cieknąca chłodnica

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
patryk2340
Carpe Diem
Carpe Diem
Posty: 552
Rejestracja: sob sie 19, 2006 18:23
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

cieknąca chłodnica

Post autor: patryk2340 » czw lut 14, 2008 22:24

Witam koledzy! Mój problem polega na tym, że cieknie mi chłodnica (dokładnie dziurawy jest ten plastikowy króciec, do którego przykręca się gumowy wąż). Do tej pory płyn ledwo co się sączył więc stwierdziłem, że nie ma sensu tego robić. Jednak dzisiaj po szybszej jeździe płyn dość mocno stamtąd wystrzelił i zalał pół silnika (także alternator, nawet światła zaczęły mi przygasać- pewnie zwarcie jakieś). I stąd moje pytanko: co robić?
1. są niby magiczne "uszczelniacze" do chłodnic dodawane do płynu, ale jakoś nie wlałbym tego do silnika...
2. myślałem o czymś w stylu "poxiliny" (uszczelniacz hydrauliczny), jednak nie jestem pewien czy to będzie się trzymało plastiku...
3. w sumie to jak patrze na allegro to nowa chłodnica kosztuje ~100zł, jednak wiele razy słyszałem, że te zamienniki są g.... warte.
Co o tym sądzicie?



Awatar użytkownika
Mis
Forum Master
Forum Master
Posty: 1126
Rejestracja: pt sie 04, 2006 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mis » czw lut 14, 2008 22:49

kupuj nowa chlodnice. Wydasz 100 zl i bedziesz mial spokoj. Klej moze Ci pusici w najgorszym momencie, np w dalekiej trasie lub podczas jazdy z narzeczona :P

Nie uzywaj zadnych uszczelniaczy, bo zapchasz chlodnice lub inne fragmety ukadu chlodzenia. Wg mnie nie oplaca sie na dluzsza mete tego naprawiac



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » czw lut 14, 2008 22:50

nissens z intercarsu kosztuje jakies 140 i jest już ok
ale w sumie jak te zamienniki z allegro to nie wiem ale firmy to oni nie podają przeważnie :)



Awatar użytkownika
krzysiumistrz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: śr maja 10, 2006 15:14
Lokalizacja: Pruszcz gd
Kontakt:

Post autor: krzysiumistrz » czw lut 14, 2008 22:54

ja bym sprobował z uszczelniaczem chłodnicy wsypujesz proszek i masz spokoj umnie zadziałało i nie ma zadnych wyciekow chociaz wszystko zalezy od tego jak bardzo jest dziurawa chłodnica


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=564583&sid=15d903fd065a6ab71118a5fc773db695

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » czw lut 14, 2008 22:57

Kup taśme samowulanizującą ładne otaśmujesz i samo Ci zwulkanizuje pod wpływem temp albo poxipol też trzyma w polonezie kruciec w bloku tak napraawaiałem


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw lut 14, 2008 23:00

krzysiumistrz pisze:wsypujesz proszek i masz spokoj
świetny pomysł, też wpadłem na to kiedyś. Bardzo dobrze zatkał przewody grzewcze w gaźniku, nagrzewnicy, a kto wie czy nie powoduje u ciebie złych wskazań temperatury bo coś tam jeszcze zatkał i płyn nie kraży jak należy. nowa chłodnica i szkoda zachodu, zresztą na szrocie można tez niezłą trafić.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Maćkooo
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2032
Rejestracja: pn cze 25, 2007 11:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Maćkooo » czw lut 14, 2008 23:02

Witam
Kleiłem moja także ale to bez sensu.
Jesli massz środki to kup nową, nie jest naprawdę droga , 140zł ew. z wężami to bedzie 180 zł za komplet. A i wydaje mnie się że moja nowa lepeij odprowadza ciepło . Tam napewno tez jakis kamień się osadza.


Pomagają Tobie , pomagaj innym - pisz jak rozwiązałeś swój problem.
Zawsze do przodu :D

http://pl.youtube.com/watch?v=eT0MHN827hs&feature=related

piotreksm
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: pt paź 05, 2007 22:40
Lokalizacja: leśna
Kontakt:

Post autor: piotreksm » czw lut 14, 2008 23:02

nie warto kombinować 2 lata temu padła mi chłodnica kupiłem w sklepie nową dałem 150zł i dostałem gwarancje na rok i do tej pory sprawuje się bez zażutu :bajer:


Zapraszam do oceny golf C na GTI
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=148605
auto buduje sie z pasją !!!

Awatar użytkownika
patryk2340
Carpe Diem
Carpe Diem
Posty: 552
Rejestracja: sob sie 19, 2006 18:23
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: patryk2340 » czw lut 14, 2008 23:03

grandilodz, a więc twierdzisz, że ta taśma uszczelni ten wyciek i będzie trzymać? W takim razie spróbuje. Jak coś to nowa chłodnica, bo widzę, że nie jest wcale tak droga jak początkowo myślałem. Wielkie dzięki chłopaki :bigok: jak zawsze mogę na was liczyć :grin:


Golf II 1.6 RF --> Golf III 1.4 ABD --> Vento 2.0 2E --> Octavia 1.9 ASZ

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » czw lut 14, 2008 23:11

patryk2340, jesli cieknie spod węza na króćcu od chłodnicy a sam króciec nie ma ubytków, jest cały to mógł po prostu spęcznieć przewód , problem moze rozwiązać nowy cybant czyli ta opaska. Porządnie to nowy przewód.
Chodzi o zmiejszenie luzu miedzy wezem a kroćcem.
Czy przewód spuchłto muszisz zdjąc caliem cybant zdjąc waż i ponownie go założyc i sprawdzić czy luźno jest nasadzony na kruciec czy ściśle
Ostatnio zmieniony czw lut 14, 2008 23:26 przez sas_gti, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » czw lut 14, 2008 23:23

krzysiumistrz pisze:ja bym sprobował z uszczelniaczem chłodnicy wsypujesz proszek i masz spokoj umnie zadziałało i nie ma zadnych wyciekow chociaz wszystko zalezy od tego jak bardzo jest dziurawa chłodnica
Mój ojciec też na to wpadł. Chłodniczki nie dało się już odetkać. Ledwo co grzeje.

Kup nową. Albo sprawną używkę. Naprawiac przy dzisiejszych cenach nie ma sensu. Kupisz jeden klej za kilkanaście złotych, ,asmę czy uszczelniacz i jak podliczysz wyjdzi połowoa nowej chłodnicy.



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

Post autor: grandi » czw lut 14, 2008 23:30

Można poczytać nawet na allegro

Idealna do uszczelniania rękawów polietylenowych, kabli telekomunikacyjnych nad i pod ziemią. Do odtwarzania izolacji kabli i izolowania połączeń kabli energetycznych do 46kV. Widziałem również inne zastosowania tej taśmy np.. do uszczelnienia cieknących rur czy rynien. Wielu moich klientów kupuje ją na wszelki wypadek i lubią ją mieć pod ręką. Taśmę można w łatwy sposób usunąć.


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » czw lut 14, 2008 23:48

Ale a taśma z wytrzymałością do 130 stopni ciągłej temperatury, o szerokości 25 mm kosztuje za rolkę 24 złote z przesyłką będzie 30zet. To ćwierć nowej chłodnicy nawet z przesyłką. A o szerokości 50 mm to 50 zet. Przeciez to bez sensu.



Awatar użytkownika
patryk2340
Carpe Diem
Carpe Diem
Posty: 552
Rejestracja: sob sie 19, 2006 18:23
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: patryk2340 » czw lut 14, 2008 23:50

Widzę, że taka taśma kosztuje kilkanaście zł, więc spróbuję, nawet z samej ciekawości.
Btw, krzysiumistrz, widzę, że reprezentujemy to samo miasto :bigok:
no i nawet ten sam silnik mamy :grin:
Ostatnio zmieniony czw lut 14, 2008 23:51 przez patryk2340, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 252 gości