Szyba elektr sama opadla, jaki zestaw naprawczy?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

xisio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sie 02, 2007 23:56
Lokalizacja: Limerick

Szyba elektr sama opadla, jaki zestaw naprawczy?

Post autor: xisio » sob lut 02, 2008 02:23

Witam

Dzis trochę przymarzło a ja glupi nacisnolem przycisk do opuszczania szyby i po chwili szyba gruchnęła w dol, jest noc wiec zakleilem folia, ale zastanawiam sie co mogło sie stac???

Czy to mogly puścić plastyki w prowadnicach ktore można kupic na allegro? szyba opadla zupelenie w srodek dzwi.

MOZE MI KTOS SPRAWDZIC KOD VW DO ZESTAWU NAPRAWCZEGO TAKIEGO JAK SPRZEDAJE TEN KOLEŚ http://www.allegro.pl/item302733860_pod ... awczy.html

Przebywam w Irlandii i samochód jest 3d lewostronny szyba od kierowcy (pasazer w pl) ale to chyba nie ma znaczenia sa takie same.

Czy warto kupic metalowe czy moze szukac plastykowych? o co pytac w sklepie ? jak to nazwac po angielsku?
Ostatnio zmieniony sob lut 02, 2008 12:53 przez xisio, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
lukjar7
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 435
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 15:17
Lokalizacja: Bielsk P. - Hajnówka
Kontakt:

Re: Zestaw naprawczy do szyby? co moglo sie stac.. opadla..P

Post autor: lukjar7 » sob lut 02, 2008 02:48

xisio pisze:Witam

Dzis trochę przymarzło a ja glupi nacisnolem przycisk do opuszczania szyby i po chwili szyba gruchnęła w dol, jest noc wiec zakleilem folia, ale zastanawiam sie co mogło sie stac???

Czy to mogly puścić plastyki w prowadnicach ktore można kupic na allegro? szyba opadla zupelenie w srodek dzwi.

MOZE MI KTOS SPRAWDZIC KOD VW DO ZESTAWU NAPRAWCZEGO TAKIEGO JAK SPRZEDAJE TEN KOLEŚ http://www.allegro.pl/item302733860_pod ... awczy.html

Przebywam w Irlandii i samochód jest 3d lewostronny szyba od kierowcy (pasazer w pl) ale to chyba nie ma znaczenia sa takie same.

Czy warto kupic metalowe czy moze szukac plastykowych? o co pytac w sklepie ? jak to nazwac po angielsku?
mogła pęknąć rolka badź spadła link, drzwi do rozebrania



xisio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sie 02, 2007 23:56
Lokalizacja: Limerick

Re: Zestaw naprawczy do szyby? co moglo sie stac.. opadla..P

Post autor: xisio » sob lut 02, 2008 02:57

lukjar7 pisze: mogła pęknąć rolka badź spadła link, drzwi do rozebrania
Poratuje ktos jakims schematem jak powinna byc poprowadzona i jak sie dobrac do niej?



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » sob lut 02, 2008 03:08

xisio dobrze piszesz, to z całą pewnością oberwanie tych plastików, przerabiałem to już u siebie dwa razy w obydwu drzwiach a teraz już trzeci raz mi poszły od strony kierowcy i na razie mam szybę podpartą deseczką. Te plastiki to najczulszy punkt całego mechanizmu. Gdybyś się zdecydował sam rozebrać bok drzwi to na samym dole wewnątrz drzwi znajdziesz kawałki tych plastików lub jednego, bo zerwanie nawet tylko jednego daje efekt opadnięcia całej szyby. No i dobry pomysł z tym metalowym zestawem naprawczym, sam się na niego skuszę bo używka mechanizmu do drzwi kierowcy kosztuje 160 zł oczywiście z plastikami niestety a nie mam znowu zamiaru przerabiać tego ponownie. Wystarczy, że w sklepie pokarzesz wydruk zdjęcia z allegro tego zestawu i sprzedawca zaskoczy o co chodzi. Jeżeli chodzi o numer tej części to ja Ci nie pomogę ale jest forumowicz jaszczur . Do niego zagadaj na PW a na pewno Ci pomoże.

[ Dodano: 02 Lut 2008 02:12 ]
a tu masz fotoporadę jak rozebrać bok drzwi kierowcy na przykładzie naprawy mikrostyku w zamku :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122053



xisio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sie 02, 2007 23:56
Lokalizacja: Limerick

Post autor: xisio » sob lut 02, 2008 03:28

Sztomel pisze: a tu masz fotoporadę jak rozebrać bok drzwi kierowcy na przykładzie naprawy mikrostyku w zamku :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122053
hehe dzieki za podlinkowanie mojego FAQ :), no chyba musze jutro rozebrac to i podeprzeć jakos od środka, a z pl sciagne zestaw naprawczy bo czuje ze w salonie VW 200E będzie za malo ;/ biorac pod uwage ze za wymiane zamka chcieli 350E



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » sob lut 02, 2008 03:37

xisio nawet nie zauważyłem, że ten FAQ jest Twego autorstwa, mnie on bardzo pomógł :pub:



xisio
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: czw sie 02, 2007 23:56
Lokalizacja: Limerick

Post autor: xisio » sob lut 02, 2008 13:05

moze ktos poratowac jakims schematem rozbierania tego mechanizmu linki ? ide dzis walczyc z tym i by sie przydalo moze wiedziec co etka na to mowi.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 429 gości