Skrzynia biegów-problemy!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Bocian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 14:21
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Bocian » wt lis 30, 2004 10:27

Jak samochod chce jechac na luzi to moim zdaniem chce jechac na synchronizatorach. Mialem tak w maluchu jak przy skladaniu skrzyni nie wlalem oleju i skrzywilem sprezyne, ktora dociska synchronizatory. Olej wlalem dopiero przed samym odpaleniem. Na poczatku synchronizatory zapiekly sie na amen i samochod jechal na luzie (jechal jak na trojce). Potem wreszcie puscily ale zawsze mial tendencje do delikatnego ruszania na luzie. Moim zdaniem spokojnie moglo sie to stac (u Ciebie) przez brak oleju. Sprawdzil bym najpierw synchronizatory.



Awatar użytkownika
arkop
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 184
Rejestracja: wt sie 31, 2004 15:40
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: arkop » wt lis 30, 2004 11:00

Jaki masz silnik w tym golfie ....
Bo motyw skrzyni przerabiałem juz 2 razy jesli 1400 ccm to napewno skrzynia...
Psuja sie na 2 sposoby albo niewchodzi V albo cos w niej zgrzyta..
Sprubuj jeszcze ja wyregulowac na bolcu tam jest taki ślimak moze sie przestawil sa tam 2 dziurki a jak nie to ....
Powodzenia w szukaniu skrzyni bardzo ciężko...nowa ok 5-6 tyś. naprawa w VW ok. 2 tyś. używana bez gwarancji 500-700 zł (zreguły są po refabrykacji) a dobra i z gwarancją na 10 dni ok 700-800zł a na 1 miesiąc gwarancja to cena 1000-1200 zł
+ koszty wymiany ok 150-200 zł



Awatar użytkownika
koolio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 18:09
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: koolio » wt lis 30, 2004 18:14

mam mk2 z silnikiem 1,6 benzyna, ale chyba nie moze byc tak zle, sa dni kiedy chodzi bezproblemow (oprocz wstecznego) jutro jade do znajomego ktory zoczaczy co mu dolega. dzieki za rady pozdrawiam



Awatar użytkownika
koolio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 18:09
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: koolio » wt lis 30, 2004 20:39

a jeszcze jedno, kiedys wypadla mi do srodka skrzyni plastikowa slimacznica-czy ona mogla przyblokowac wsteczny bieg?



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » wt lis 30, 2004 22:52

A jak byś je sprawdził ?(te synchronizatory w skrzyni???)



Awatar użytkownika
koolio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 18:09
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: koolio » śr gru 01, 2004 00:00

jak mam to zrobic?
prosze o jakies wskazowki, z góry dziekuje



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » śr gru 01, 2004 01:25

To pytanko było do Bociana - jak by On sprawdził synchronizatory w skrzyni biegów bez jej rozbierania jestem ciekaw bo jak sie rozbebeszy to już trumna.Ja mówię cały czas o golfie 2 skrzyni 2y do gti 16v one są obciążone niesamowicie i lecą. Co do 1.6 to też miałem takiego z 4 biegową no i właśnie ta wytrzymała na sucho bez oleju 5500 kilometrów zanim padła a jak ją rozebrałem to była w środku ruda jak wiewiórka bo aż się paliła.Ślimak jest plastikowy - hmmmm zadużo to on chyba nienarozrabiał ale dożucił swoje 5 groszy do jej agonii.Jeśli chodzi o 4 biegową to jest ich troszkę na giełdzie a 5 zapomnij straszny problem choć teraz dużo nazwozili gratów na części więc zapewne dostaniesz.Aha najlepiej kup skrzynkę o takich samych oznaczeniach lub dowiedz sie w vw jaka może ją zastąpić do Twojego silnika.



r30q
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:20
Lokalizacja: Warszawa - Bródno
Kontakt:

Post autor: r30q » śr gru 01, 2004 01:43

a wspominałem o synchronizatorach wczesniej to nikt nie sluchał :D :D

pozdrawiam


Inne auto z grupy VAG
___________________________________

Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Cobra » ndz lut 05, 2006 01:39

Panowie a co to bedzie bo u mnie jest a odwrót:-)Jak terz byly te mrozy 20 stopniowe to dwojeczka mi slicznie wskakiwala a jak bylo cieplej to dozrej??:myslalem ze jak zimno jest to olej gestnieje i popzryczepiany jest tm do rzonych elementów i lepiej smruje.ale niewiem dokladnie.prosze o porade



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 374 gości