Drgajaca wskazowka predkosciomierza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Drgajaca wskazowka predkosciomierza

Post autor: Goofi » ndz wrz 11, 2005 18:49

Witam,

Jakis czas temu drgala mi i tylaka wskazowka predkosciomierza, wczoraj wyjalem zegary, z nich predkosciomierz, odkrecilem slimaczki, wyczyscilem, potem zlozylem smarujac smarem w sprayou. Dzis rano go wlozylem, odpalilem pojechalem i jest... gorzej, tzn. przy predkoscich m.in. 50-70km/h wskazowka zaczyna drgac dosyc szybko z amplituda 2 kresek, czyli 10km/h :(

Juz nie wiem co z tym zrobic, macie jakies pomysly?, moze to wina linki?, skad w ogole ona idzie i ile kosztuje jakbym chcial wymienic :?:

Mam zegary Moto Meter



Pan Japuk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 217
Rejestracja: sob lis 20, 2004 20:49
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Pan Japuk » ndz wrz 11, 2005 23:39

Wymiana linki trwa minutę (oczywiście jak już wyciągniesz zegary). Wypinasz linkę z prędkościomierza, wyciągasz ją ze skrzyni biegów (tam jest zabezpieczona śrubką) i tyle. Na końcu linki już w skrzyni biegów jest nasadzany plastikowy ślimak. Zobacz czy nie jest zjechany. Jak nie wygląda za dobrze to też możesz od razu wymienić. Nie wiem ile kosztuje linka ale za ślimak zapłaciłem chyba z 6 zł.



Awatar użytkownika
okoG60
Powered by G60
Powered by G60
Posty: 593
Rejestracja: wt sty 04, 2005 13:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: okoG60 » ndz wrz 11, 2005 23:56

albo masz wyrobione gniazdo w liczniku poprostu wsadz tam jakiś kawałeczek papieru i powinno przestac ja tak mam zrobione



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » pn wrz 12, 2005 00:00

Ja miałem podobny efekt w garbusie jeszcze, gdy załozyliśmy za długa linke :]


Obrazek

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » pn wrz 12, 2005 09:37

slonko pisze:Ja mialem tak samo. Wymienilem linke ale koncowke ktora wchodzi w licznik okrecilem dwa razy tasma izolazyjna zeby ciasniej weszla. Od tej pory jak reka odjął.
Koncowka wchodzaca w licznik wchodzi ciezko, mialem problem z jej zdjeciem przy kiepskim dostepie do niej. Dzis obejrze drugi koniec przy skrzyni biegow, jak ja znajde :helm:

[ Dodano: 12-09-2005, 10:14 ]
Dzwonilem wlasnie do Inter Cars na Gorczewskiej i maja taka linke za 30zl, opalaca sie :?: gdzie ew. mozna taniej kupic :?:



Awatar użytkownika
maciek 1.8
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pt cze 03, 2005 10:30
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Post autor: maciek 1.8 » pn wrz 12, 2005 11:35

opłaca się jak najbardziej. ja pytałem w auto parts na łopuszańskiej do mojego (zegary vdo) 45 zł


kupię alternator do mk2 1.8 RP bez wspomagania

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 443 gości