Co myślicie o głośnikach Sony?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
szyki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr mar 23, 2005 19:54
Lokalizacja: pyrlandia
Kontakt:

Co myślicie o głośnikach Sony?

Post autor: szyki » pn sie 29, 2005 13:52

witam,
buduję audio w moim mkII.
Docelowo, po wygłuszeniu drzwi, chciałbym włożyć w nie odseparowany zestaw bazujący na 160-centymetrowych midbasach.

Wiem, że większość znawców tego forum będzie mi polecała sprzęt firm JBL i Hertz...

Co myslicie o głośnikach sony?
Np coś w tym stylu:
http://www.sony.pl/view/ShowProduct.act ... A+Speakers

Dosyć zależy mi na tym, żeby tweeter miał taką profilowaną obudowę, żeby można go było nakierować mniej więcej bez potrzeby formowania słupków lub trójkątów w drzwiach...

Z góry dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
mihoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt sie 17, 2004 18:31
Lokalizacja: Kattowitz
Kontakt:

Post autor: mihoo » pn sie 29, 2005 17:56

Osobiście odradzałbym ajkikolwiek sprzęt Sony jeśli chodz o CarAudio. Swego czasu miałem jednostkę główną Sony (ABP600) - nie dało się tego słuchać. Przesiadłem się wtedy z wiekowego Pionka DEH-P6000R, po 2 tygodniach użytkowania Soniaka pozbyłem się go, od tego czasu mam uraz do tej firmy. W żaden sposób nie dało się zestroić tego radia, żeby uszy nie pękały podczas odsłuchu :helm:
Jeśli zależy Ci na mocowaniach tweeterów i w miarę dobrej jakości głośnikach to polecam JBL GTO6505Ce, w zestawie masz 3 rodzaje podstawek pod tweet, jednak pamiętaj żeby zainteresować się starszą serią 05, nowsze 06 "zeszły na psy".


[b]VW Golf MKII '86 Retro Umbau[/b]

[b]VW Klub Polska #545[/b]

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn sie 29, 2005 18:55

A ja Ci polecam Signata h16 z tweeterkami T3



Awatar użytkownika
blackwhite
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: ndz sie 07, 2005 14:51
Lokalizacja: Dumfries
Kontakt:

Post autor: blackwhite » pn sie 29, 2005 20:37

Z pewnościa Signat będzie lepszy od Soniacza.Ale najlepsze firmy to jednak JBL, Magnat (nie wszystkie niestety).


Black

Awatar użytkownika
szyki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr mar 23, 2005 19:54
Lokalizacja: pyrlandia
Kontakt:

Post autor: szyki » wt sie 30, 2005 09:32

dzięki za pomoc.
chyba jednak zdecyduję się cierpieć dłużej na standardowych głośnikach i w tym czasie odłożę kaskę na porządne JBL.

pozdro.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » wt sie 30, 2005 11:08

JBL, Magnat jak dla mnie odpada, jesli nie chcesz sluchac tylko lupania i dudniacego basu to odradzam. Uważam, że Signaty czy hertze sa o niebo lepsze(mowie tu o zestawach odseparowanych i w porownywalnej klasie/cenie)



Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » wt sie 30, 2005 12:42

jbl a w szczególności magnat nie są wcale dobrymi firmami, a już napewno najlepszymi. Magnat to padaka do łupania, a JBL to taka sobie przeciętna firma. Radzę rozejżeść się za firmami typu DLS, Hertz, Vifa, Morel, Focal... to są dosyć drogie firmy, ale mają też produkty budżetowe.



Awatar użytkownika
mihoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt sie 17, 2004 18:31
Lokalizacja: Kattowitz
Kontakt:

Post autor: mihoo » wt sie 30, 2005 16:47

kacjen pisze:jbl a w szczególności magnat nie są wcale dobrymi firmami, a już napewno najlepszymi. Magnat to padaka do łupania, a JBL to taka sobie przeciętna firma. Radzę rozejżeść się za firmami typu DLS, Hertz, Vifa, Morel, Focal... to są dosyć drogie firmy, ale mają też produkty budżetowe.
Hmm chyba nie doczytałeś wątku... jeśli ktoś podaje Ci przykładowy link z takimi głośnikami Sony, czy innymi z podobnej klasy, a Ty proponujesz Mu coś o klasę lepszą, a na pewno droższą to tak jakbyś poszedł do salonu VW chciał kupić VW Polo a sprzedawca proponowałby Ci Touarega mówiąc że jest lepszy :smoke:


[b]VW Golf MKII '86 Retro Umbau[/b]

[b]VW Klub Polska #545[/b]

Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » wt sie 30, 2005 17:17

nie da się kupić dobrego grania za 199zł. Chciałem delikatnie dać do zrozumienia że lepiej się przemęczyć... i dozbierać niż wydawać dwa razy



Awatar użytkownika
mihoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt sie 17, 2004 18:31
Lokalizacja: Kattowitz
Kontakt:

Post autor: mihoo » wt sie 30, 2005 20:10

kacjen pisze:nie da się kupić dobrego grania za 199zł. Chciałem delikatnie dać do zrozumienia że lepiej się przemęczyć... i dozbierać niż wydawać dwa razy
Z tym zgodzę się w zupełności, trzeba przeznaczyć ok 2 razy tyle żeby to miało ręce i nogi, a cierpliwość popłaca :bajer:


[b]VW Golf MKII '86 Retro Umbau[/b]

[b]VW Klub Polska #545[/b]

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » śr sie 31, 2005 09:52

jesli chodzi o sony to lepiej trzymaj się od nich z daleka podstawa to głuszenie tu trzeba poświęcić duzo czau dokładności i solidności jesli chcesz tańsze głosniki to gdzieś za 250 zł dostanie sinuslive sl160 niestety cena tych głośników stale idzie w góre ponieważ producent niemiecki nie nadąza z zamówieniami na polski rynek co za tym idzie nasi cfaniacy podnoszą stawki u nas sprzet mało znany na zachodzie bardzo dobrze. Jęlsi powyżej 300 to hertze signaty DLS-y


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
wilk
wilk.vwgolf.pl
wilk.vwgolf.pl
Posty: 1451
Rejestracja: pt lip 29, 2005 13:13
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: wilk » śr sie 31, 2005 16:56

Sony nieee... Hertz :> Focal też jest ciekawy...


[b][size=134][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=21804&postdays=0&postorder=asc&start=0]MK II GTD Special by wilk - sprzedany[/url][/size][/b]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości