jak podlaczyc radyjko zeby na wylaczonym swiecily przyciski?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

jak podlaczyc radyjko zeby na wylaczonym swiecily przyciski?

Post autor: falla_x » sob gru 08, 2007 23:07

witam jakie kabelki nalzey polaczyc lub co trzeba zrobic zeby uzyskac taki efekt podswietlenia klawiszy (na wylaczonym radju) jak w orginalnym radju w mk4 ? da sie to wogule zrobic?

tak samo czy da sie zrobic tak zeby przyciszalo sie i podglaszalo wzaleznosci od predkosci ?


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
kaczor4011
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2264
Rejestracja: sob maja 27, 2006 15:59
Lokalizacja: Londyn

Post autor: kaczor4011 » sob gru 08, 2007 23:57

falla_x pisze:witam jakie kabelki nalzey polaczyc lub co trzeba zrobic zeby uzyskac taki efekt podswietlenia klawiszy
nie kazde radio ma taka funkcje! jakiej firmy masz to radyjko?? ja mam LG LAC M6500R i tam był kabelek podpisany ILLUMINATION (podłaczylem go pod podswietlenie nawiewu) i jak radio bylo wylaczone a podswietlenie bylo wlaczone to swiecily same przyciski :bigok: (kabelek byl bodajze koloru rózowego ale dokladnie nie pamietam)
falla_x pisze:tak samo czy da sie zrobic tak zeby przyciszalo sie i podglaszalo wzaleznosci od predkosci ?
tą funkcje również musi obsługiwac radio jak dobrze pamiętam to ta funkcja nazywa sie GALA


golf mk3 1.8 -> 1.4 TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=458986
polo 6n2 1.4 TDI http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2918729#2918729
golf mk2 1.6 TD -> 1.9D US style http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=866160#866160

Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » ndz gru 09, 2007 00:12

moje radyjko to pioneer deh 5800MP


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » ndz gru 09, 2007 14:00

Witam.
Jeśli masz Pioneera, to ten kabelek o którym mówi kaczor4011 jest koloru pomarańczowego i powinien być opisany ILL. Podłączasz go do kostki ISO w miejscu gdzie pojawia się napięcie z chwilą włączenia świateł, znajdziesz go miernikiem lub żarówką. Funkcja będzie działać z chwilą uruchomienia opcji w menu radia, pod hasłem DIMMER.
Co do pogłaśniania, to poszukaj w instrukcji radia, bo pioneery (nie wszystkie) mają taką funkcję, niezależną od instalacji samochodu. W menu radia będzie jako ASL (automatic sound levelizer)
Ostatnio zmieniony ndz gru 09, 2007 14:01 przez Slavwek.ie, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
KrisGliv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob lut 10, 2007 01:10
Lokalizacja: Gliwice / UK
Kontakt:

Post autor: KrisGliv » pt lut 29, 2008 22:43

falla_x,

Hej, mam pytanko czy udalo Ci sie podlaczyc tego Pioneera tak jak chciales czyli z podswietlaniem przyciskow po wlaczeniu swiatel w samochodzie? Drugie pytanie to jak sprawuje sie sprzecik w samochodzie, bo mam dylemat czy zostawic oryginalna Gamme V czy zamienic na Pioneera 5800 ktorego mam "luznego" z mojego poprzedniego samochodu hmmm...
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » pt lut 29, 2008 23:15

KrisGliv pisze:Hej, mam pytanko czy udalo Ci sie podlaczyc tego Pioneera tak jak chciales czyli z podswietlaniem przyciskow po wlaczeniu swiatel w samochodzie
niestety nie kabel niby jest oznaczony ILL ale po podlaczeniu do odpowedniego kabla w samochodzie nie ma tego efektu palacych sie przyciskow po wlaczeniu swiatel , moze dlatego ze nie moge znalesc tej funkcji w samm radyjku czyli DIMMER

radyjko jest rewelacyjne ogrom wszelkich ustawien , naprawde kazdy jest wstanie dostosowac dzwiek do tego co lubi najbardziej , polecam to radyjo bo jest super nie mowiac juz o mozliwosci zmiany podswietlania kolorow wyswietlacza i przyciskow
fajna funckcja jest tez opcja bezposrednigo sterowania subwoferem


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
KrisGliv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob lut 10, 2007 01:10
Lokalizacja: Gliwice / UK
Kontakt:

Post autor: KrisGliv » pt lut 29, 2008 23:36

Znam dobrze ten sprzecik, mam go od ponad roku, uzywalem go w mk3 i bylem bardzo zadowolony :grin: Niedawno kupilem Bore i fabryczne radio ladnie komponuje sie z wnetrzem ale to nie to samo co Pioneer i mam dylemat... A z ciekawosci jakie masz glosniki zamontowane?



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » sob mar 01, 2008 00:43

KrisGliv pisze:A z ciekawosci jakie masz glosniki zamontowane?
u siebie mam JBL odseparowane na przodzie ale i mysle o jakis JBL na tyl

a wiesz moze gdize ta funkcja DIMMER jest ?


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
KrisGliv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob lut 10, 2007 01:10
Lokalizacja: Gliwice / UK
Kontakt:

Post autor: KrisGliv » ndz mar 02, 2008 00:44

falla_x pisze:a wiesz moze gdize ta funkcja DIMMER jest ?
Szczerze mowiac nie znalazlem tej funkcji u siebie bawiac sie wszystkimi ustawieniami, wiec wyglada na to, ze chyba nie za bardzo mozna to wlaczyc no coz bywa i tak. Podlaczalem Pioneera u siebie w Borze i powiem, ze na oryginalnych glosnikach gra tak sobie... W Golfie na przodzie mialem JBL z tym ze dwu drozne a z tylu jakies niskotonowe w drzwiach i bylo o niebo lepiej. Ale JBL'e wymontowalem sobie tez wiec mysle zeby je wrzucic do Bory i powinno byc lepiej:) Zal mi tylko zmieniarki ktora mam fabrycznie do Gammy w bagazniku a z Pioneerem niestety chodzic ona nie bedzie wrrr....
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » ndz mar 02, 2008 01:51

KrisGliv pisze:Zal mi tylko zmieniarki ktora mam fabrycznie do Gammy w bagazniku
wiem o jakm zestawie mowisz bo moj ojciec w passaci b5 kombi ma to samo radyjko ze zmieniarka, uwarzam ze zmienniarka nawet jak by se ja dalo podlacyc nie przydala by ci sie bo radyjko masz na mp3 a zmieniarka tego formatu nie odczytuje , wiec raczej i tak byla by nie uzywana , nie wiem ja u ciebie ale w passacie zestaw audio znaczy glosniki sa bardzi dobre dzwiek wydobywajacy sie z nich jest 100x lepszy niz z moich glosnikow JBL wsumie nawet nie wem co tam jest zamonotwane ale wizyc mi sie nie chce ze to seryjne vw musze to kiedys sprawdzic
Ostatnio zmieniony ndz mar 02, 2008 09:21 przez falla_x, łącznie zmieniany 1 raz.


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
KrisGliv
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob lut 10, 2007 01:10
Lokalizacja: Gliwice / UK
Kontakt:

Post autor: KrisGliv » ndz mar 02, 2008 02:24

Powiem tak, z Gamma te glosniki graja bardzo fajnie ale jak podlacze Pioneera to nie ma juz takiego basu, tak jakby glosniczki byly troszke za slabe dla Pioneera. Musze sprobowac jak bedzie przy JBL'ach tylka ta zabawa z tapicerka troche mnie przytlacza....



Awatar użytkownika
falla_x
Forum Master
Forum Master
Posty: 1074
Rejestracja: czw wrz 23, 2004 11:03
Lokalizacja: ŁoWiCz
Kontakt:

Post autor: falla_x » ndz mar 02, 2008 09:20

KrisGliv pisze:tylka ta zabawa z tapicerka troche mnie przytlacza....
dokladnie zdziwilem si ekiedy chialem zobaczyc co tam sa za glosniki a okazalo sie ze musze zdiac cala tapicerke rozwiazanie trohe dziwne ale powiem ci ze ta plyta aluminiowa jest super dlatego ten bas jest taki ladny mozna stosowac rozne tasmy dekarskie i inne cuda ale nic nie zastapi takiej plyta aluminiowej :) stanowi super wygluszenie dla dzwi


Passat B5 FL AVF - viewtopic.php?f=91&t=335306
Obrazek

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz mar 02, 2008 14:20

falla_x pisze:ze ta plyta aluminiowa jest super dlatego ten bas jest taki ladny mozna stosowac rozne tasmy dekarskie i inne cuda ale nic nie zastapi takiej plyta aluminiowej :) stanowi super wygluszenie dla dzwi

Polecam wykleić tą "cudowną płytę alu" przynajmniej taśmą dekarską ,a wtedy poznasz co to znaczy "wygłuszenie" ,a nie tylko zatkanie otworu kawałkiem blaszki .Połączenie sztywnej blachy i miękkiej taśmy da dopiero pożądany "klimat" .



mufik900
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 159
Rejestracja: śr lut 16, 2005 22:29
Lokalizacja: F-RK1099
Kontakt:

Post autor: mufik900 » czw maja 01, 2008 19:32

.
Ostatnio zmieniony pt maja 02, 2008 09:16 przez mufik900, łącznie zmieniany 2 razy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości