ściąganie samochodu w lewo i dziwne stuki...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
guaja
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: czw lis 15, 2007 17:40
Lokalizacja: Lądek-Zdrój

ściąganie samochodu w lewo i dziwne stuki...

Post autor: guaja » pn mar 10, 2008 18:44

ostatnio zmieniłem koła z zimowych 155/70 13R na letnie 195/50 15R... letnie były z tamtego seozonu ponieważ sa a bardzo dobrym stanie, więc zmieniłem je sobie sam... od tamtego czasu zaczęło mnie ściągać w lewo, jak jade na prostej drodze i na prostym asfalcie to w sumie mnie nie znosi dopiero jak rusze kierownića... no i równiez od tamtego czasu zaczęły dochodzić gdzieś z zawieszenia(jednio mówią że z tyłu jedni mówią że z przodu) jakies takie dziwne stuki ale dopiero wtedy gdy albo puszcze gaz albo wjade na nierównośći... czytałem podobne tematy, ale mnie interesuje to czy zmiana opon z 13 na 15 ma na to jakiś wpływ, tamtego sezonu nic sie nie działo...



Awatar użytkownika
bombel-g2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 360
Rejestracja: śr gru 12, 2007 14:26
Lokalizacja: SŁOKÓW/OPOLE
Kontakt:

stuki

Post autor: bombel-g2 » pn mar 10, 2008 19:08

no to wychodzi na to ze te stuki to po zimie- wymień gumki na stabilizatorze te wew jak i te na połączeniu z wachaczem a poza tym jest zasada ze jak sie sciąga kola po zesonie to obniza sie cisnienie w oponce- moze masz nie rowne cisnienie w gumach- nie wystarczy tylko załozyc / mogą byc tez wybite końcowki drązków kierowniczych-trzeba pogrzebac jak przy tym nie robiłeś-bo niestety-takie mamy drogi


Kamil
tel.792310032 kupię katalizatory wszystkie
Monowtrysk w PN-nce już śmiga... aż miło

Awatar użytkownika
guaja
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: czw lis 15, 2007 17:40
Lokalizacja: Lądek-Zdrój

Post autor: guaja » pn mar 10, 2008 20:57

no gumki cały zawias był robiony w tamtym sezonie...a cisnienie w oponach mam z przodu 2.2 a z tyłu 2.3...
dziwi mnie to, że dopiero zaczęło tak stukać po wymianie kół...nagle jednego dnia...



Awatar użytkownika
prezes861
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 08, 2006 17:52
Lokalizacja: Stargard / Szczecin
Kontakt:

Post autor: prezes861 » pn mar 10, 2008 21:04

Piszesz, że coś zaczęło stukać po zmianie opon z 155/70 R13 na 195/50 R15... dlatego, że taka opona przenosi większą amortyzacje na zawieszenie, opona o profilu 70 większość dziur przenosi na siebie.
Uszkodzonych może być kilka rzeczy, ja jednak obstawiałbym sworzeń wahacza lub łącznik drążka stabilizatora.
Poszarp troche kołami i popatrz.


[img]http://szypulscy.pl/zst.stargard/zst.stargard_mini.jpeg[/img]
[url]http://ZST.STARGARD.pl/[/url]

Awatar użytkownika
guaja
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: czw lis 15, 2007 17:40
Lokalizacja: Lądek-Zdrój

Post autor: guaja » pn mar 10, 2008 22:59

podjade na kanał i posprawdzam te wszystkie pierdółki i od razu, może uda mi się cos uchwycić a jak nie to podjade do diagnosty na zbiezność i on juz powinien mi powiedziec co w nim siedzi...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 420 gości