Gaz , konserwacja , wymiana itp

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
czechu81
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: czw kwie 07, 2005 02:47
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Gaz , konserwacja , wymiana itp

Post autor: czechu81 » pt wrz 02, 2005 00:35

hej
Mam MK3 1.8 rocznik 92
zalozylem gaz w maju 2004
i w zasadzie to nic nie wymienialem przy tym gazie

nic zlego sie nie dzieje ale chyba jakas konserwacja jest wynagana co ;)
co powinienem sprawdzic/wymienic



Awatar użytkownika
Krembul
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: pn maja 30, 2005 00:41
Lokalizacja: Radom/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Krembul » pt wrz 02, 2005 09:56

Ja co 10 000km jeżdżę na przegląd gazu. Wymiana filtra gazu, sprawdzenie szczelności instalacji i ewentualnie jakaś regulacja. Przegląd taki kosztuje około 30zł więc nie ma co oszczędzać. Wymiana filtra gazu zalecana jest co 30 000km ale gaz w Polsce jest tak zanieczyszczony, że po 10 000km z filtra już się grafit sypie. Teraz jeżdżę tylko na gazie SHELL i zobaczymy w jakim stanie będzie filtr po 10 000km.


Sprzedam REFLEKTORY "golf IV look" do mk3 stan idealny+3 komplety żarówek xenon oraz SPORTOWY FILTR POWIETRZA K&N do mk3+olejki regenerujące(200PLN)

Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » pt wrz 02, 2005 10:27

spokojnie Panowie....
Filterek gazu można wymieniać co ok 30 000 .....
Przegląd polega na analizie spalin i skorygowaniou gdy zachodzi taka ewentualnośc....Później sprawdza sie szczelnośc, na zbiorniku, przy cewkach, obudowie filtra i ogólnie sprawdza sie mocowania....
Robic przeglądy tak jak zaleca to servis gazowy. Nie trzeba co 10 tys zmieniac filtra gazowego..
Sam widziałem, klienta że dopiero po ok 70.000 kient podjechał na wymiane filta gazowego (zapomniał,że cos takiego istnieje) i filt byl strasznie ciężki od opiłków grafitu i cały szary) czasem klienci mieli filtr jakby wpakowali w smołe.... ale spokojnie..Najczęściej po 30 tys filterek był sensowny ale do wymiany :)
Standardowo co ok 30000km. Sam filterek kosztuje ok 5 zł. ok 20 to robocizna łącznie ze sprawdzeniem szczelności po zamontowaniu nowego filtra.
Warto bardziej zwrócic uwage na filtr ale powietrza...Czasem zapchany lub zapylony (jak po szutrach czasem jeżdzisz) filtr powietrza ma mniejszą [przepustowośc i na gazie może ciut mulić....
Zresztą jak dobry servis gazowy to w karcie gwarancyjnej wszystko ladnie przeczytasz lub dowiesz sie na miejscu..
pozdrawiam...

[ Dodano: Pią Wrz 02, 2005 11:29 ]
slonko pisze:Mozesz wymienic filtr od gazu, kosztuje kilka zł. Co jakis czas wymienia sie rowniez membrany w parowniku. Jezeli dobrze pamietam to co ok 60000km. Jesli sie myle niech mnie ktos poprawi.
To juz stwierdzi servis czy reduktor już jest na wymarciu i trzeba zrobic zestaw naprawczy w postaci wymiany wszystkich membran i gumowych elementów.....

[ Dodano: Pią Wrz 02, 2005 11:31 ]
Krembul pisze:Ja co 10 000km jeżdżę na przegląd gazu. Wymiana filtra gazu, sprawdzenie szczelności instalacji i ewentualnie jakaś regulacja. Przegląd taki kosztuje około 30zł więc nie ma co oszczędzać. Wymiana filtra gazu zalecana jest co 30 000km ale gaz w Polsce jest tak zanieczyszczony, że po 10 000km z filtra już się grafit sypie. Teraz jeżdżę tylko na gazie SHELL i zobaczymy w jakim stanie będzie filtr po 10 000km.
czesto gaz wytrąca brudy dopiero po zmianie stanu skupienia z ciekłego na lotny , więc pomimo czystego filtra gazy bedziesz miał bród ale w parowniku :)

[ Dodano: Pią Wrz 02, 2005 11:32 ]
czechu81 pisze:hej
Mam MK3 1.8 rocznik 92
zalozylem gaz w maju 2004
i w zasadzie to nic nie wymienialem przy tym gazie

nic zlego sie nie dzieje ale chyba jakas konserwacja jest wynagana co ;)
co powinienem sprawdzic/wymienic
przecież sa dobre gazowe warsztaty w Łodzi..
Podjedz do chłopaków u stefanowskiego (nagaz) zawsze pełna kulturka i docip tez mają... :):)


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 271 gości