Zawór ERG w VW MK4 TDI 130

TDI, TD, D.... Piszemy tutaj TYLKO O PROBLEMACH Z SILNIKAMI DIESLA!

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tigrou
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Zawór ERG w VW MK4 TDI 130

Post autor: tigrou » sob lut 16, 2008 12:01

Witam

Ostatnio gdy zmieniałem olej zobaczyłem że leje mi sie za zaworu ERG - z takiej małej dziurki. Czytając posty na forum dowiedziałem się że można zatkać - zaślepić zawór. Z tego co się orientowałem nowy kosztuje 700 zł. Więc czy jest sens ? czy zatkanie nie spowoduję jakiś ubocznych skutków poza nieekologicznym spalaniem. A na wiosnę chcę chipować silnik dlatego chcę żeby wszytko grało.

Z góry dzięki za info.



gluszcz
Forum Master
Forum Master
Posty: 1565
Rejestracja: sob lis 10, 2007 18:24
Lokalizacja: EBE
Kontakt:

Post autor: gluszcz » sob lut 16, 2008 14:45

wady takiego wyeliminowania egr to dłuższe nagrzewanie sie silnika i minimalnie głóśniejsza praca jego,czasami jednak potrafi sie pojawić bład w ecu silnika ale to zadkość,główna zaleta -czysty dolot :bigok: jak bedzies robil program to i tak tuner -wyłączy ci go na vagu-można go zaslepić też mechanicznie albo jedno i drugie.Czasami też eliminuje sie go zupełnie wstawiając zamiast jego kawałek rurki.Tuner ci wszystko wyjasni.Tak wiec inwestycja w nowy egr jest bezcelowa.Ja mam wyłaczony vagiem



Awatar użytkownika
jaro4444
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: pt cze 22, 2007 20:10
Lokalizacja: Drawsko Pom/Warszawa

Post autor: jaro4444 » sob lut 16, 2008 16:22

Jak Ci cieknie z dziurki to śwadczy, że uszczelniacz na grzybku zaworu EGR puścił już. Masz dwa rozwiązania - wymienić EGR albo zaślepić fizycznie recylkulację spalin, rozebrać siłownik podciśnieniowy EGR, uszczelnić trzonek zaworu silikonem i złożyć to z zablokowanym na stałe zaworem EGR. Ewentualnie możesz rozebrać EGR, wywalić całkowicie grzybek zaworu EGR, wyciąć aluminiową prowadnicę grzybka a dziurę po grzybku zaspawać TIG do aluminium. To jest najlepsze rozwiązanie bo masz dalej działającą klapę gaszącą, zaślepiony EGR i nic nie tlumi przepływu w przekroju gardzieli.


Biegnę siły swe wszystkie biegowi oddając...
Słucham pośród krzyku piękna ciszy poszukując...

Był Leon jest Audi

tigrou
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 28, 2007 17:11
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tigrou » ndz lut 17, 2008 14:53

Dzięki Panowie za info

Jeszcze mam takie pytanie czy długo mogę jeździć z lejący się ERG - czym to może grozić, bo wstrzymał bym się i jak będę robił chipa to od razu zatkam ERG. Sam raczej go nie zaślepię jak należy może kogoś w wawie polecicie ?



Awatar użytkownika
jaro4444
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 479
Rejestracja: pt cze 22, 2007 20:10
Lokalizacja: Drawsko Pom/Warszawa

Post autor: jaro4444 » pn lut 18, 2008 12:14

Polecam Rogalottiego i współpracujący z nim warszat na Mineralnej 26 (przy Okęciu).

Jeździć możesz spoko - nic się nie stanie poza ujeb... znaczy brudnym silnikiem :helm:

Te dziury są własnie po to by było widać, że cieknie i służą do wyrównywania ciśnienia pod membramą siłownika EGR :grin:


Biegnę siły swe wszystkie biegowi oddając...
Słucham pośród krzyku piękna ciszy poszukując...

Był Leon jest Audi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki Diesla-problemy dotyczące tylko silników”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości