Skrzypienie podczas skrętu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Cheshire Cat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn gru 03, 2007 23:09
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Skrzypienie podczas skrętu

Post autor: Cheshire Cat » ndz lut 24, 2008 13:39

Problem jak w temacie.
Wczoraj dosyć ostro musiałem manewrować po parkingu, bo moi sąsiedzi podczas parkowania nie biorą pod uwagę innych. Podczas skrętu słyszałem dziwny odgłos - przypominający pisk (tak jakby nienaoliwione drzwi). Dodam że słychać go tylko podczas pełnego obrotu kierownicą. Czy ktoś spotkał się z czymś takim ??
Ostatnio zmieniony ndz lut 24, 2008 13:43 przez Cheshire Cat, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
norman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: sob gru 23, 2006 18:22
Lokalizacja: szczecinek
Kontakt:

Post autor: norman » ndz lut 24, 2008 15:28

ja to samo mialem u siebie naciagnij pasek od wspomagania i powinno byc wszysto ok



Awatar użytkownika
Cheshire Cat
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn gru 03, 2007 23:09
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Cheshire Cat » ndz lut 24, 2008 16:03

Zaraz to sprawdzę
Dzięki za podpowiedź :)


Było: Golf III 1.8 GL, rocznik 93

Awatar użytkownika
Mirekmiro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pn gru 11, 2006 16:24
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Mirekmiro » ndz lut 24, 2008 16:28

to ja ostanio zauwazylem cos podobnego ale jakby skrzypienie starego lozka na sprezynach w lewym kole, przy malych predkosciach na parkingu.ma ktos jakis pomysl?



Awatar użytkownika
bartsquad
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr lut 13, 2008 20:42
Lokalizacja: Bratucice
Kontakt:

Post autor: bartsquad » ndz lut 24, 2008 16:58

u mnie też występuje taki pisk?? możę to pasek lub łożysko sie zużyło?? ma ktoś jakieś na to pomysły??? :crazy:



jojo32
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: pt gru 28, 2007 15:58
Lokalizacja: ISLANDIA

Post autor: jojo32 » ndz lut 24, 2008 19:12

Pisk przy pełnym skręcie to pasek daje o sobie znać. Czasami wystarczy podciągnąć tak jak kolega wyżej pisał. Bywa i tak że trzeba go wymienić bo boki paska którymi on ciągnie zwęglają się.Ja np mimo wymiany paska musiałem wymienić też koło pasowe na pompie bo było do kosza i mimo zmiany paska na nowy nic nie pomogło.Co do tego drugiego pytania które zadał Mirekmiro to może być łożysko na górze sprężyny koszt takiego cacko to 20 zł samo łożysko lub komplet z gumą 60 zł i koszty wymiany jak sam tego nie zrobisz



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 314 gości