Woda w zbiorniczku do chłodnicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

Woda w zbiorniczku do chłodnicy

Post autor: Rafit » ndz wrz 04, 2005 23:36

Witam. Może to głupie pytanie, ale czy do wody do chłodnicy są dodawane jakieś uzdatniacze czy coś, bo oglądałem ostatnio poziomy płynów w zbiorniczkach i woda w zbioniku do chłodnicy wygląda jak olej z wyglądu i z konsystencji... Powinienem to wymienić, czy to może jakiś uzdatniacz? A może staremu właścicielowi się coś po&#^@?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz wrz 04, 2005 23:52

No wiesz, wody to się raczej już nie używa:) Wymień płyn chłodzący na nowy i patrz potem co się dzieje


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
cobe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob cze 11, 2005 00:04
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Post autor: cobe » ndz wrz 04, 2005 23:58

uzdatniacz, z tego co wiem, dodaje sie wtedy gdy sa ubytki w ilosci plynu chlodniczego, mozna zminimalizowac ewentualna nieszczelnosc chlodnicy

plyn chlodniczy nie do konca wyglada jak olej, ale troche go przypomina

moja rada

raczej nie dolewaj nic

jak nie masz problemu z chlodnica i nie masz wskazan wyzszej temperatury podczas jazdy, poczekaj na okres zimowy i wymien sobie (wymiana calego plynu chlodniczego a nie dolanie) wyzej wymieniony plyn na ten o nizszej temperaturze zamarzania i bedziesz mial problem z glowy i pewnosc, ze plyn jest ok :-)



Awatar użytkownika
briano
Kozak
Kozak
Posty: 770
Rejestracja: wt gru 28, 2004 14:47
Lokalizacja: Podlaskie
Kontakt:

Re: Woda w zbiorniczku do chłodnicy

Post autor: briano » pn wrz 05, 2005 08:39

JA bym na twoim miejscu wymienił na płyn chlodniczy bo chyba po to on jest. Gdyby woda była przystosowana do chlodnicy to by sprzedawali wode chłodniczą . Ale woda nie ma takich parametrów chłodzących jak płyn



senekawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 27, 2005 21:44
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Kontakt:

Post autor: senekawa » sob paź 29, 2005 12:30

Ile litrów mieści chłodnica w Czwórce 1.6 - ze 100konnym silnikiem. Kupiłem 2 butelki g12 po 1.5 każda i "KOLO" w ASO powiedział zebym wlał te 2 bulte i dolał wody destylowanej. Wlałem 2 razy po 1.5l g12 i na wode destylowaną brakło już miejsca, bo poziom wskazywał grubo ponad maximum. Pytanie: Czy powinienem go wcześniej rozcieńczyć? Czy to źle wlałem sam koncentrat? Napiszcie coś na ten temat.
Dzękuje.
Darek z Krynicy- Zdrój Smile



Awatar użytkownika
rzodkiew
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: ndz wrz 26, 2004 23:21
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Post autor: rzodkiew » sob paź 29, 2005 13:55

wlej koncentrat , dolej na maxa wody , odpal auto i dolej znowu , zagrzej auto do wlaczenia wentylatora


Zyj kolorowo :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 484 gości