
Kontakt:

Post autor: kokos123 » pn mar 10, 2008 20:13

dzieki ciekawe czy znajde wszystkie srubki od zderzaka, a jak z wyjeciem klosza z reflektora??



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » wt mar 11, 2008 09:21

kokos123 pisze:dzieki ciekawe czy znajde wszystkie srubki od zderzaka, a jak z wyjeciem klosza z reflektora??
poprostu go zbij całkowicie a poźniej wyciągaj resztki w rękawiczkach, odwróć lampe do dołu kloszem a młotek zrobi reszte, ładnie wyczyść i gitara

a śrubki: po jedenj śrubce przy kloszu poziomo, trzy śrubki pionowo między lampami, po 1 śrubie w zaślepkach pod lampami, i 3 lub 4 śrubki w każdym nadkolu


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

kokos123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 15:31
Lokalizacja: ZG
Kontakt:

Post autor: kokos123 » wt mar 11, 2008 11:15

ok to wyciagnac juz wiem jak i teraz co pewnie klosz jest klejony to zeskrobac resztki kleju nanieść nowy i przymocowac i na jaki klej moze na zwykly sylikon i ile tam ma schnać, i mam czekac z calym montazem tego popóki nie wyschnie



Awatar użytkownika
aadasiek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: wt maja 22, 2007 12:18
Lokalizacja: Dęblin/Barbarówka
Kontakt:

Post autor: aadasiek » wt mar 11, 2008 15:10

jak chcesz to mam lampy do mk4 założysz całą lampę
jak co to wal na GG lub PV



kokos123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 15:31
Lokalizacja: ZG
Kontakt:

Post autor: kokos123 » wt mar 11, 2008 19:22

hehe po co mam wymieniac lampy jak zbil mi sie tylko klosz reflektor jest w stanie idealnym. Ja chce sie tylko dowiedziec jak wyglada mocowanie nowego klosza???? moze juz ktos to robil i wie jak krok po kroku to wykonac.:)



majki75
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: śr kwie 25, 2007 14:50
Lokalizacja: okolice Opola

Post autor: majki75 » wt mar 11, 2008 20:09

kokos123 pisze:jak wyglada mocowanie nowego klosza
Robiłem taką wklejkę i jakoś udało mi sie, jednak jakbym miał to robić jeszcze raz to raczej kupiłbym nową lampę, bo:
1. roboty jest trochę. Dość łatwo wyjąć reflektor, ale wykruszenie zbitego szkła, tak żeby nie połamać obrzeża lampy to dość żmudna robota. Trzeba dokładnie wyczyścić okruszki szkła i resztę kleju, żeby nowy klosz pasował.
2. Za nowy klosz dałem około 50zł i niestety daaaaleko mu do oryginału. Nie pasuje idealnie do reszty reflektora, a po założeniu lampy całość jakby się lekko nie licuje z resztą karoserii. Samo szkło jest jakby trochę niejednolite co pewnie wpływa na jakość emitowanego światła - na szczęście nie oślepia jadących z przeciwka.
Ponadto patrząc z przodu na lampy od razu widać, że coś jest nie tak. Wymieniony klosz jest leciuteńko ciemniejszym no i nie ma zmatowienia od kamyczków które jest widocznie na tym kloszu który się nie zbił. Żeby wyrównać niemiłe wrażenie wzrokowe musiałbym zbić i wymienić dobry klosz w drugiej lampie, ale jakoś mi się nie chce...

Kleiłem klejem SOUDAL Fix-All taki co "montuje, uszczelnia, spoinuje" kupiony w Castoramie - wersja w tubce jak sylikony znacznie ułatwia nanoszenie kleju.
Było to jakieś 1,5 roku temu i klej trzyma się bardzo dobrze, reflektor nie "łapie wody" podczas deszczu i mycia więc jest OK.


majki

Awatar użytkownika
dymek-87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: pn lis 05, 2007 21:36
Lokalizacja: Kadzidło / mazowieckie
Kontakt:

Post autor: dymek-87 » wt mar 11, 2008 20:37

witam kolega majki75 ma racje jesli masz mozliwosc kupna orginalnego reflektora to kup go bo naprawde jest z tym tyle roboty ze nie opłaca sie w to bawic najgorsze jest wydrapanie tego starego kleju :( a zreszto cały reflektor na allegro kosztuje około 120zł a same szkiełko ok 50 zł to wiec nie wiem czy sie to opłaca bawic w wymiane, ja tez bawiłem sie w wymianę ale juz bym sie tego nie podjął .


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=135349

kokos123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 15:31
Lokalizacja: ZG
Kontakt:

Post autor: kokos123 » wt mar 11, 2008 23:14

dzieki chlopaki za podpowiedzi, ja jednak zdecyduje sie na wymiane tylko klosza badz co badz 70zł asfaltem nie chodzi:) a ropa ciagle do gory leci :) zobacze jak mi to pojdzie jak wymienie ten klosz to powiem jak mi to poszlo, najwyzej jak sie wkurze to nazbieram $ i zakupie odrazu xenony



Awatar użytkownika
Kulon
Forum Master
Forum Master
Posty: 1994
Rejestracja: pt cze 15, 2007 15:38
Kontakt:

Post autor: Kulon » wt mar 11, 2008 23:18

kokos123 pisze:dzieki chlopaki za podpowiedzi, ja jednak zdecyduje sie na wymiane tylko klosza badz co badz 70zł asfaltem nie chodzi:) a ropa ciagle do gory leci :) zobacze jak mi to pojdzie jak wymienie ten klosz to powiem jak mi to poszlo, najwyzej jak sie wkurze to nazbieram $ i zakupie odrazu xenony
na ja przy okazji wymiany dzisiaj oczek, zrobiłem małą fotoporadę jak zdemontować zderzak i takie tam, ponizej link:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=155975


Jeżeli miewasz problemy z kobietami, to miej na uwadze to, że z problemami trzeba się czasem przespać.
PL
Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

milek72
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: pt paź 27, 2006 00:21
Lokalizacja: OPOLE
Kontakt:

Post autor: milek72 » wt mar 11, 2008 23:25

Mnie też to czeka niedługo - mam odprysk na szkle
kokos123 napisz jak ze ściąganiem szkła i klejeniem ci poszło i czym kleiłeś.



kokos123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 15:31
Lokalizacja: ZG
Kontakt:

Post autor: kokos123 » śr mar 12, 2008 18:04

pewnie napisze jak mi poszlo ale to bedzie napewno w nastepnym tygoniu bo dopiero za pare dni zamowie klosz pozdro i jescze raz dzieki za wszystkie porady:)

[ Dodano: 13 Mar 2008 18:59 ]
a mam jescze małe pytanko do użytkowników Golfa IV 1.9 TDI ile tam ropki jescze macie mniej wiecej po zapaleniu rezerwy?????????



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 408 gości