alarm+central+imobilaizer ...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
david200
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 22:25
Lokalizacja: tczew
Kontakt:

alarm+central+imobilaizer ...

Post autor: david200 » śr wrz 07, 2005 10:21

hej Wszystkim :) już raz skorzystałem z tego forum i jest naprawdę super. Dzisiaj wkońcu już wszystkie papiery kończę załatwiać i mam swojego, wymażonego Golfa III 1.6:) teraz tylko mam taki problem. Autko ma centralny zamek na 4 drzwi otwierany kluczykiem od strony kierowcy i pasażera i chciałbym do tego zamontować alarm+imobilaizer i jakiś sterwonik chyba żeby można było otwierać drzwi(central) na pilota i włączać alarm. Czy ktoś mógłby podać jakiś model alarmu, który by najlepiej do tego pasował ? Najlepiej z allegro bo tam bardzo często kupuję i jest naprawdę tanio:) chodzi mi o najprostszy(czytać najtańszy :jezor: ) alarm+imobilaizer i pilot na centralny. I jeszcze jedno pytanie ile może kosztować instalacja??:) z góry dzięki za odpowiedź :)



Awatar użytkownika
TaOa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt sie 09, 2005 23:41
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: TaOa » śr wrz 07, 2005 11:22

Instalacje mozesz sobie zrobic sam to nic az tak trudnego , wystarczy poszukac na forum i dowiedziec sie ktory kabelek do czego i podlaczyc :P a co do alarmu to mozesz kupic kazdy tylko zeby mial imo i obsluge centralnego, nie mylic z centralnym razem z alarmem :P



Awatar użytkownika
david200
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: ndz wrz 04, 2005 22:25
Lokalizacja: tczew
Kontakt:

Post autor: david200 » śr wrz 07, 2005 11:29

TaOa a możesz mi doradzić chociaż jakiś tani mode z allegro bo niestety znam się na tym jak choleka :)



Awatar użytkownika
Krembul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: pn maja 30, 2005 00:41
Lokalizacja: Radom/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Krembul » śr wrz 07, 2005 18:42

Jak już montować chcesz alarm to zamontuj coś dobrego. Po co wydawać pieniądze na coś co nie będzie zdawało egzaminu??? Wtedy lepiej te pieniądze zainwestować w coś innego a nie wyrzucać je w błoto. Ja polecam alarm firmy "TOP SAFE". Ma certyfikat PZU a co za tym idzie po jego założeniu dostajesz większą zniżkę. Jak założysz szajs to nie dostaniesz. Zniżka za alarm to 5 albo 10%-dokładnie nie pamiętam. Koszt OC + AC + NW to dla mojego golfa (1,8) prawie 2000zł za rok przy 50% zniżki. Czyli normalnie prawie 4000zł. 10% tej kwoty to 400zł. Nawet jeśli zniżka za alarm to 5% to rocznie zaoszczędzisz 200zł. Wychodzi z tego ze po roku zwraca Ci się przyzwoity alarm (gdy 10% zniżki) lub po 2 latach (gdy zniżka 5%). Jak by nie patrzeć, nie opłaci się kupić badziewia za 100zł z Allego bo w rzeczywistości będzie to droższy zakup niż montaż dobrego alarmu w autoryzowanym zakładzie. Jeżeli zniżki Cię nie interesują bo nie ubezpieczas samochodu to tym bardziej powinieneś zainwestować w dobry alarm. Golfy są w cenie :(


Sprzedam REFLEKTORY "golf IV look" do mk3 stan idealny+3 komplety żarówek xenon oraz SPORTOWY FILTR POWIETRZA K&N do mk3+olejki regenerujące(200PLN)

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr wrz 07, 2005 20:04

Uważam że 400 zł to za dużo na samochód w tej cenie. Jeśli nie zależy ci na zniżkach PZU bo nie płacisz OC to do 150 zł są niezłe alarmiki. W dwóch autkach swoich montowałem. W jednym Magicar, w drugim tytan max (już chyba nie robią). Na giełdzie czy allegro pełno magikarów . Oba sprawują mi się dobrze, oba mają kod krączący, obsługę centralnego z funkcją komfort. Musi być taki z funkcją komfort do domykania z pilota szyb i szyberdachu jeśli masz. Montaż prosty. Było wiele razy na forum. Najważniejsze żeby pamiętać że alarmy dają minus do sterowania centralnym a w VW jest potrzebny +, więc trzeba założyć przerzutnik czyli przekaźnik do zamiany minus na plus. Jeden do otwierania jeśli jest kabel z funkcją komfort dający plus (jak magicar), lub dwa jesli jest tylko sterowania CZ z regulowanym czasem impulsu (TytanMax). POszperaj po forum jeszcze, wszystko było co i gdzie podłączyć


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kadett
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt sie 26, 2005 12:35
Lokalizacja: Będzin

Post autor: kadett » śr wrz 07, 2005 20:06

Hej!
Ja właśnie jestem w trakcie załatwiania papierów ale zacząłem już zabezpieczać swoje autko.
Kupiłem alarm FORTECA i jestem zadowolony. Centralny zamek też musiełem kupić (62 zł za komplet na 3 drzwi). Alarm steruje zamkiem (klikasz pilota i włącza się alarm i zamykają drzwi), posiada wbudowany immobiliser, automatyczne uzbrajanie po przypadkowym rozbrojeniu, wyjście na dodatkowe obwody np. ultradźwięki, mikrofale, wstrząsy itp. oraz identyfikację kierowcy (ukryty przycisk montowany gdzie tylko sobie wymyślisz).
Kosztował mnie 130 zł + 15 zł za syrenę (nie na Allegro tylko mam w pobliżu giełdę elektroniczną ale mam namiary na sprzedawcę).
Marcin

[ Dodano: Sro Wrz 07, 2005 20:09 ]
Chciałbym jeszcze dodać że montuję go sam i nie jest to takie trudne dzięki pomocy kolegów z forum. Jakby co to pisz a co dam radę to pomogę.
marcin_grobelny@poczta.onet.pl



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » śr wrz 07, 2005 20:35

ja jestem przed kupnem centralnego z alarmem i przegladajac allegro jakos nastawilem sie na na zestac centralnego 2D z alarmem CYKLOP, np. tu:
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=62245456

Co o tym sadzicie?, on raczej nie potrafi sterowac dodatkowym silownikiem do tylnej klapy, sa takie, co potrafia?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr wrz 07, 2005 21:12

Myślę że będzie dobry. Przydałby sie jeszcze jakiś czujnik wstrząsowy no i moze central na cztery siłowniki żeby ci na klapę starczyło. I przeróbka zamka klapy cię czeka - o tym było już.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » śr wrz 07, 2005 21:14

Paweł Marek pisze:Myślę że będzie dobry. Przydałby sie jeszcze jakiś czujnik wstrząsowy no i moze central na cztery siłowniki żeby ci na klapę starczyło. I przeróbka zamka klapy cię czeka - o tym było już.
Taki zwykly silownik otworz/zamknij bedzie dobry do klapy?



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » ndz wrz 11, 2005 02:28

Ja tam mam założony bastion firmy amt plus do tego czujnic ciśnieniowy na wypadek wybicia szyby i nie narzekam.Alarmik ma kupe ciekawych funkcji i jak na taka cene jest ekstra. Na stronie producenta kosztuje on 90PLN plus do tego czujnik bodjze nie przekracza 50PLN
Polecam naprawde gorąco.
http://www.amt-alarmy.pl/Bastion.htm


Obrazek

kadett
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt sie 26, 2005 12:35
Lokalizacja: Będzin

Post autor: kadett » ndz wrz 11, 2005 10:11

Witam
Co do alarmu Cyklop to z opisu wygląda że raczej spełnia swoją rolę ale jeśli chodzi o otwieranie klapy na pilota to poszukaj na Allegro tam jest specjalny siłownik do tego celu (używa się ich też do otwierania drzwi bez klamek), kosztuje prawie 100.
Marcin



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » ndz wrz 11, 2005 10:20

kadett pisze:Witam
Co do alarmu Cyklop to z opisu wygląda że raczej spełnia swoją rolę ale jeśli chodzi o otwieranie klapy na pilota to poszukaj na Allegro tam jest specjalny siłownik do tego celu (używa się ich też do otwierania drzwi bez klamek), kosztuje prawie 100.
Marcin
Nie 100 kochany marcinie a 50 już cały zastaw gotowy do montazu razem z ibnstrukcją do tego.


Obrazek

SimonVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 13:12
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: SimonVW » ndz wrz 11, 2005 10:29

Do golfa III nie założy się zwykłego siłownika na klapę tylną bez wymiany zamka.Co do alarmu to polecam tytana lub ew. Foxa (tyle,że gówniane piloty ma).Niezłe są też alarmy lampart - mają wszystkie funkcje z czujnikami ciśnieniowymi.są niezawodne i nie wyją po nocach.cena:ok200 złociszy.Najtańszych alarmów nie warto kupować-golfy są na topie.



Awatar użytkownika
kadet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: pt mar 25, 2005 19:11
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: kadet » wt wrz 20, 2005 13:49

czyli jednym slowem jaki alarmik polecacie?? jaka firma?

O tym Magicarze sporo negatywnych opinii sie nasluchalem



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 501 gości