Padajace czujniki ABS - dziwna sprawa

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

sebanr1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz maja 15, 2005 20:51
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Padajace czujniki ABS - dziwna sprawa

Post autor: sebanr1 » pt lut 08, 2008 19:04

Witam,
Mechanik po podlaczeniu kompa stwierdzil, ze padl tylny prawy czujnik ABS.
Po wymianie nagle komputer pokazal, ze teraz pokazuje padniety prawy przedni. Mowi, ze sam jest zdziwiony.
Czujniki mam na wtyczke okragla. Jako, ze tylny czujnik tego typu kosztuje 250 zl kupilem taki z wtyczka kwadratowa i dolutowalem wtyczke.
Czy to moze miec wplyw na to, ze komputer wariuje?
Wie ktos o co moze w ogole chodzic, bo lekko juz mnie draznic zaczyna ten ABS.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lut 08, 2008 19:09

czy kompuer wariuje czy czujniki zepsute łatwo sprawdzisz omomierzem mierząc po prostu ich opór


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

erisoft
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr mar 02, 2005 16:15
Lokalizacja: Puławy

Post autor: erisoft » pt lut 08, 2008 20:34

zmierzenie czujnikow omomierzem da tylko informacje czy w czasie postoju pojazdu (czyli kable nie nie ruszaja) jest poprawne poaczenie z czujnikiem. tak w ogole to w samym czujniku nie ma sie co zepsuc-bo to zwykla cewka z rdzeniem, znacznie czesciej padaja kable ktore przeciez pracuja calay czas bo kola sie ruszaja. Jesli wiec komputer ABS wykryje ze np w czsie jazy stracil sygnal z jednego kola (tzn. nastapila przerwa w obowonie, a nie brak wskazan predkosci) wowczas blokuje ABS i przechodzi w tryb awaryjny-czyli zwykle hamulce.
Ciezko wiec jest diagnozowac ABS na parkingu omomierzem. Ja bym zaufal pamieci komputera. Tez mam w swoim MK2 abs i czasami podczas jazdy zapali sie i do zgaszenia silnika juz sie nie odwiesza. niestety nigdzie nie moge znalesc opisu kodow blyskowych diagnozy komputera ABS. jakby ktos mial to prosze o zamieszczenie

pozdrawiam:)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lut 08, 2008 20:48

erisoft pisze:zmierzenie czujnikow omomierzem da tylko informacje czy w czasie postoju
to jakiś problem ruszać kablami przy kole i patrzeć na omomierz?
erisoft pisze:tak w ogole to w samym czujniku nie ma sie co zepsuc-bo to zwykla cewka z rdzeniem
nieprawda, bardzo często właśnie sam czujnik siada, częściej niż kable
erisoft pisze:tryb awaryjny-czyli zwykle hamulce.
to nie jest tryb awaryjny tylko ABS przestaje działać
erisoft pisze:Ciezko wiec jest diagnozowac ABS na parkingu omomierzem
nieprawda, tyle że to pracochłonne, dlatego praktycznie omomierzem mierzyć warto tylko czujniki i ich kable a co do reszty - podłączyć do kompa


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
PIOTR5
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: pt paź 28, 2005 03:11
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: PIOTR5 » sob lut 09, 2008 03:37

Mam ten sam problem czujniki zmienione a vag pokazje ze nadal uszkodzone


Było mk1Cl.Mk2CL.MK2GLMK2GTIF&IMK3GT JEST MK3GTI Edytion Zawsze było i Bedzie VW

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lut 09, 2008 11:02

PIOTR5 pisze:Mam ten sam problem czujniki zmienione a vag pokazje ze nadal uszkodzone
jak wyżej - w tym wypadku pewnie winne sa kable, VAG nie odróżni uskodzenia samego czujnika od uszkodzenia jego kabelków, zwłaszcza przodu się tyczy, gdzie czujnik jest bez kabelka zmieniany


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

erisoft
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr mar 02, 2005 16:15
Lokalizacja: Puławy

Post autor: erisoft » sob lut 09, 2008 20:04

Paweł Marek pisze:
erisoft pisze:zmierzenie czujnikow omomierzem da tylko informacje czy w czasie postoju
to jakiś problem ruszać kablami przy kole i patrzeć na omomierz?

uwazam ze czasami moze byc problemem ruszuanie tymi kablami i kolem i kolysanie samochodem w celu oddania rzeczywistych warunkow jazdy, i przy okazji zauwarzenia przerwy w obwodzie trwajacej bardzo krotko. nie twierdze kolego ze takie zabiegi w pewnych wypadkach dadza znalezienie usterki, ale na pewno bym mu nie ufal tej metodzie na 100%
erisoft pisze:tryb awaryjny-czyli zwykle hamulce.
to nie jest tryb awaryjny tylko ABS przestaje działać
myśle ze mowimy o tym samym wiec po co roztrzasac???
erisoft pisze:Ciezko wiec jest diagnozowac ABS na parkingu omomierzem
nieprawda, tyle że to pracochłonne, dlatego praktycznie omomierzem mierzyć warto tylko czujniki i ich kable a co do reszty - podłączyć do kompa
zgadza sie, jest to pracochlonne i czesto nie pewne w rezultacie, a słowo "ciezko" mozna przeciez tlumaczyc jako własnie syzyfowa prace-czyli cos pracochlonnego

pozdrawiam,
a moze kolega ma opis kodow blyskowych do komputera ABS od MK2 - sterownik firmy ATE jakis dobrze pamietam??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lut 09, 2008 20:13

to to wierzmy VAG-owi bezkrytycznie i jak pokaże że padł czujnik to go zmieńmy, a potem lamentujmy że nie pomogło (nie sprawdziliśmy kabli).
Co do spisu kodów nie mam, niedawno był o tym temat i o nie pamiętam czy kodami czy vagiem się testuje (mimo że to mk2)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

erisoft
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr mar 02, 2005 16:15
Lokalizacja: Puławy

Post autor: erisoft » wt lut 19, 2008 17:44

Paweł Marek pisze:to to wierzmy VAG-owi bezkrytycznie i jak pokaże że padł czujnik to go zmieńmy, a potem lamentujmy że nie pomogło (nie sprawdziliśmy kabli).
Co do spisu kodów nie mam, niedawno był o tym temat i o nie pamiętam czy kodami czy vagiem się testuje (mimo że to mk2)
juz wiem gdzie bylo nieporozumienie. w mk2 jaki posiadam czujniki sa polaczone z kablami na stale, a w mk3 sa na zlaczke, czy nie tak. Wiec przyznaje sie ze nie pomyslalem o tym wczesniej, ze mozna wymiec sam kabelek bez czujnika.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 243 gości