Problem z centralnym zamkiem i szybami.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pasik11111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lis 02, 2007 15:27
Lokalizacja: skawina

Problem z centralnym zamkiem i szybami.

Post autor: pasik11111 » śr lut 06, 2008 19:52

Witam kolegów.Mam spory problem w moim golfiku,otwieraja sie same szyby i czasami drzwi.Autko posiada fabrycznie montowany centralny zamek sterowany z pilota(scyzoryk).
Mam prośbe jak ktoś wie co to może byc aby odpisał.
Szyby sa oczywiscie sterowane elektrycznie.
Drugi problem to gdy właczam radio beta do którego ma podłaczone cd vw to ono sie włacza ale brak głosu a cd miga jakby bylo w stanie czuwania.
Po wypieciu i włożeniu spowrotem kabli od głośników radio gra.Dodam tylko ze radio ma migajaca diode taka sama jak w drzwiach kierowcy.
Prosze o porade.



Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » czw lut 07, 2008 00:52

Z tymi szybami to możliwe że centralka komfortu zamokła i cuda sie dzieją



eehubert
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw lut 07, 2008 23:38
Lokalizacja: Warszawa/małkinia

Post autor: eehubert » pt lut 08, 2008 00:54

sorry że sie podpinam ale siedzę na forum dobrych kilka godzin i nie mogę znaleźć pomocy, a problem mam trochę podobny. kiedy zamykam auto z pilota (mk4 variant) to otwiera mi się klapa. rozebrałem tapicerkę i stwierdzam że coś było tam grzebane. może robił ktoś zdjęcia instalacji centralnego w klapie, a dokładnie kostek przy zawiasach klapy, bo wydaje mi się że czegoś tam brakuje. a może jakiś schemat po polsku. z góry dzięki za wszelką pomoc.


Powrót do VW!!

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » pt lut 08, 2008 01:01

Może miałeś strzała w tył i po robocie coś się popaprało albo coś żle poskładano choć po tym co opisujesz to możliwe że tylko kable od siłownika są zamienione .



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pt lut 08, 2008 02:28

pasik
u mnie jest identycznie, było tak że zamykałem auto na parkingu przed blokiem wieczorem i wszystko było OK a za 3 godziny przychodzi do mnie znajomy i mówi, że mam otwarty centralny zamek i uchylone na maksa szyby w drzwiach.
Wszystkiemu winny jest mikrowyłącznik w zamku drzwi kierowacy. Auto zamykam kluczykiem więc od dłuższego czasu zamykałem centralny od strony pasażera bo od kierowcy zamykały się tylko te drzwi, pozostałe były otwarte. Ostatnio jednak zamykając od strony pasażera centralny sam się otwierał i dodatkowo uruchamiał ocję domykania szyb a raczej ich odmykania :grin:
W chwili obecnej zamek już tak padł, że po zaryglowaniu od strony pasażera rygle w drzwiach zaraz wyskakują spowrotem i szyby się opuszczają.
Doraźnie wyjąłem ze skrzynki przekaźnikowej taki mały srebrny przekaźnik od sterowania elektrycznymi szybami i przynajmniej szyby się same nie opuszczają. Jak parkuję przed blokiem to otwarty centralny nie rzuca się tak bardzo w oczy jak to, że szyby były otwarte.
Czeka mnie zatem rozkopanie boczku drzwi i naprawa tego mikrostyku.
Aha, żeby było ciekawiej to miesiąc temu coś zerwało się we wkładce zamka drzwi kierowcy i wkładka obraca się o 360 stopni i tego zamka nie zamknę nawet kluczykiem.

[ Dodano: 08 Lut 2008 03:50 ]
Przy okazji dodaję fotoporadę dot. naprawy mikrostyku w MK4:
http://www.taligentx.com/passat/mainten ... mechanism/ po angielsku
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... rowlacznik po polsku


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 459 gości