Remont silnika?

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

nagadek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 18, 2008 11:14
Lokalizacja: Płońsk
Kontakt:

Remont silnika?

Post autor: nagadek » pn lut 18, 2008 12:21

Witam.
Jestem nowym na tym forum i bardzo prosze o rade wszystkich którzy poswieca mi chwilke czasu.Mam problem ;zakupiłem golfa IV 99r. 1,9 TDI 66KW-90KM. Wszystko było OK.Po zakupie wymieniłem cały rozrząd , olej filtry itd. Po upływie 6 miesiecy coś zaczelo sie dziać z silnikiem .1-Gdy samochód jest zimny odpala od razu a czym jest wieksza temperatura słabiej przy 90 stopniach rozrusznik dostaje niezle w kość Zaczeło sie od stukania w silniku i zarazem bardzo nim trzęsie głosno chodzi ,z wydechu wydobywa sie biały dym ale tylko wtedy gdy nie osiagnie 90 stopni byłem u paru mechaników . komputer nic nie wykrył, sprawdziłem cisnienie na tłokach jest ok Kazdy mi mówi bym sie nie dotykał do silnika bym jezdził dalej nic sie nie powinno stac.Niestety ja nie moge na to patszec Nie sprzedam go napewno szkoda mi go bardzo .Prosze pomózcie mi co mam robic dalej od czego zaczac czy mam zrobic kapitalny remont silnika czy tez kupić drugi moze ktoś zna dobrego fachowca od TDI który by zrobił taki remont w Mazowieckim jestem bezradny i załamany. Czekam na dobre rady z waszej strony i Pozdrawiam Obrazek
Ostatnio zmieniony pn lut 18, 2008 19:41 przez nagadek, łącznie zmieniany 1 raz.


Nagadonio

Awatar użytkownika
cowboy
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7253
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cowboy » pn lut 18, 2008 12:27

trzeba zdiagnozowac auto

kąt wtrysku - to moze dymienie na zimnym lub uszczelniacze

no i na ciepłym wyciągnij wtyczke od czujnika temp w króćcu przy głowicy - jak zapali od strzała to korekta mam startowych Cię czeka



hudy21
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 176
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: hudy21 » pn lut 18, 2008 12:34

Witam cię przykro mi że masz kłopoty z golfikiem. Wiem jaki to ból.
1. Jedź sprawdzić ten rozrząd koniecznie. Może przeskoczył pasek lub rolki siadają
2. Trzęsie budą. Wiele o tym pisano. Jest wiele hipotez: nastawnik pompy, koło dwumasowe
3. Kopcenie. Winne mogą być wtryskiwacze. Zwiększone białe dymienie może być winą uszkodzonego-ych wtryskiwaczy.

Tak więc jest wiele rzeczy które musisz sprawdzić. Nie zrobi ci tego zwykły mechanik od bęzyniaków.



Awatar użytkownika
Ponior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1420
Rejestracja: pt gru 29, 2006 22:30
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: Ponior » pn lut 18, 2008 12:45

Mojemu ojcu w sharanie też ciężko palił po rozgrzaniu i telepało autem .
Wystarczyła korekcja dawki startowej paliwa i wszystko jest ok już 2 rok.
Pozdro


viewtopic.php?t=130814" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.a3-club.net/forum/showthread ... -S3/page26" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
jasiek21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 672
Rejestracja: pn lis 13, 2006 13:01
Lokalizacja: Pszów / Karczów
Kontakt:

Post autor: jasiek21 » pn lut 18, 2008 13:28

sprawdź kąt wtrysku


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/228972.html][img]http://images.spritmonitor.de/228972.png[/img][/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 143 gości