Gdzie sie znajduje odma na silniku 1,6 EZ

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Rafałgolomk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt mar 04, 2008 19:57
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański
Kontakt:

Gdzie sie znajduje odma na silniku 1,6 EZ

Post autor: Rafałgolomk2 » sob mar 08, 2008 19:48

Gdzie sie znajduje odma na silniku 1,6 EZ i do czego sluzy?i czy mozna z nia cos zrobic przeczyscic?


golomk3

Awatar użytkownika
ppoll27
Forum Master
Forum Master
Posty: 1269
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 21:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Gdzie sie znajduje odma na silniku 1,6 EZ

Post autor: ppoll27 » sob mar 08, 2008 21:44

Rafałgolomk2 pisze:Gdzie sie znajduje odma na silniku 1,6 EZ i do czego sluzy?i czy mozna z nia cos zrobic przeczyscic?
w 1,6 to działa tak że masz rurkę wychodząca z pokrywy nad zaworami - tam przed tą rurką jest siteczko - i ta rurka wchodzi do obudowy filtra powietrza tuż przed filtrem (przez taki "dynks" ... "odmy" jak takiego cudaka jak np w 1,3 nie ma - co nie oznacza że "przy okazji" zdejmowania tej pokrywy nie możesz sobie tego siteczka wyczyścić - jak również możesz się przyjrzeć czy ten dynks jest OK ... inny sposób to raz za czas dłuższa trasa za miastem pokonana w szybkim tempie :satan: takżeby się wszystko "wypaliło" :chytry:


TDPower

Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » sob mar 08, 2008 21:49

Rafałgolomk2 pisze:i do czego sluzy?i
a odma to odpowietrzenie skrzyni korbowej, aby cisnienie w niej nie wywalalo oleju na zewnatrz silnika. W 1.6 EZ jest to kawalek rurki gumowej laczacy obudowe filtra powietrza z pokrywa zaworow silnika



Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » sob mar 08, 2008 21:52

Rafałgolomk2 pisze:Gdzie sie znajduje odma na silniku 1,6 EZ i do czego sluzy?i czy mozna z nia cos zrobic przeczyscic?
Witam kolege.
Odma znajduje sie po prawej stronie filtra powietrza. Połączona jest z filtrem powietrza za pomocą węża gumowego na kształt litery L.
Odma służy do odprowadzania gazów które przedostają sie z komory korbowej i ponownego dostarczenia tych gazów do spalania.
W silniku 1,6 jest mozliwość przeczyszczenia odmy. Jednak trzeba zdjąć pokrywę zaworów (odkrecic 8 nakrętek 10mm) . Pod pokrywa ujrzysz kratkę z metalu. Jest dość mocno zawalona olejem . Jest on dość zastygły spalaony i ciężko go usunąć. Kiedys próbowałem paliwem go ropuśćic ale trzeba pewno sporo paliwa żeby dobrze ją oczyśćic. Ja sie specjalnie za to nie brałem gdyz miała prześwit wiec nie było tragedi. Ale jeśli chcesz to ją wyczyść.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

Awatar użytkownika
Rafałgolomk2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: wt mar 04, 2008 19:57
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański
Kontakt:

Post autor: Rafałgolomk2 » ndz mar 09, 2008 11:04

a to juz wiem. w tym wezyku zbiera mi sie taka maz wygladajaca jak musztarda i co jakis czas czyszce ten wezyk i obudowe filtra ale w srodku tam pod pokrywa zaworow to nie czyscilem i pewnie tam tez jest zasyfione


golomk3

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 397 gości