Alternator przestał ładować

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Alternator przestał ładować

Post autor: marceliii » ndz lut 10, 2008 20:02

Jak w temacie , kompletnie straciło mi się ładowanie , wcześniej zdarzało się że podczas jazdy świeciła się chwilami kontrolka od ładowania , a teraz padło całkiem .
Sprawdziłem i to nie wina regulatora zamontowanego z szczotkotrzymaczem , wymieniłem go na nowy i nadal nic .
Po zapaleniu silnika napięcie nie podnosi się nawet o 0,1 V .
Jak sprawdzić co poszło ?
Zastanawiam się jeszcze nad ta kostką małą czarną przykręcona do alternatora niedaleko regulatora , ale nie wiem co jest i jak to sprawdzić .
Chodzi o taką kostkę z jednym przewodem wpinanym w alternator , przykręcona jest do niego na jedną śrubkę .
Alternator Bosha 65 A .


No cóż , na sprzedaż
:(

isiu5b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob maja 12, 2007 21:21
Lokalizacja: bielsko biala tel.604879731
Kontakt:

Post autor: isiu5b » ndz lut 10, 2008 20:37

ta kostka to kondensator przeciwzakłuceniowy ale to nie wysiada.
prawdopodobnie padły ci diody prostownicze musisz rozebrac alternator i przemierzyć miernikiem dokładnie uzwojenia i diody.



Awatar użytkownika
tursky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: czw wrz 13, 2007 09:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: tursky » ndz lut 10, 2008 22:38

dokladnie jak mowi kolega, jak chodzi o diody to albo laduje, albo nie laduje wcale, upala sie styk i przestaje ladowac. Kondenstator sie raczej nie psuje, regulator skoro dobry to pozostaja diody. Czasami jest smieczna przyczyna, ze pasek jest nie naciagniety i sie slizga a nie piszczy, ale jednak ladowanie jakie takie jest. Obstawiam diody!


Szukasz idealnej kobiety??...wez piwo i idz do garażu ;)

Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » pn lut 11, 2008 00:24

A jak to teraz konkretnie przemierzyć ?


No cóż , na sprzedaż
:(

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn lut 11, 2008 04:08

marceliii, Zanim cokolwiek rozbierzesz to sprawdź połącenia przewodów. Sprawdź czy dochodzi napięci do styku wzbudzenia- to ta mała śrubka i niebieski pzrewód. Możesz spróbować wzbudzić alternator podłączając do tej śrubki kabel z plusa aku.
Spróbuj też zerknąć na ślizgi, może są już wytarte.



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » pn lut 11, 2008 06:53

No właśnie nie wiem kiedy ma dochodzić te napięcie do tego uzwojenia wzbudzenia , po przekręceniu kluczyka czy kiedy ?
I jakie tam ma dochodzić , bo na głównym przewodzie jest napięcie takie jak na aku , więc ok , ale na tym cienkim było ale jakieś strasznie niskie .


No cóż , na sprzedaż
:(

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn lut 11, 2008 07:57

marceliii pisze:No właśnie nie wiem kiedy ma dochodzić te napięcie do tego uzwojenia wzbudzenia , po przekręceniu kluczyka czy kiedy ?
I jakie tam ma dochodzić , bo na głównym przewodzie jest napięcie takie jak na aku , więc ok , ale na tym cienkim było ale jakieś strasznie niskie .
Dochodzić ma po przekręceniu kluczyka. U mnie jest ok 2.3V i mam kłopot ze wzbudzeniem (od 2000obrotów zaczyna). Przyłóż do tej śrubki 12V i zobaczysz czy zacznie ładować.



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » pn lut 11, 2008 22:17

U mnie dochodziło jakieś 0,3 V .
Ale ogólnie problem jest już rozwiązany , po prostu nie dochodziło napięcie na obwód wzbudzenia bo wymontowałem licznik .
Dopiero mechanik mnie uświadomił że w MK II obwód wzbudzenia jest wywoływany za pomocą diody sygnalizującej ładowanie .
:)
Ale się wygłupiłem , nawet o tym nie pomyślałem .
Po przyłożeniu samego napięcia z aku też się nie chciał wzbudzać , dopiero po połączeniu z aku przez żaróweczkę , niby musi być jakiś opór czy cosik .
:)
W każdym razie problem rozwiązany , żaróweczka założona i na razie można śmigać .
:D


No cóż , na sprzedaż
:(

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » wt lut 12, 2008 05:36

marceliii pisze:W każdym razie problem rozwiązany , żaróweczka założona i na razie można śmigać .
Super. Dobrze, że nie rozebrałeś altka :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 244 gości