Krzywo kierownica po wymianie sworznia....

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
upel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr cze 06, 2007 22:17
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Krzywo kierownica po wymianie sworznia....

Post autor: upel » ndz mar 02, 2008 23:20

Witam mam krótkie pytanko tylko.... :bajer:
Otóż miałem luzy na lewym sworzniu i wymieniłem go ostatnio i jak teraz jadę to mam kierownice nie na wprost lecz w lewo gdzieś tak o 5 cm....

Samochód ani wcześniej ani teraz nie ściąga i nic się nie dzieje, po prostu jest tylko kierownica lekko skręcona.... dodam że blokada kierownicy załącza się właśnie 5 cm w lewo jak jest kierownica skręcona (nie na wprost), ale wcześniej tez tak było.... teraz w jeździe jest tak jak na postoju, gdy chce ją zablokować... czyli te 5 cm w lewo....

Nie wiem czy wystarczy przemienić kierownicę o te trochę w prawo czy coś robić ze zbieżnością... ??


...::: Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, a na pewno komuś pomożesz :):::...

eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » ndz mar 02, 2008 23:28

wystarczy odkrecic srube kierownicy i przekrecic lekko, nic ze zbierznoscia sie nie przestawi!



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz mar 02, 2008 23:31

niewiem dlaczego sie przestawilo skoro tylko sworzen zmieniales.moze koncowke drazka skretnego?



Awatar użytkownika
upel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr cze 06, 2007 22:17
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Post autor: upel » ndz mar 02, 2008 23:35

piotr2 pisze:niewiem dlaczego sie przestawilo skoro tylko sworzen zmieniales.moze koncowke drazka skretnego?
też nie wiem właśnie dlaczego to się zmieniło.... wczoraj nie zauważyłem nic, jakoś na szybko wszystko, a dziś dopiero... a w Golfach blokadę kierownicy macie na wprost? czy lekko w którąś stronę?

Bo ja mam teraz blokadę lekko w lewo tak jak mam kierownice w jeździe teraz... czyli niby koła na wprost, a kierownica lekko w lewo idzie :bajer:

Jak mam taką kierownicę http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/964 ... 48984.html bez airbaga to wystarczy jakoś podważyć ten środek i zejdzie?? nie spadną sprężynki jakieś tam :chytry: ??
Ostatnio zmieniony ndz mar 02, 2008 23:39 przez upel, łącznie zmieniany 1 raz.


...::: Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, a na pewno komuś pomożesz :):::...

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz mar 02, 2008 23:39

upel, moze zmienic ci sie kąt pochylenia kola ale nie to.kiere sciagniesz spoko nic nieodpadnie tylko moze ciezko zejsc
Ostatnio zmieniony ndz mar 02, 2008 23:40 przez Duber, łącznie zmieniany 1 raz.



eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » ndz mar 02, 2008 23:41

w golfie 2 nie ma sprezynek, wystarczy podwazyc, pociagnac do siebie maskownice od klaksonu i odczepic od niej kabelek na wsowke. Jak zdejmiesz maskownice to masz nakretke, odkrecasz ciagniesz do siebie kierownice i lekko przestawiasz.
Wciskasz ja spowrotem i wszystko skrecasz.
W golfie 3 bez poduszki jest chyba tak samo



Awatar użytkownika
upel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: śr cze 06, 2007 22:17
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

Post autor: upel » ndz mar 02, 2008 23:42

Nie no ja nie mam poduszki w ogóle, ani kierowca ani pasażer....

To podważyć to i spoko zejdzie??

Nic nie było robione... tylko sworzeń i wszystko (był nawet mocno rozklekotany), zmienić kierownicę czy jechać na zbieżność? :smoke:


...::: Znalazłeś rozwiązanie problemu? Napisz, a na pewno komuś pomożesz :):::...

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz mar 02, 2008 23:48

odkrec nakredke i walnij w kiere od tylu,jedz na sprawdzenie zbierznosci nie na ustawienie.dopiero jak bedzie zle to ustaw.jest roznica w cenie



eidos
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 731
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 19:09
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: eidos » ndz mar 02, 2008 23:52

ja proponuje sprawdzic najpierw czy nakretka od kierownicy ma jakies slady odkrecania w ostatnim czasie, jesli cos bedzie widac to bym tylko kierownice przestawil, ale jesli nie bedzie na nakretce zadnych sladow majsterkowania to moze jednak zbieznosc, dla swietego spokoju...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 386 gości