Jak podniose drzwi ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

myszap
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lis 05, 2007 19:16
Lokalizacja: L-ca

Jak podniose drzwi ??

Post autor: myszap » ndz lut 24, 2008 11:56

Witam. mam pytanie jak podniose drzwi na zawiasach w MK4 3-drzwiowym bo mam troche opadniete i nie wiem ktorymi srobami.



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » ndz lut 24, 2008 17:17

też ostatnio opadły mi drzwi pasażera (3d) i zupełnie nie miałem pomysłu jak się za to zabrać. podjechałem do ASO i mi wyregulowali to w dosłownie w 15 min. zapłaciłem 30zł.



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » ndz lut 24, 2008 18:14

myszap pisze:Witam. mam pytanie jak podniose drzwi na zawiasach w MK4 3-drzwiowym bo mam troche opadniete i nie wiem ktorymi srobami.
aż tak dużo tych śrub tam nie ma :bigok: bierzesz kluczyk i kręcisz metodą prób i błędów aż uzyskasz pożądany efekt :bajer:



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » ndz lut 24, 2008 18:51

łatwo mówić trudniej zrobić
skoro to takie proste to opisz bardziej szczegółowo jak się za to zabrać a nie tylko
enjoy pisze:bierzesz kluczyk i kręcisz



jojo32
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt gru 28, 2007 15:58
Lokalizacja: ISLANDIA

Post autor: jojo32 » ndz lut 24, 2008 21:41

A ja stawiam że zawiaski szlak trafia w drzwiach. Normalne przy tak ciężkich drzwiach miałem identycznie możesz szukać używek na szrotach lub w serwisie nowe kupić ale to drogi gips będzie tak mi sie wydaje.Ja osobiście załatwiłem to w inny sposób.Na zawiaskach jest zabezpieczenie z łbem w kształcie kwadrata luzujesz to na dolnym i górnym zawiasie odkręcasz ogranicznik . Po tym możesz drzwi zdjąć jak zwykłe domowe do góry.Potrzebujesz kogoś do pomocy żeby przytrzymał te drzwi podstawiasz coś pod nie żeby chłop się nie zmęczył jak będzie trzymał bo to chwile potrwa .odkręcasz dolny zawias od drzwi i podkładasz pod niego podkładki dystansowe aluminiowe .Zakładasz drzwi i sprawdzasz czy wystarczająco podłożyłeś.Jak mało to dokładasz.Jako podkładki możesz szukać cienkiej blaszki aluminiowej .Ja użyłem do tego materiału bardziej dostępnego na rynku tzn puszka aluminiowa po piwie.Wyciąłem na wzór zawiasy żeby nie wystawała,otworki na śruby i supcio . Minęło 6 lat i spokój .



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » ndz lut 24, 2008 22:19

łatwo mówić trudniej zrobić
skoro to takie proste to opisz bardziej szczegółowo jak się za to zabrać a nie tylko
enjoy napisał/a:
bierzesz kluczyk i kręcisz
troche zaradności sie koledze przyda, bo prawde mowiac to taka mala glupota. Drzwiami mozna sie pobawic bez obaw ze cos zepsujemy, wiec czemu nie sprobowac zanim wywali sie na to jakas mniejsza lub wieksza kase? :P



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » ndz lut 24, 2008 22:24

enjoy pisze:...Drzwiami mozna sie pobawic bez obaw ze cos zepsujemy, wiec czemu nie sprobowac...
znowu próżna gadka a zero konkretów :bajer:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 525 gości