Falowanie obrotow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 09, 2008 23:22

kizi84 pisze:wiesz moze jak to sie robi??
w twoim silniku się nie da i nie potrzeba.
kizi84 pisze:miales tez taki przypadek?
tak , żonka ma GTI z tym silnikiem, przyjechało z Włoch z wyprzedzeniem ustawionym na 20 stopni, takie właśnie były objawy. potem bawiłem się dlqa prób w swoim i już wyprzedzenie rzędu 10 stopni i wieksze daje falowanie.
Warto byłoby jeszcze żebyś zdjął pokrywę filtra powietrza, i palcem dostał do klapki przepływomierza żeby sprawdzić czy się nie ociera o ścianki. Z tym że takie uszkodzenie raczej nie powoduje falowania na LPG tylko na benie
kizi84 pisze:a jaka mniej wiecej pozninna byc cena tego?
ja wiem? Ze 20 zeta jak nie trafisz na zdziercę


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kizi84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 19:19
Lokalizacja: jaworzno,śląskie
Kontakt:

Post autor: kizi84 » ndz mar 09, 2008 23:29

ja mam akurat filter stożkowy K&N, co prawda jest troszke zagnieciony ale tez przez przeplywomierz i przez anty wybuch jest skierowany mozna powiedziec za lampe a nie w strone powietrze tam nizej, czyli normalny mechanik do godziny czasu powinien sie z takim ustawieniem wyrobic?


KIZI

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 09, 2008 23:36

Normalny mechanik wyrobi się w ciągu 5 minut. A ten stożek to jakby to powiedzieć średni pomysł, szczegolnie dla LPG, no ale cóż, benzynie nie będzie przeszkadzał chyba że już tak pozaginany że pogarsza przepływ zamiast poprawiać. No i jeśli nie jest odseparowany osłoną od komory silnika to z pewnością pogarsza osiągi.
Ostatnio zmieniony ndz mar 09, 2008 23:37 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.



kizi84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz mar 09, 2008 19:19
Lokalizacja: jaworzno,śląskie
Kontakt:

Post autor: kizi84 » ndz mar 09, 2008 23:51

na chwile obecna dziekuje slicznie za pomoc,jak jakis mechanik zobaczy na to to odezwe sie,ale mam nadzieje ze bedzie wszstko ok,naprawde bylbym niezmiernie wdzieczny no i oczywiscie napewno bede chcial sie odwdzieczyc,ale w jaki sposob to zobaczymy.pozdrawiam :pub:


KIZI

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 503 gości